Сьогодні, 12 лютого у Турині (Італія), представники фехтування на рапірах розіграли медалі Гран-прі FIE «Trofeo Inalpi». На третю сходинку п’єдесталу за підсумками змагань зійшла українка Аліна Полозюк. Бронза, яку виборола 20-річна спортсменка з Миколаєва, стала першою нагородою не лише для неї, але й для усієї нашої жіночої рапіри, представницям якої ще не вдавалося потрапляти до числа призерів в особистій першості на турнірах рівня Гран-прі чи Кубка світу!
На шляху до цього історичного досягнення підопічна Лариси Павленко та Маргарити Сопінської спочатку виграла чотири з шести боїв у своїй групі, а потім ще один у попередньому турі прямого вибування. Забезпечивши собі місце в основній сітці, Полозюк стартувала у ній з перемоги над японкою Карін Міявакі. Суперниця змогла відіграти чотири уколи і рахунок з 13:8 став 13:12, але в кінцівці Аліна вистояла – 15:13.
В 1/16 вже сама поступаючись на початку 3:6, Полозюк зуміла перевернути бій і взяла гору над досвідченою німкенею Анною Зауер (15:8) – дев’ятим номером світового рейтингу FIE, бронзовою медалісткою останнього чемпіонату Європи в команді та неодноразовою призеркою Кубків світу.
У зустрічі ж за вхід у вісімку миколаївська рапіристка фактично дала урок майстерності француженці Полін Ранв’є. Віцечемпіонка світу в особистій першості (2019) і срібна медалістка Олімпіади в команді (2020) нічого не змогла протиставити представниці України (15:4).
Але на досягнутому Полозюк вирішила не зупинятися й у чвертьфіналі здобула більш ніж впевнену перемогу над олімпійською чемпіонкою Токіо, першим номером світового рейтингу FIE американкою Лі Кіфер. Титулована суперниця від самого початку опинилася у ролі наздоганяючої й усі її відчайдушні спроби скоротити розрив успіху не приносили (3:1, 7:4, 11:7, 13:8). У підсумку 15:11 на користь Полозюк, яка таким чином гартувала собі першу в кар’єрі медаль на змаганнях такого рівня.
Зупинити українську рапіристку вдалося лише у півфіналі – чинній чемпіонці світу француженці Ізаорі Тібюс (6:15).
Додамо, що загалом в основну сітку змагань у Турині вийшли четверо представників України. В одному уколі від Топ-32 зупинилися Катерина Ченцова і Дарія Миронюк, поступившись у рівній боротьбі відповідно Марії Маріно з Іспанії (14:15) та італійці Мартіні Сінігальї (11:12). Клод Юнес на цій же стадії не зміг здолати опір корейця Ім Чхоль У (8:15).
Вітаємо нашу медалістку, її особистих тренерів Ларису Павленко та Маргариту Сопінську, а також увесь тренерський штаб збірної України, і зокрема старшого тренера команди з жіночої рапіри Ольгу Лелейко. Дякуємо клубу «Ля Флєш», який підставив свої плече і надав чудові умови для тренувань для вихованців миколаївської школи фехтування у цей складний для країни час.
Пишаємося нашими спортсменами і тренерами, які попри війну продовжують примножувати спортивну славу України! Низький уклін за можливість виступати на міжнародній арені під синьо-жовтим прапором ЗСУ!
Рапіра, жінки (особисті) | Рапіра, чоловіки (особисті) |
1. Ізаора Тібюс (Франція) 2. Еріка Чіпресса (Італія) 3. Камілла Манчіні (Італія) 3. Аліна Полозюк (Україна) | 1. Герек Мейнхардт (США) 2. Філіппо Маччі (Італія) 3. Александер Шупеніч (Чехія) 3. Даніелє Гароццо (Італія) |
…35. Катерина Ченцова (Україна) …43. Дарія Миронюк (Україна) …69. Крістіна Петрова (Україна) | …35. Клод Юнес (Україна) …126. Андрій Погребняк (Україна) …137. Євген Лазаренко (Україна) …187. Максим Гаравський (Україна) …197. Андрій Щерба (Україна) …198. Богдан Лісовий (Україна) …201. Андрій Черкашин (Україна) |