Закрыть
Благородство и традиции
Фехтование есть искусство наносить удары, не получая их. Необходимость тронуть противника, избегая его ударов, делает искусство фехтования чрезвычайно сложным и трудным, ибо к глазу, который видит и предупреждает, к рассудку, который обсуждает и решает, к руке, которая выполняет, необходимо прибавить точность и быстроту, чтобы дать надлежащую жизнь оружию.
Мольер

Фехтование — символ благородства, изысканного вкуса и мужества.
Национальная федерация фехтования Украины — это чемпионы и призеры Олимпийских Игр, Чемпионы Мира и Европы. Они настоящие герои! — приходите к нам и убедитесь в этом сами. Здесь нет места слабым. Здесь только лучшие! Весь мир заворожено следит за героями.

Мы приглашаем Вас разделить с нами славу и честь!

Спонсорам
У Києві презентували фільм-виклик «Танець із шаблями. Формула олімпійського золота» E-mail
19 Февраля 2021 16:43
В українській столиці провели офіційну презентацію кінострічки «Танець із шаблями. Формула олімпійського золота» про здобуття золота Олімпійських ігор у Пекіні нашою жіночою збірною з фехтування на шаблях.

У 2008 році Ольга Харлан, Галина Пундик, Ольга Жовнір і Олена Хомрова пройшли «дорогою смерті», здолавши на шляху до медалі Росію, США та господарок турніру – китаянок. Причому у фіналі з Китаєм українки до останнього перебували в статусі аутсайдерів, однак зуміли переламати хід протистояння й виграти в досвідченіших опоненток – 45:44. Ця олімпійська нагорода стала першою для України на Іграх-2008.

Саме ці події лягли в основу кінострічки «Танець із шаблями». Цікавою є і задумка автора фільму Олександра Тарасенка. Героїнь документальної роботи він представив як суперагентів – людей, яким під силу все. Однак після презентації пан Олександр зізнався, спочатку ідея була інакшою:

«Ми хотіли з командою створити «монстра», якого б дівчата мали разом подолати впродовж фільму. Але вже під часи роботи я зрозумів – наші шаблістки навіть у далекому 2008 році не були закомплексованими й боязкими дівчатами, а вже тоді вони були зрілими й впевненими спортсменками. Їм нема чого було долати в середині себе. Тож концепцію стрічки довелось змінити».

За словами пана Олександра, «Танець із шаблями» – це фільм не про спорт, він про шлях до перемоги. А вона складається з етапів, які пережили кожна з дівчат – довгі тренування, знаходження «свого» тренера, поява команди, яка потім перетворюється в справжню родину, нарешті – досягнення найвищої мети.

До слова, над фільмом працювали близько року – трудилися пан Олександр у тандемі з режисеркою Юлією Руденко, українськими та закордонними фахівцями. Зйомки проходили в Україні, США, а також у Монако та Франції. Причому знімали під час карантину, коли тренування були заборонені, а міжнародні перельоти скасовані. Однак знімальна група впоралась і з цими труднощами, аби сьогодні кожен охочий міг подивитись кінострічку про українських шаблісток. Вона є у відкритому доступні на відеохостингу Youtube.

Зазначимо, що кінопрем’єра «Танцю з шаблями» відбулась за участю президента Федерації фехтування України та міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта, олімпійської чемпіонки Ольга Харлан, а також віцепрезидента Федерації фехтування України Сергія Міщенка, який зробив чималий особистий внесок у створення фільму.

Також на цю подію завітали почесні гості віцепрезидент НОК України Равіль Саффіуллін, заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Корж, заступник голови ФСТ «Спартак» Володимир Тібабішев, представник ЦСК ЗСУ Юрій Гурін, а також олімпійський чемпіон Григорій Крісс і призер Олімпійських Сергій Парамонов.