Закрыть
Благородство и традиции
Фехтование есть искусство наносить удары, не получая их. Необходимость тронуть противника, избегая его ударов, делает искусство фехтования чрезвычайно сложным и трудным, ибо к глазу, который видит и предупреждает, к рассудку, который обсуждает и решает, к руке, которая выполняет, необходимо прибавить точность и быстроту, чтобы дать надлежащую жизнь оружию.
Мольер

Фехтование — символ благородства, изысканного вкуса и мужества.
Национальная федерация фехтования Украины — это чемпионы и призеры Олимпийских Игр, Чемпионы Мира и Европы. Они настоящие герои! — приходите к нам и убедитесь в этом сами. Здесь нет места слабым. Здесь только лучшие! Весь мир заворожено следит за героями.

Мы приглашаем Вас разделить с нами славу и честь!

Спонсорам

Adobe Reader

Скачать Adobe Reader
Скачать Adobe Reader
alt
alt

Студия классического фехтования и сценического боя «Brette»

Протокол засідання Президії НФФУ від 16.04.2010 E-mail
29 Июня 2010 02:00

Присутні члени Президії: Міщенко С.О., Азарченков П.М., Гутцайт В.М., Парамонов М.С., Шевчук О.М., Вачков С.Д., Комаров С.М., Крамаренко , Крис Г.Я., Кулик К.А., Латарія Д.Д., Миронюк В.В., Михайлов С.М., Мурлян А.А., Пантьо М.М., Подольський М.О., Шкалікова Л.М., Штурбабіна М.С.
Запрошені: Недашковська Д.Ю.

Порядок денний:

1. Прийняття нової редакції Статуту ФФУ (Міщенко С.О.).
2. Затвердження рішення виконкому ФФУ про клопотання перед Мінсім’ямолодьспортом про призначення Гутцайта В.М. на посаду головного тренера збірної команди України на громадських засадах терміном до закінчення чемпіонату світу 2010 року (Міщенко С.О.).
3. Затвердження документів:
4. Затвердження заявки України на проведення командного чемпіонату світу 2012 р. (Міщенко С.О.).
5. Затвердження переносу дат проведення етапів Кубку світу “Золоті Ворота” та “Odessa Cup” на 6 – 7 березня 2011 р., та місця проведення “Odessa Cup” у сезоні 2010-2011 р. у м. Києві (у зв’язку з особливостями календарю FIE) (Штурбабіна М.С.).
6. Контроль реалізації плану роботи ФФУ на 2010 р. (Шевчук О.М.)
 • Договори ФФУ зі спортсменами та тренерами (Шевчук О.М.)
 • План інтергації України в міжнародну діяльність (Парамонов М.С.)
 • Програма популяризації фехтування в Україні (Недашковська Д.Ю.)
 • Комплекс заходів з наукової та методичної діяльності (Шевчук О.М.)


СЛУХАЛИ:

ШЕВЧУК О.М. Доповіла, що з 22 членів Президії присутні 18, тобто кворум є та засідання Президії можна вважати правомочним.

МІЩЕНКО С.О. Інформував, що перед Конференцією ФФУ, у березні 2009 року надійшли пропозиції від Харківської та Запорізької Федерацій фехтування щодо внесення змін у Статут  ФФУ. 26 березня, на засіданні Президії ФФУ була створена Комісія з внесення змін до Статуту у складі Міщенко С.О., Парамонова М.С., Кулика К.А., Михайлова С.М., Подольського М.О., Шевчук О.М. нагадав, що результати роботи комісії були неодноразово доведені до відома членів Президії ФФУ. Підсумкове засідання Комісії відбулося 19 березня 2010 р., на якій і була розроблена нова редакція Статуту ФФУ. Нова редакція статуту також була відправлена членам Президії 28 березня 2010 р.

Нова редакція статуту – більш демократична. Тобто всі зміни до статуту, згідно з новою редакцією мають прийматися виключно Конференцією. Дискусійним до останнього моменту було питання про порядок делегування на Конференцією. Згідно з новою редакцією Статуту кожен член діючої Президії автоматично є делегатом Конференції та має 1 голос. Кожен осередок має право делегувати на Конференцію 2 делегати та має 2 голоси. Тобто, при наявності  представника свого осередку у Президії, кожен осередок має 3 голоси на Конференції. З огляду на те, що більшість членів діючої Президії – це представники обласних Федерації – осередки мають більшість голосів – більш, ніж 2/3, і цього достатньо, щоб прийняти будь-яке рішення Конференції.
Запропонував Президії голосувати за прийняття змін та доповнень до Статуту Федерації фехтування України.

Голосували:

«за» - 18
«проти» - немає;
«утримався» - немає.

ПОСТАНОВИЛИ:

Внести зміни та доповнення до Статуту Федерації фехтування України.

Доручити відповідальному секретарю Шевчук О.М. зареєструвати нову редакцію Статуту в установленому порядку.

По другому питанню МІЩЕНКО С.О. інформував, що Гутцайта В.М. було призначено на посаду директора ДП «Олімпійський навчально-спортивний центр» у Конче-Заспі. У зв’язку з цим, він звільнився з посади Головного тренера збірної команди України у Мінсім’ямолодьспорті. Але Гутцайт В.М. висловив свою готовність виконувати обов’язки головного тренера на громадських засадах. Свою спроможність виконувати обов’язки головного тренера він довів під час чемпіонату світу серед юніорів та кадетів у Баку, де збірна команда України посіла 3 загальнокомандне місце серед юніорів та четверте – серед кадетів, виборовши 3 золотих, 1 срібну та 2 бронзових нагороди.

Виконком ФФУ прийняв рішення клопотати перед Мінсім’ямолодьспортом про призначення Гутцайта В.М. на посаду головного тренера збірної команди України на громадських засадах терміном до закінчення чемпіонату світу 2010 року. Відповідне клопотання було надіслано до Мінсім’ямолодьспорту, де зараз готується відповідний Наказ.

Закликав Президію підтримати та затвердити рішення виконкому ФФУ.

Голосували:

«за» - 18
«проти» - немає;
«утримався» - немає.

ПОСТАНОВИЛИ:

Затвердити рішення виконкому ФФУ клопотати перед Мінсім’ямолодьспортом про призначення Гутцайта В.М. на посаду головного тренера збірної команди України на громадських засадах терміном до закінчення чемпіонату світу 2010 року.

По третьому питанню ШЕВЧУК О.М. доповіла про те, що у зв’язку з дискусіями щодо системи відбору у збірну команду України, які виникають останнім часом, Виконком ФФУ  розробив проект положення про порядок затвердження Системи відбору до збірної команди України з фехтування. Даний проект було розповсюджено електронною поштою серед членів Президії, старших тренерів, опубліковано на веб-сайті ФФУ. Враховуючі надіслані пропозиції, було розроблено Проект документа, який запропоновано членам Президії для затвердження на даному засіданні.  Основні пункти даного положення – Система відбору проймається тренерською радою, після чого затверджується Президією та подається на затвердження у Мінсім’ямолодьспорт. Дискусійним є питання про склад тренерської ради з прийняття Системи відбору та кількість голосів у кожного тренера. Але ці питання прописані у Положенні про Тренерську раду, яку також пропонується прийняти на даному засіданні.
Запропонувала голосувати за затвердження положення про порядок затвердження Системи відбору до збірної команди України з фехтування

МИХАЙЛОВ С.М. Виступив проти затвердження запропонованого положення, так як по-перше, воно не містить пунктів, що станеться, коли Президія не затвердить Систему відбору, прийняту трен. радою, а також у статуті ФФУ немає поняття про тренерську раду.

КУЛИК К.А. Звернув увагу, що у п.4.21 Статуту (4.14 за старою редакцією) прописано, що Президія Федерації «створює робочі органи Федерації (комітети, ради, комісії тощо), затверджує положення про них» - тобто створення Тренерської ради не суперечить Статуту.

МІЩЕНКО С.О. Звернув увагу, що не тільки Президія може не затвердити прийняту тренерською радою систему відбору, а й Мінсім’ямолодьспорт може не затвердити затверджену Президією Систему. Тоді Мінсім’ямолодьспорт внесе зміни за свій розсуд.
Закликав членів Президії голосувати за затвердження Положення «Про порядок затвердження Системи відбору до збірної команди України з фехтування».

Голосували:

«за» - 16
«проти» - 1;
«утримався» - немає.

ПОСТАНОВИЛИ:

Затвердити Положення «Про порядок затвердження Системи відбору до збірної команди України з фехтування».

ГУТЦАЙТ В.М. Доповів, що Парамоновим М.С. було запропоновано проект Положення про тренерську раду ФФУ. Виконком ФФУ доопрацював документ, з урахуванням надісланих зауважень. Надіслані зауваження стосуються тільки кількості голосів, які належать учасникам тренерської ради. Тобто за думкою деяких членів ФФУ будь-який член тренерської ради має тільки 1 голос, незалежно від того, скільки учнів він має у першій вісімці Українського рейтингу. За думкою інших членів ФФУ кожний тренер повинен мати стільки голосів, скільки його учнів представлено у першій вісімці Українського рейтингу.

Щодо інших пунктів Положення зауважень не поступило.

Звернув увагу, що пункти 4.5. , має 2 варіанти:

Варіант 1. У разі, якщо у старшого тренера є учні, що займають з 1 по 8 місце у рейтингу на момент скликання тренерської  ради, він має тільки 1 голос.
Варіант 2. У разі, якщо у старшого тренера є учні, що займають з 1 по 8 місце у рейтингу на момент скликання тренерської  ради, він має 1 голос за кожного учня.

Також пункт 5.3. має 2 варіанти:

Варіант 1. При голосуванні будь-який учасник тренерської  ради має 1 голос.
Варіант 2. При голосуванні тренер, який має 2 та більше учнів, що займають з 1 по 8 місце у рейтингу на момент скликання тренерської  ради, він має 1 голос за кожного учня. Інші  учасники тренерської  ради мають  по 1 голосу.

Закликав шляхом голосування вибрати найбільш прийнятний, за думкою Президії, варіант кожного з пунктів.

Голосували за Варіант 1. пункту 4.5.:
«За» - 12
«Проти» - 4
«Утримався» - 2

Голосували за Варіант 2. пункту 4.5.:
«За» - 3
«Проти» - 12
«Утримався» - 1


ПОСТАНОВИЛИ:

Затвердити п.4.5. Положення про тренерську раду у такій редакції: «У разі, якщо у старшого тренера є учні, що займають з 1 по 8 місце у рейтингу на момент скликання тренерської  ради, він має тільки 1 голос.»

Голосували за Варіант 1. пункту 5.3.:

«За» - 7
«Проти» - 5
«Утримався» - 1

Голосували за Варіант 2. пункту 5.4.:

«За» - 11
«Проти» - 7
«Утримався» - немає


ПОСТАНОВИЛИ:

Затвердити п.5.3. Положення про тренерську раду у такій редакції: «При голосуванні тренер, який має 2 та більше учнів, що займають з 1 по 8 місце у рейтингу на момент скликання тренерської  ради, він має 1 голос за кожного учня. Інші  учасники тренерської  ради мають  по 1 голосу».

ГУТЦАЙТ В.М. Запропонував затвердити Положення «Про тренерську раду ФФУ» у цілому:

«За» - 17
«Проти» - немає
««Утримався» - 1»

ПОСТАНОВИЛИ:

Затвердити Положення «Про тренерську раду ФФУ».

ШЕВЧУК О.М. Доповіла, що Виконкомом ФФУ було розроблено проект Положення «Про перехід спортсмена-фехтувальника з однієї організації фізкультурно-спортивної спрямованості до іншої та встановлення консолідованого заліку». Наголосила, що перехід кандидатів та членів збірної команди України та встановлення їхнім організаціям консолідованого заліку здійснюється Мінсім’ямолодьспортом, однак рішення ФФУ щодо їх переходу є необхідною умовою для розгляду справи.
ФФУ може самостійно вирішувати питання про перехід спортсменів та встановлення Консолідованого заліку організаціям спортсменів, що не є кандидатами або членами збірної команди України.

МИХАЙЛОВ С.М. Заперечив, що ФФУ ніяк не може обмежувати переміщення спортсменів та наказувати їм де жити й тренуватися.

МІЩЕНКО С.О. Запропонував прийняти за основу проект Положення  «Про перехід спортсмена-фехтувальника з однієї організації фізкультурно-спортивної спрямованості до іншої та встановлення консолідованого заліку», Членам Президії упродовж 2 тижнів надіслати свої пропозиції щодо Положення, виконкому доопрацювати проект з урахуванням пропозицій.

«За» - 17
«Проти» - 1
«Утримався» - немає

ПОСТАНОВИЛИ:

Прийняти за основу проект Положення  «Про перехід спортсмена-фехтувальника з однієї організації фізкультурно-спортивної спрямованості до іншої та встановлення консолідованого заліку», Членам Президії упродовж 2 тижнів надіслати свої пропозиції щодо Положення, виконкому доопрацювати проект з урахуванням пропозицій.

По 4 питанню порядку денного МІЩЕНКО С.О. доповів, що на засіданні Виконкому ФФУ було прийнято рішення подати кандидатуру Києва на проведення командного чемпіонату світу 2012 року (жіноча шабля та чоловіча шпага). Намір ФФУ провести чемпіонат світу у м. Києві було висловлено на Генеральній асамблеї Міжнародної федерації фехтування (ФИЕ) у м. Баку 1 квітня 2010 року.  Кандидатуру Києва має бути подано та обрано  офіційно, Конгресом ФИЕ у грудні 2010 р.

Запропонував затвердити рішення виконкому ФФУ про подання Кандидатури  м. Києва на проведення командного чемпіонату світу 2012 р.

Голосували

«за» - 18
«проти» - немає;
«утримався» - немає.

ПОСТАНОВИЛИ:

Подати Кандидатуру м. Києва на проведення командного чемпіонату світу 2012 р.

По 5 питанню порядку денного ШТУРБАБІНА М.С. доповіла, що ФИЕ провела реформу календарю. Багато етапів Кубку світу, у тому числі у розвинених «фехтувальних» країнах були скасовано, і тепер у юніорському календарі лише 8 етапів Кубку світу у кожному виді зброї. Надбанням України є те, що нам вдалося зберегти два з трьох етапів Кубку світу («Золоті ворота» у жіночій шпазі та «Odessa Cup» - у чоловічій шаблі. Турнір з жіночої шаблі ми нажаль втратили.)
Сезон тепер у всіх видах зброї починається одночасно, у перші вихідні листопада. До того ж, ФИЕ призначила обидва наші турніри у майбутньому сезоні на одні вихідні. У зв’язку з тим, що у ФФУ на сьогоднішній день є тільки одна команда організаторів змагань такого рівня, обидва турніри нам лишається провести у одному місті. До того ж перші вихідні листопаду припадають на чемпіонат світу, що також ставить під загрозу проведення змагань, так як майже всі організатори етапів Кубку світу мають бути на чемпіонаті світу. Ми звернулися до ФИЕ з проханням перенести дати проведення змагань на більш зручні,  та ФИЕ запропонувала нам провести наші змагання у перші вихідні березня – тобто останніми турнірами сезону. Це є дуже успішно, так як вочевидь,  перед чемпіонатом світу більшість провідних юніорів світу має взяти участь у наших турнірах для більш високого рейтингу.

Тепер нам лишається тільки погодитись з пропозицією ФИЕ, або відмовитись взагалі від турнірів.

ПАРАМОНОВ М.С. Доповнив, що у майбутньому ми будемо робити все можливе, щоб повернути «Odessa Cup» в Одесу.

ШТУРБАБІНА М.С. Запропонувала затвердити перенос дат проведення етапів Кубку світу “Золоті Ворота” та “Odessa Cup” на 6 – 7 березня 2011 р., та місця проведення “Odessa Cup” у сезоні 2010-2011 р. у м. Києві.

Голосували

«за» - 18
«проти» - немає;
«утримався» - немає.


ПОСТАНОВИЛИ:

Затвердити перенос дат проведення етапів Кубку світу “Золоті Ворота” та “Odessa Cup” на 6 – 7 березня 2011 р., та місця проведення “Odessa Cup” у сезоні 2010-2011 р. у м. Києві.

По 6 питанню ШЕВЧУК О.М. доповіла, що План роботи ФФУ на 2010 р., затверджений Президією 18 грудня 2009 року виконується. Відмітки про виконання кожного пункту містяться у відповідній колонці Плану, що був розданий всім членам Президії. Всі документи, що їх було доручено підготувати на цей час, розроблені.

Зокрема: було розроблено Договори зі спортсменом та тренером членів збірної команди України. Ці договори були розроблені з метою обмежити нерегульований від’їзд українських фехтувальників за кордон. Договори були опрацьовані юридичним спонсором ФФУ, що дає підстави вважати їх відповідними до законодавства України.

Основними пунктами є те, що члени та тренери збірної команди України упродовж 3 років після закінчення дії договорів не повинні заключати будь-які договори у сфері фехтування без письмової згоди Федерації. А також у разі від’їзду за кордон фехтувальник, тренер, або третя сторона, до якої переходить спортсмен виплачує ФФУ компенсацію у розмірі всіх витрат, які були затрачені на їх підготовку.

Всім фехтувальникам-членам збірної України та їх тренерам пропонується підписати договори перед новим сезоном. Ні один фехтувальник не отримає ліцензію ФИЕ, якщо він або його тренер не підпише договір.

КУЛИК К.А. Заперечив, - спортсмени, які покупають собі самі ліцензію повинні мати право не підписувати ці договори.

ПАРАМОНОВ М.С. Нагадав, що жоден спортсмен не отримує ліцензію без згоди Федерації.

МИХАЙЛОВ С.М. Виступив проти цих договорів. Наголосив, що вони неграмотно складені, містять «кабальні» умови, які Федерація не має право висувати перед своїми членами.

МІЩЕНКО С.О. Інформував, що підписавши зі спортсменами та тренерами договори, нам легше буде отримати компенсацію від іноземних клубів, федерацій у разі, якщо спортсмен переїжджає на роботу за контрактом. Інформував, що нам вдалося отримати від Японської федерації компенсацію у розмірі 30000 доларів, у тому числі завдяки проведеній роботі у ФИЕ Парамоновим  М.С. Ці кошти будуть витрачені виключно на розвиток фехтування, про що буде відповідний фінансовий звіт. Ревізійна комісія у будь-який момент зможе перевірити, як витрачаються ці кошти.

Запропонував прийняти за основу проекти Договорів зі спортсменом та тренером, членам Президії  упродовж 3 тижнів надіслати свої пропозиції щодо договорів, виконкому ФФУ доопрацювати договори з урахуванням пропозицій.

Голосували

«за» - 17
«проти» - 1;
«утримався» - немає.

ПОСТАНОВИЛИ:

Прийняти за основу проекти Договорів зі спортсменом та тренером, членам Президії  упродовж 3 тижнів надіслати свої пропозиції щодо договорів, виконкому ФФУ доопрацювати договори з урахуванням пропозицій.

НЕДАШКОВСЬКА Д.Ю. Запропонувала та розповсюдила серед членів Президії програму популяризації фехтування в Україні. Доповіла, що багато уваги ФФУ приділяє підвищенню популярності Українських спортсменів. Все частіше фехтувальники стають бажаними гостями дитячо-юнацьких, розважальних та спортивних програм. Інформувала, що Харлан Ольга бере участь у проекті британського каналу BBC, який буде слідкувати за ходом підготовки двадцяти найбільш сильних спортсменів зі всього світу. Доповіла, веб-сайт ФФУ відіграє важливу роль у популяризації фехтування. У середньому за тиждень сайт відвідується у середньому більш 2000 особами з різних країн.  Закликала осередки надсилати інформацію про існуючі клуби та спортшколи для її розміщення на веб-сайті.

Закликала осередки ФФУ планувати та надсилати до ФФУ проекти щодо залучення молоді до занять фехтуванням. ФФУ буде надавати фінансову та матеріальну допомогу при проведенні цікавих заходів у регіонах.

ПАРАМОНОВ М.С.
Представив програму інтеграції України у міжнародну діяльність. Наголосив на важливості участі представників України у міжнародних курсах, семінарах, зборах та інших заходах. Так, у 2009 році у курсах тренерів з рапіри брав участь Селютін С.О., у цьому році у курсах ФЕ у якості експерта брав участь Мазур Ю.М. Збори юніорів та кадетів-рапірістів у Баку проводив Максим Петров. Ці тренери отримали високу оцінку ФИЕ.
Важливою є роль представників України у міжнародних комісіях ФИЕ та ЕКФ.

ШЕВЧУК О.М. Представила та розповсюдила План проведення науково-методичних заходів Національної Федерації фехтування України, узгоджений з Бусолом В.А., Наголосила на важливості проведення старшими тренерами методичних занять с особистими тренерами під час проведення зборів та змагань; спільного розгляду відеозаписів боїв сильніших фехтувальників світу та уроків провідних тренерів світу. Дуже корисним буде виконання студентами та аспірантами фізкультурних ВНЗ науково-дослідної роботи до замовлення ст. тренерів з видів зброї.

Запропонувала визнати задовільним хід виконання плану роботи ФФУ на 2010 р., прийняти до відома програму популяризації фехтування в Україні, програму інтеграції України у міжнародну діяльність, план проведення науково-методичних заходів Національної Федерації фехтування України.

Голосували

«за» - 18
«проти» - немає;
«утримався» - немає.

ПОСТАНОВИЛИ:

Визнати задовільним хід виконання плану роботи ФФУ на 2010 р., прийняти до відома програму популяризації фехтування в Україні, програму інтеграції України у міжнародну діяльність, план проведення науково-методичних заходів Національної Федерації фехтування України.

АЗАРЧЕНКОВ П.М. Доповів, що до сих пір багато з осередків не надали інформацію з кількості шкіл, тренерів та учнів. Наголосив, що без даної інформації неможливо скласти план допомоги осередкам відповідно до їх реальних потреб. Закликав членів Президії терміново надіслати відповідну інформацію.

МУРЛЯН А.А.
Інформував про створення в Миколаєві на базі гімназії фехтувального клубу. Миколаївська Федерація надала мінімальний комплект форми, а школа безкоштовно надала зал, та платить тренеру заробітну плату.

МІЩЕНКО С.О. Закликав Мурляна А.А. у письмовій формі описати технологію створення такого клубу та передати цей досвід до ФФУ для розповсюдження серед обласних федерацій.

Закликав представників Луганського та Донецького регіону збільшити свої зусилля на розвиток фехтування, адже у цих областях тепер достатньо заможних людей, які бажають проявити себе на національному рівні та були б не проти взяти активну участь у розвитку фехтування у якості спонсорів. Закликав підвищити зусилля щодо їх залучення.

Президія постановила:

 1. Внести зміни та доповнення до Статуту Федерації фехтування України. Доручити відповідальному секретарю Шевчук О.М. зареєструвати нову редакцію Статуту в установленому порядку.
 2. Затвердити рішення виконкому ФФУ клопотати перед Мінсім’ямолодьспортом про призначення Гутцайта В.М. на посаду головного тренера збірної команди України на громадських засадах терміном до закінчення чемпіонату світу 2010 року.
 3. Затвердити Положення «Про порядок затвердження Системи відбору до збірної команди України з фехтування».
 4. Затвердити п.4.5. Положення про тренерську раду у такій редакції: «У разі, якщо у старшого тренера є учні, що займають з 1 по 8 місце у рейтингу на момент скликання тренерської  ради, він має тільки 1 голос.»
 5. Затвердити п.5.3. Положення про тренерську раду у такій редакції: «При голосуванні тренер, який має 2 та більше учнів, що займають з 1 по 8 місце у рейтингу на момент скликання тренерської  ради, він має 1 голос за кожного учня. Інші  учасники тренерської  ради мають  по 1 голосу».
 6. Затвердити Положення «Про тренерську раду ФФУ».
 7. Прийняти за основу проект Положення  «Про перехід спортсмена-фехтувальника з однієї організації фізкультурно-спортивної спрямованості до іншої та встановлення консолідованого заліку», Членам Президії упродовж 2 тижнів надіслати свої пропозиції щодо Положення, виконкому доопрацювати проект з урахуванням пропозицій.
 8. Подати Кандидатуру м. Києва на проведення командного чемпіонату світу 2012 р.
 9. Затвердити перенос дат проведення етапів Кубку світу “Золоті Ворота” та “Odessa Cup” на 6 – 7 березня 2011 р., та місця проведення “Odessa Cup” у сезоні 2010-2011 р. у м. Києві.
 10. Прийняти за основу проекти Договорів зі спортсменом та тренером, членам Президії  упродовж 3 тижнів надіслати свої пропозиції щодо договорів, виконкому ФФУ доопрацювати договори з урахуванням пропозицій.
 11. Визнати задовільним хід виконання плану роботи ФФУ на 2010 р., прийняти до відома програму популяризації фехтування в Україні, програму інтеграції України у міжнародну діяльність, план проведення науково-методичних заходів Національної Федерації фехтування України.

Завантажити: