Закрыть
Благородство и традиции
Фехтование есть искусство наносить удары, не получая их. Необходимость тронуть противника, избегая его ударов, делает искусство фехтования чрезвычайно сложным и трудным, ибо к глазу, который видит и предупреждает, к рассудку, который обсуждает и решает, к руке, которая выполняет, необходимо прибавить точность и быстроту, чтобы дать надлежащую жизнь оружию.
Мольер

Фехтование — символ благородства, изысканного вкуса и мужества.
Национальная федерация фехтования Украины — это чемпионы и призеры Олимпийских Игр, Чемпионы Мира и Европы. Они настоящие герои! — приходите к нам и убедитесь в этом сами. Здесь нет места слабым. Здесь только лучшие! Весь мир заворожено следит за героями.

Мы приглашаем Вас разделить с нами славу и честь!

Спонсорам
«Ужгородським турніром даємо позитивний заряд дітям на весь сезон», - Сергій Горецький про Міжнародний турнір пам. Василя Герея E-mail
21 Мая 2017 16:41

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_3517.jpg
XVIIІ Міжнародний турнір країн Карпатського Єврорегіону з фехтування, присвячений пам’яті Заслуженого тренера України Василя Герея, зібрав в Ужгороді  близько 300 спортсменів. Два дні кадети (2001 р.н. і мол.) фехтували  на шпазі та рапірі. Уже п’ять років цей турнір є рейтинговим, допомагає спортсменам завоювати бали до загального індивідуального заліку  кадетської збірної України. Крім того, змагання носять статус «відкритих». Боротьба фехтувальників на доріжках часом досягала емоційної межі,  а іноді поєдинки ставали боєм нервів та витримки.

Про проведення цьогорічного турніру, тренувальні збори та формування кадетської збірної говоримо з Сергієм Горецьким, старшим тренером ОК ДЮСШ «Динамо», головним суддею змагань.

- Сергію Сергійовичу, як розцінюєте цьогорічний рівень проведення турніру? Можливо якісь недоліки були?

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_3573.jpg
- Уже вдев’яте проводимо цей міжнародний турнір без Василя Васильовича Герея (світла йому пам’ять). Вважаю, що цьогоріч рівень був достойний,  висока конкуренція та запеклі бої. Було у нас багато учасників, приїхали із усіх куточків України. Були також словаки і кілька поляків. На жаль, не доїхали до Ужгорода угорці, оскільки у них були  важливі національні старти. Думаю, відсутність на турнірі іноземців зумовлена і тим, що фехтували ми у будні дні. Через велику завантаженість «Юності», субота та неділя були зайняті, тому ми змушено перенесли старт на 9 і 10 травня (в Україні 9 травня – вихідний, а от закордоном – ні).  Для проведення таких масштабних заходів (на турнірі є потреба у «розгорнені» 10-12 доріжок), підходить лише перший зал головної спортивної арени краю. На жаль, в Ужгороді не маємо більше таких великих спортивних утанов. У  перспективі, звісно, мріємо про побудування у нас типу «спорт-холу». Адже обласний центр Закарпаття ідеально (і географічно, і кліматично) підходить для проведення міжнародних змагань. Втім, необхідно покращувати умови, працювати над інфраструктурою, в тому числі і спортивною. Хочеться, аби влада і міста,і  області звернула на це питання увагу.

- Турнір уже протягом 5 років є рейтинговим. Що дають спортсменам і тренерам ці змагання?

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_4245.jpg
-  Ми довго йшли до того, аби турнір потрапив до «очкової» зони, сітки змагань кадетів у загальному рейтингу. Старти проводяться весною, і це дає змогу тренерам побачити потенціал своїх спортсменів, а старшим тренерам кадетської збірної оцінити рівень підготовки того чи іншого фехтувальника. Цим турніром даємо позитивний заряд дітям на весь сезон. Літо попереду, сезон міжнародних змагань стартує восени. До того ж часу є змога відібрати найкращих і, можливо, провести ряд навчально-тренувальних зборів.

- Переможцями рапірних змагань турніру стали миколаївці Даниїл Ткач та Наталія Коваль, а у шпазі золото повезли у Харків Максим Карюченко та Анастасія Зеленцова. Чи велика конкуренція серед фехтувальників саме у цьому віці?

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_4172.jpg
- Кожен старший тренер збірної матиме своє бачення, звісно. Можу сказати так, наразі, наприклад, у чоловічій рапірі Дані Ткачу з Миколаєва немає серйозних конкурентів. Рапіра жіноча має непогану картину і дуже хороший потенціал. Наприклад, Аліна Полозюк, яка хоч і стала 5-ою, виглядала дуже достойно. Анастасія Садій хороша, Катерина Буденко - безумовний лідер, якій ще є над чим працювати, як і Дарії Миронюк. Це сильні бійці, зі своїм візерунком проведення бою та міжнародним досвідом виступів. Підтягнулась Наталія Коваль, яка і виграла наш турнір, а на останньому дорослому турнірі їй навіть вдавалося завоювати третє місце. Ужгородка Марія Кривонос додала за останній час. На перший погляд може здатися, що у кадетській чоловічі шпазі гегемонія харків’ян, та насправді багато є й інших серйозних конкурентів. Беззаперечний лідер на сьогодні тут Максим Карюченко, а найбільший «пахарь» - Андрій Деркач (який у нас другим фінішував) і дуже подобається мені фехтування саме цього спортсмена.
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_4221.jpg
Руслан Гасанов, Данило Гойда, дуже розумний хлопець Антон Яковлев. Варто відзначити бійцівські якості Дмитра Беляєва з Ужгорода, який за вхід у 8, ведучи 14:13, таки програв саме Яковлеву. У жіночій шпазі у нас на п’єдесталі були збірниці України – Настя Зеленцова, Катерина Чорній, Даша Садова. На підході до лав збірної, на мою думку, зараз наша ужгородка Олександра Лазаренко, котра посіла 5 місце. Конкуренцію їм склала учасниця кадетської збірної Словаччини Регіна Бурсова, не можна не відзначити і лідера у чоловічій шпазі – це Мішо Рехло з Братіслави.

- Тобто, на ужгородському турнірі були перші номери кадетської збірної сусідньої Словаччини?


http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_3802.jpg
- Так. Більше того, завдяки Анатолію Васильовичу Герею (заслуженому тренеру України) словацькі фехтувальники ще і провели перед турніром тижневий навчально-тренувальний збір саме в Ужгороді. У залі «Динамо» тут на Швабській разом зі словаками отримували уроки і кадети з кількох міст України. Дякуємо голові федерації фехтування Закарпаття, заступнику голови ФСТ «Динамо» області Михайлу Пантьо та директору ОК ДЮСШ «Динамо» Миколі Щербі за підтримку та допомогу.  Анатолій Васильович проводив спеціалізовані тренування, з поясненням різних фехтувальних технік. До семінару рапіристок дуже активно долучилася і проводила його наша Аліна Рапинець, яка зараз навчається у Києві. І, звісно, констатуємо: потреба у висококласних українських тренерах у світі зростає. Така тенденція.

- Знаю також, що на турнірі працювали і судді міжнародної категорії…


http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_3937.jpg
- Дійсно, це так. Приємно, що серед них маємо і представника від Закарпаття – Гейзу Оремуша, який нещодавно отримав міжнародну категорію судді зі шпаги. Надалі Гейза Гейзович подаватиметься і на рапірну міжнародну категорію. Серед усіх рефері виокремлю Юрія Сурдіна (Миколаїв), Андрія Бакума (Київ), Анатолія Хмелевського (Львів). Оскільки в Ужгороді відчуваємо недостатність саме суддів у рапірі, то запросили фахівців з інших регіонів. Тут одна із найфаховіших – Ірина Зикова (Миколаїв), Олена Хісматуліна (Київ), Ганна Дмитренко (Київ). До речі, ми чи не єдині, хто проводить суддівський семінар перед турніром, його ведуть саме спеціалісти міжнародної категорії. Цього року у шпазі його проводив Юрій Сурдін, а у рапірі Андрій Бакум. Україні важливо мати на міжнародних змаганнях – як от Чемпіонати Європи та світу – не тільки своїх спортивних представників, а й суддів. Та це тема для окремої бесіди.

- До організації турніру пам’яті Василя Герея традиційно долучаються усі учасники Федерації фехтування Закарпаття?

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_3797.jpg
- Мене дуже радує та атмосфера, яка є під час підготовки та проведення змагань. Тут боюся когось особливо виокремлювати, тому що нам допомагає велика кількість людей, в т.ч. і спортсменів, і тренерів. Спасибі від себе нашим фехтувальникам Артему Матевосову, Яну Барану, Владиславу Коваленку, Артему Жевагіну, Олексію Криницькому. Вони і доріжки стелили, і за апаратурою стежили, і скручували «катушки» (усміхається, - авт.). Судили змагання також і наші молоді спортсмени. Наш надійний друг і тренер Володимир Жамбаєв взяв на себе величезну частину організаційної і фінансової роботи, завдяки якій турнір проходив спокійно. Дмитро Петрус та Анатолій Герей теж приклали великих зусиль, аби турнір відбувся. Цього року наша постійна секретар змагань та просто талісман федерації Наталія Калініна перебуває у декретній відпустці, тому дуже із секретаріатом допоміг Сергій Смірновський зі Льовова,
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_3669.jpg
молодий кандидат наук та розумна толкова людина. Вдячні і журналістам за увагу до нашого виду спорту, зокрема нашому другу – Олександрі Артюхіній (усміхається, - авт.), постійним спонсорам та меценатам («Комінвестбанку», Володимиру Ліпчею, Максиму Кривоносу, STM). Окреме дякую, звісно, і корпорації свят «Не Понял» за чудову сувенірну продукцію. Та насправді колектив, який робив усе, аби турнір пройшов на найвищому рівні, - великий. Прошу вибачення, якщо когось забув. А попереду у нас ще кілька навчально-тренувальних зборів на Закарпатті.

- Кілька слів саме про закарпатські збори збірної і області, і країни. Знаю, що такі проводилися на крайових базах.


http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_4113.jpg
- Справді, уже традиційно проводимо саме на Закарпатті кілька так званих літніх фехтувальних таборів. Зокрема, у селищі Кострино, та у Лумшорах.  Цьогоріч з 20 до 30 червня у Кострині такі навчально-тренувальні збори будуть проведені для дітей 2001-2007 р.н. Крім закарпатських спортсменів, свою участь підтвердили харків’яни, кияни, представники м. Хмельницький та кілька львів’ян. На жаль, не маємо змоги запросити іноземців на такі табори. Оскільки, умови цього кемпінгу (у Кострині) не дозволяють нам постелити більше 3-4 доріжок. Крім занять загальною фізичною підготовкою, будемо проводити і тактичні фехтувальні тренування, ряд спеціалізованих спарингів. А у серпні місяці (орієнтовно 9-17 серпня) так  само традиційний збір проводитимемо уже у Лумшорах. Відбудеться він для юніорської та дорослої збірних, але долучатимемо кілька кадетів. Щодо зброї – це шпага та рапіра.
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/Herey-2017/img_3839.jpg
На цей збір запрошуємо іноземців, кілька з яких уже запланували поїздку (це стосується японців, наприклад. І словаків). Тренування в умовах середньогір’я корисні для спортсменів. Крім того, у нас насичена програма ще і екскурсіями, походами у гори (на Красію та полонину Руну зокрема). У планах та перспективах у закарпатського фехтування – підкорення нових вершин на різного рівня змаганнях. Є бажання розширювати географію та покращувати матеріально-технічну базу, і шукати можливості для фінансування. Важливо не просто передавати досвід молодому поколінню, а й залишати провідних спеціалістів працювати в Україні. Бажаємо одному із лідируючих видів спорту на Закарпатті успіхів! Вболіватимемо.

Спілкувалася Олександра Артюхіна.

Фото: Олександра Артюхіна