Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
Протокол засідання Президії НФФУ від 19.05.2009 Електронна адреса
Вівторок, 19 травня 2009 00:00

присутні 19 чоловік:

 1. Азарченков П.М.
 2. Бусол В.А.
 3. Васютін О.Є.
 4. Вачков С.Д.
 5. Гутцайт В.М.
 6. Комаров С.М.
 7. Крамаренко В.В.
 8. Кріс Г.Я.
 9. Кулик К.О.
 10. Латарія Д.
 11. Миронюк В.В.
 12. Михайлов С.М.
 13. Мурлян А.М.
 14. Пантьо М.М.
 15. Парамонов М.С.
 16. Подольський М.О.
 17. Шевчук О.М.
 18. Шкалікова Л.М.
 19. Штурбабіна М.С.
Порядок денний
 1. Склад комісій НФФУ.
 2. Зміни до Статуту НФФУ.
 3. Календар змагань на 2009 р.
 4. Бюджет НФФУ.
 5. Присудження національних категорій суддям.
 6. Популяризація фехтування.
 7. Надання Федерації фехтування Сумської області статусу осередку НФФУ.
 8. Статус Національної федерації.
 9. Принципи формування команди на Чемпіонат Європи та Універсіаду.

ВИСТУПИЛИ:

Шевчук О. Запропонувала регламент засідання - 10 хвилин на обговорення кожного питання; 1 хвилина - на кожний виступ. Запропонувала голосувати за даний регламент.

Голосували одноголосно.

1. Склад комісій НФФУ

Шевчук О. доповіла, що Виконкомом сформовані список і склад комісій. Список був розісланий членам Президії. Запитала, є чи зауваження.

Бусол В. висловив зауваження із приводу складу суддівської комісії. Відзначив що перед засіданням Виконкому кандидатами в суддівську комісію були Михайлов М., Миронюк В., але на даний момент у списку кандидатів Шкаликів С., Гуриненко Б.

Гутцайт В. відповів, що Шкаликів і Гуриненко - кандидати в судді міжнародної категорії й добре знають правила.

Бусол В.А. відзначив, що все-таки  в комісії повинні бути дійсні тренера, повинен бути Бризгалов О., як суддя міжнародної категорії.

Кріс Г.Я. відзначив, що спостерігається тенденція відсторонення від керування федерацією досвідчених фахівців, відзначив, що недоцільно ставити на відповідальні пости молодих і недосвідчених фехтувальників.

Парамонов М.С. завірив, що у всіх важливих питаннях консультації з досвідченими фахівцями ведуться, але процес відновлення кадрів – природний процес. У суддівську комісію потрібні люди, які знають правила.

Бусол В.А. засумнівався,  чи можна довіряти відповідальні завдання молодим фехтувальникам, зокрема Гуриненко – діючому спортсменові.

Шевчук О. запропонувала голосувати по кожній кандидатурі. Запропонувала визначити склад комісії. Виконком запропонував 5 членів комісії + голова.

Бусол В.А. запропонував 6 членів+голова

Шевчук О.М. запропонувала голосувати.

За суддівську комісію в складі 6 членів+1 голова – усього 7 чоловік проголосували одноголосно.

Шевчук О.М. запропонувала подавати кандидатури до вже наявних у списку членів суддівської комісії.

Бусол В.А. запропонував Миронюка В., Михайлова С.М., Бризгалова О.

Комаров С.Н. запропонував Гаріна О.

Шевчук О. запропонувала голосувати за кандидатів у члени суддівської комісії:

 • за Вачкова С.Д. - 19 голосів
 • за Штурбабіну М.С. - 19 голосів
 • за Гуриненко Б. - 10 голосів
 • за Шкаликова С. - 14 голосів
 • за Миронюка В.В. - 9 голосів
 • за Гаріна А.В. - 10 голосів
 • за Михайлова С.М. - 4 голоси
 • за Бризгалова О.О - 11 голосів.


У результаті голосування, суддівська комісія НФФУ обрана в складі

Бусол В.А. - голова комісії.

Члени комісії:

Вачков С.Д., Штурбабіна М.С., Гуриненко Б., Шкаликів С., Гарін А.В.,  Брызгалов А.О.

Подольський М.О. відзначив, що необхідно визначити повноваження комісії з кадетського і юніорського фехтування. Якщо немає повноважень, нема рації створювати комісію.

Парамонов М.С. відзначив, що на даному засіданні визначаються саме склади комісій, а не їхні повноваження.

Михайлов С.М. відзначив, що в дисциплінарну комісію пропонуються перші особи федерації, а потрібно, щоб це була людина, яка неупереджено й реально дивиться на речі.

Кріс Г.Я. запропонував Бусола В.А. у члени дисциплінарної комісії.

Шевчук О. запропонувала голосувати за кандидатуру Бусола В.А. у члени дисциплінарної комісії.

Голосували "за кандидатуру Бусола В.А. у члени дисциплінарної комісії " – 10 голосів.

Кулик К.А. цікавився, чому в дисциплінарній комісії немає спортсменів?

Шевчук О.М. відзначила, що особливістю комісії спортсменів, за аналогією з МФФ є те, що представник комісії спортсменів на однакових правах бере участь у діяльності всіх інших комісій.

Закликала висловлювати зауваження й пропозиції до списку й складу комісій НФФУ.

Вачков С.Д. поцікавився, чому не врахована його пропозиція створити комісію ветеранського фехтування.

Шевчук О.М. відповіла, що у МФФ й більшості федерацій з видів спорту України немає ветеранської комісії, і тому Виконком вирішив не створювати таку комісію. Нагадала, що ветеранів у федерації фехтування України  представляє Асоціація ветеранів фехтування  України на чолі із Семикозом Р.

Гутцайт В.М. нагадав, що федерація допомагає й переслідує інтереси й фехтувальників-ветеранів. Пропозицій не надійшло. Запропонувала голосувати за затвердження списку й складу комісій НФФУ. Голосували одноголосно.

2. ЗМІНИ ДО СТАТУТУ НФФУ

Шевчук О.М. нагадала, що перед Конференцією надійшли пропозиції змін до Статуту НФФУ від Харківської й Запорізької федерацій фехтування. Конференція ухвалила створити комісію з вивчення пропозицій і в 2-місячний строк винести рішення.

2 місяці, відведені на роботу комісії, підійшли до кінця, і тому президії пропонується рішення комісії із приводу прийняття або неприйняття  пропозицій від Харківської й Запорізької федерації фехтування. Відзначила, що дане рішення було відправлено всім членам Президії.

Прокоментувала основний зміст пропозицій Харківської федерації. Харківська федерація пропонує скасувати особисте членство й побудувати структуру федерації тільки на основі  колективного   членства – через  федерації   фехтування в  областях   України,  м. Києві й Севастополі. Тобто  всі члени федерації (спортсмени, тренери й т.д.) повинні співпрацювати з НФФУ через обласні федерації.

При такій структурі, якщо обласна федерація виходить зі складу Всеукраїнської, або якщо в області не зареєстрована федерація фехтування, то Всеукраїнська федерація не повинна співпрацювати (не включати до збірної, не допускати до змагань, не оформляти візи й т.д) з жодним  спортсменом з даної області. На даний момент є конфлікти з Харківською федерацією, Київською міською федерацією, немає зареєстрованих федерацій у Волинській області, Тернопільської, Київської області, але Федерація фехтування України активно й охоче представляє інтереси фехтувальників і тренерів із цих регіонів.

У зв'язку з вищевикладеним, комісія зі змін до Статуту не згодна із пропозицією Харківської федерації про скасування особистого членства.

Запропонувала голосувати за рішення не скасовувати особисте членство в НФФУ. Голосували одноголосно. Закликала висловлювати коментарі із приводу рішення комісії.

Михайлов С.М. критикував рішення комісії, Статут у нинішній редакції, пропозиції стосовно змін, підсумував, що нормативна база Федерації фехтування України не відповідає законодавству, і необхідно півроку на вироблення нової редакції уставу.

Шевчук О.М. нагадала, що Конференція дала на вироблення нової редакції уставу 2 місяці, і потрібно зараз винести рішення – приймати або не приймати зміни до Статуту, схвалені комісією.

Кулик К.О. нагадав, що комісія збиралася, і велося обговорення.

Гутцайт В.М. відзначив, що деякі члени президії активно працюють і виступають тільки на самих засіданнях, а на місцях робота над документами не ведеться. Нагадав, що від Михайлова не було ніяких пропозицій.

Подольський М.О. закликав не розглядати усні пропозиції, а тільки в письмовому вигляді.

Михайлов С.М. заперечив, що не готовий представити пропозиції, тому що віддав Статут на експертизу юристам. Пропонує не розглядати на даному засіданні.

Гутцайт В.М., Кулик К.А. відзначили, що необхідно виконати рішення конференції й не відкладати рішення з даного питання.

Шевчук О.М. запропонувала голосувати за прийняття тих змін до Статуту від Харківської й Запорізької федерації, які були схвалені комісією. 

Голосували за прийняття даних змін:

"за" - 15

"проти" - 1

"утрималися" - 3.

3. КАЛЕНДАР ЗМАГАНЬ НА 2009 Г.

Гутцайт В.М. доповів, що календар змагань виконується. Хоча фінансування Мінсім’ямолодьспорту – нестабільне, змагання й УТС не відміняються й не зриваються. Спортсмени часто їздять на змагання за свій рахунок, кошти позичаються у Президента федерації, головного тренера. Завірив, що план підготовки до головних змагань сезону буде виконаний.

Відзначив, що проблемним залишається проведення в Одесі етапу кубку світу. Відзначив, що Федерація фехтування України буде допомагати організаційно, виділить фехтувальне устаткування, часткове фінансування виділить Мінсім’ямолодьспорт. Але яким буде основне джерело фінансування?  и гарантує Одеська федерація фехтування якісне проведення змагань?

Васютін О.Є. завірив, що фінансування знайдене, турнір відбудеться, хоч і з меншим розмахом, чим торік

Парамонов М.С. доручив Васютіну О.Є. якнайшвидше надати бюджет турніру. Заздалегідь відпрацювати договори з постачальниками послуг для доцільної витрати фінансування.

Подольський М.О. відзначив, що такі питання можна обговорити пізніше в робочій групі з організації турніру. Відзначив, що доцільно вертатися до пріоритетного фінансування видів зброї – залежно від  результату.

Гутцайт В.М. відзначив, що у випадку погіршення фінансування доведеться повернутися до такого принципу фінансування.

Михайлов С.М. поцікавився, коли розглядається календар на 2010 рік? Поставив питання, коли всім областям будуть відправлені підписані заступником міністра системи відбору?

Азарченков П.М. відзначив, що календар змагань на наступний рік  розглядається восени. Відзначив, що система відбору була поширена на чемпіонаті України серед юніорів у Миколаєві.

Шевчук О.М. відзначила, що система відбору підписана, але з метою усунути неточності й протиріччя загальної частини системи із системами відбору в кожному виді зброї, і для обліку змін, які вніс старший тренер з жіночій шпазі, Рейзлін Д.І., Недашковська Дарья, що відповідає за ведення рейтингу, система відбору була відформатована й відредагована. Нова редакція буде підписана найближчим часом .

Михайлов С.М. просив направити завірені печаткою списки збірних, календар змагань, положення про змагання – це необхідно для одержання грошей на місцях.

Кріс Г.Я. поцікавився, коли буде вирішуватися, які види будуть виключені із програми Олімпійських ігор?

Парамонов М.С. доповів, що додавання 2 медалей на ОІ – одне із пріоритетних завдань МФФ. Після сесії МОК наприкінці літа буде відомо, чи додасться 2 комплекти медалей. Шансів мало – приблизно 15%. На конгресі МФФ в листопаді 2009 р. буде прийняте остаточне рішення, які види випадуть із програми ОІ 2012 р.

4. БЮДЖЕТ НФФУ

Шевчук О.М. доповіла що НОК виділяє НФФУ 128 000 грн. Президент НФФУ веде переговори зі спонсорами. Закликала надсилати пропозиції до бюджету НФФУ.

5. ПРИСУДЖЕННЯ СУДДЯМ СУДДІВСЬКИХ КАТЕГОРІЙ.

Бусол В.А. доповів, що щойно одержав подання на суддів і завірив, що на найближчому засіданні суддівської комісії буде ухвалене рішення про присудження категорій.

Кріс Г.Я., Подольський М.О. висловили обурення мізерними державними нормативами з оплати харчування суддів. Відзначили, що Федерація повинна впливати на встановлення державою нормативів. Виразили невдоволення, що НФФУ не доплачує суддям 50 грн. у день.

Шевчук О.М. заперечила, що доплата суддям проводилася аж до кінця лютого, але в цей момент на рахунку немає грошей.

6. ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ФЕХТУВАННЯ

Шевчук О.М. доповіла, що у квітні була проведена акція – змагання СДЮШОР "Динамо" на виставці "Майстер клинок". Відзначила, що витрати на акцію були мінімальні, але інтерес до фехтування публіки – високий. Сподіваємося на високу ефективність таких акцій. Закликала обласні федерації просувати фехтування у своїх регіонах більш активно, використовуючи досвід НФФУ, Київської федерації.

Миронюк В.В. доповів, що в спорткомплексі СКА планується показовий матч ветеранів жіночої шпаги за участю телебачення й преси.

7. НАДАННЯ ФЕДЕРАЦІЇ ФЕХТУВАННЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТАТУСУ ОСЕРЕДКУ НФФУ

Шевчук О.М. доповіла, що була зареєстрована Федерація фехтування Сумської області, запропонувала надати їй статус осередку НФФУ в Сумській області.

Бусол В.А. заперечив – чи є в них тренери, спортсмени, база?

Шевчук О.М. відзначила, що ентузіасти планують на базі сумського університету створити фехтувальний клуб, ведуть переговори зі спонсорами, планують запросити тренерів з інших областей. Закликала голосувати за надання їй статусу осередку НФФУ в Сумській області.

Голосували "за" - 11

8. СТАТУС НАЦІОНАЛЬНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Шевчук О.М. доповіла, що для продовження статусу Національної федерації від обласних федерацій потрібне підтвердження того, що вони є осередками ВГО "Федерація фехтування України" у відповідній області, посвідчення про державну реєстрацію й копію договору про співробітництво з обласними управліннями. Закликала підготувати й направити дані документи в 10 - денний термін.

9. ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ КОМАНДИ НА УНІВЕРСІАДУ.

Гутцайт В.М. доповів, що більшість країн відправляє на Універсіаду другий склад, цього року  доцільно й збірній України відправити другий склад у деяких видах, тому що основний склад повинен якісно підготуватися до чемпіонату Європи.

Кріс Г.Я. Бусол В.А. заперечили, що Універсіада – дуже важливий захід і потрібно відправляти найсильніших .

Парамонов М.С. закликав підтримати позицію головного тренера.

Кріс Г.Я. відзначив, що в принципі обговорювати вже нема чого, тому що списки подані.

УХВАЛИЛИ:

 1. Затвердити список і склад комісій НФФУ.
 2. Затвердити й винести на позачергову конференцію прийняття тих змін до Статуту від Харківської й Запорізької федерації, які були схвалені комісією з розгляду змін до Статуту.
 3. Перенести присудження суддям суддівських категорій на наступне засідання Президії, після рекомендацій суддівської комісії.
 4. Надати Федерації фехтування Сумської області статус осередку НФФУ в Сумській області.
 5. Обласним і міський у м. Севастополі федераціям в 10- денний строк  надати необхідні документи для продовження статусу Національної федерації.