Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
Протокол № 9/9/16-1 Засідання Президії Федерації фехтування України Електронна адреса
Четвер, 27 жовтня 2016 21:52
Протокол № 9/9/16-1 Засідання Президії Федерації фехтування України

9 вересня 2016 р.                                             

Брали участь члени Президії:


Гайдай П. Д., Гутцайт В. М., Апальков С. В., Бойков В.А., Давидян Г.Д., Крісс Г.Я., Миронюк В. В., Міщенко С.О., Моргун Д.В., Ткачук О. Л., Шевук О.М.,
Мазур Ю. М., Бусол В. А., Васютін О. Є., Шкалікова Л. М., Жуковський М.Л., Пантьо М. М., Комаров С. М.

Запрошені: Биков В. Х., Путятін В.П., Бризгалов О. О., Гаравський С. А., Станкевич В.В.

Порядок денний:

1. Висновки головного тренера збірної команди України і старших тренерів з видів зброї за результатами олімпійського циклу 2013 – 2016 рр. і плани до кінця 2016 року.

2. Скликання звітно-виборної Конференції на 15 грудня 2016. Підготовка Конференції.

3. Оголошення конкурсу на посаді головного і старших тренерів. Обговорення умов його проведення.

4. Про формування тренерських рад.

5. Затвердження рішень Виконкому від 30.08.2016.

6. Затвердження положення про комісію спортсменів Федерації фехтування України.

7. Різне

 - про  покупку міжнародних ліцензії спортсменам та суддям FIE
 - визначення делегатів на Конгрес FIE
 - розгляд прохання Президента Федерації фехтування Одеської області   М. М. Балана про подання його до звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту»
- про суддівство Всеукраїнських змагань та їх організацію

Шевчук О. М. Повідомила, що у засіданні беруть участь 18 осіб (у тому числі за допомогою засобів зв’язку), що складає більше 75% членів Президії, отже засідання є повноважним відповідно до п. 7.2.10 Статуту.

1.По першому питанню:

Давидян Г.Д., Станкевич В.В., Гаравський С. А., Бризгалов О. О. доповіли про результати виступів членів збірної команди України з фехтування у олімпійському циклі 2013 – 2016 рр. Відмітили серед негативних факторів, які вплинули на результат спортсменів і команд на Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро:

- відсутність в делегації на Олімпійські Ігри тренера-психолога, ще одного другого масажиста та особистих тренерів спортсменів, які змогли б зменшити велику психологічну напругу та надати ефективні рекомендації спортсменам;
- недоліки у психологічній підготовці, яка не забезпечила спортсменам достатньо впевненості, рішучості і можливості взяти відповідальність за кожний свій бій і укол саме на себе, повністю реалізувати себе і виконати установку тренера;
- недостатньо навчання тренерів, науково-практичних семінарів;
- відсутність якісного та глибокого аналіз результатів виступів збірної команди України на Олімпійських іграх 2016 року у м. Ріо-де-Жанейро та у всьому циклі, що минув;
- недостатність фінансування підготовки збірних команд з рапіри.
Серед завдань на наступний цикл відмітили необхідність створити тренерський штаб – команду  однодумців, яка злагоджено працює із національною збірною командою;
-    створити можливість для особистих тренерів, тренерів, які працюють зі збірною командою частіше виїжджати на міжнародні змагання, навчально-тренувальні збори;

2. По другому питанню Шевчук О. М. нагадала що згідно зі Статутом, в 2016 р. повинна пройти чергова звітно-виборна Конференція Федерації фехтування України. За статутом Конференція повинна відбутися не пізніше другої декади грудня в рік проведення Олімпійських Ігор. Пропонується дата – 15 грудня 2016 року – четвер.
Бойков В. А. запропонував перенести на вихідний суботній день. Інші члени засідання запропонували не проводити Конференцію у вихідний день.

За скликання звітно-виборної Конференції Федерації фехтування України на 15 грудня 2016 року голосували:

« За» - 16;
« Проти» - 1;
«Утримався» - 1.

Шевчук О. М. нагадала, то всі пропозиції до порядку денного, усі кандидати повинні надійти за 30 днів до проведення Конференції – тобто до 15 листопада 2016 року.
Місцеві відокремлені підрозділи повинні надіслати свої рішення про делегування делегатів і кількість голосів кожного делегата – за 35 днів до проведення Конференції – тобто  до 10 листопада 2016 року.

3. По третьому питанню Гайдай П. Д. повідомив про рішення Виконкому від 30.08.2016 про необхідність провести конкурс на посади головного тренера національної збірної команди України з фехтування, старших тренерів національних збірних команд з усіх видів зброї. Запропонував оголосити конкурс, обговорити його умови та дати проведення.
Члени Президії запропонували провести конкурс – наприкінці листопада 2016 року.
Міщенко С. О. відзначив, що проводити конкурс повинна конкурсна комісія, і її рішення повинні виноситися на затвердження Президії. Зазначив, що повинно бути затверджене положення про проведення конкурсу. Нагадав, що Президією Федерації раніше були розроблені і затверджені положення, згідно яких проводилися конкурси на посади головного тренера національної збірної команди України з фехтування, старших тренерів національних збірних команд з видів зброї. Зауважив, що склад Конкурсної комісії повинен затверджуватися Президією.
Члени Президії відзначили, що повинні бути критерії для кандидатів і зміст програми розвитку (підготовки), які подає кандидат.

За дані пропозиції:

- оголосити конкурс на посади головного тренера національної збірної команди України з фехтування, старших тренерів національних збірних команд з видів зброї;
- провести конкурс наприкінці листопаду 2016 року;
- розробити й затвердити Положення про проведення конкурсу (із чіткими критеріями для кандидатів і змістом програми розвитку (підготовки), яку подає кандидат), склад конкурсної комісії й графік проведення співбесід з кандидатами на посади
голосували:

« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утримався» - 0;

4. По четвертому питанню про формування тренерських рад Гайдай П. Д. відзначив, що при затверджені складу тренерських рад Президією від 19.09.2014 року, можливо, тренерам була нав'язана участь у тренерських радах – склад затвердили  без відповідних заяв тренерів щодо прагнення працювати у складі тренерських рад. Запропонував оголосити про формування тренерських рад і формувати склад з тих тренерів, які висловлять готовність працювати в тренерській раді, а також зібрати з пропозиції по роботі тренсовета.

За дану пропозицію голосували:

« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 0;

5. По п'ятому питанню щодо затвердження рішень Виконкому від 30.08.2016 Шевчук О. М. відзначила, що протокол Виконкому був наданий членам Президії. Зачитала рішення Виконкому:

1. Вимагати у Федерації фехтування Туреччини офіційне підтвердження наявності в Ірини Щукли громадянства Туреччини й копії цивільного й закордонного паспорта Ірини Щукли, виданих Турецькою Республікою.
За затвердження даного рішення Виконкому голосували:
« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 0;

2. Скликати чергову звітно-виборну Конференцію Федерації фехтування України на найближчому засіданні Президії.
3. Провести засідання Президії 9 вересня 2016 р. о 14.30
4. Доручити головному тренерові визначити перспективи участі збірних команд по видах зброї в етапах Кубків світу, Гран-Прі, які відбудуться до 31 грудня 2016 року і спільно зі старшими тренерами збірних команд України з видів зброї, тренерськими радами визначити склад учасників з урахуванням участі в делегаціях спортсменів віку Ю23 і юніорів

За дані рішення Виконкому голосували:

« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 0;

Крім того, Гайдай П. Д. просив головного й державного тренера штатної команди національної збірної команди направити Президії план змагань і навчально-тренувальних зборів, які пропонується фінансувати за рахунок Минмолодьспорту до 31 грудня 2016 року.
5. На найближчому засіданні Президії оголосити конкурс на посади головного й старших тренерів збірних команд України з видів  зброї.
6. Розробити Положення про проведення Конкурсу на посади головного й старших тренерів з видам  зброї;  затвердити Положення Президією (у тому числі за допомогою засобів зв’язку).
7. Оплатити мита й оформлення вантажу – матеріальної допомоги ФІЄ  (15 електрофіксатрорів, 5 котушок та 20 мотків проводу) за рахунок ФФУ. Зібрати заявку у потребі в електрофіксаторах. Провід та котушки лишити в федерації для тренувань національної збірної команди України та НТЗ.

За затвердження даних рішень Виконкому голосували:

« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утримався» - 0;

8. Затвердити пропозиції щодо розподілу грошових винагород та клопотати перед Мінмолодьспортом про призначення грошових винагород призерам Олімпійських Ігор, їх тренерам, фахівцям, що брали участь у підготовці згідно з постановою Кабінету Міністрів № 91 від 04.02.2016 р., направити їх на затвердження Президії.
Під час обговорення даного рішення Виконкому виникла дискусія.
За затвердження рішення щодо клопотання перед Мінмолодьспортом про призначення грошових винагород призерам Олімпійських Ігор, їх тренерам, фахівцям, що брали участь у підготовці згідно пропозицій по розподілу грошових винагород голосували:

« За» - 16;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 2;

9.    Клопотати перед Мінмолодьспортом і наполягати про державні нагороди чемпіонам світу 2015 р. – збірній команді України з фехтування на шпагах серед чоловіків, а також старшому тренерові національної збірної команди Володимиру Станкевичу (звання «Заслужений працівник фізичної культури й спорту»).
10.    Подати кандидатуру Віце-Президента ФФУ Гутцайта В.М. на вибори в комісію суддів FIE на виборному конгресі ФІЄ, який відбудеться 26-27 листопада 2016 року у м. Москва.

За затвердження даних рішень Виконкому голосували:

 « За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 0;

6. По шостому питанню О. Шевчук доповіла, то НОК розробив типове Положення про комісію атлетів Національних федерацій (додається).
Запропонувала затвердити дане Положення й провести вибори комісію атлетів на найближчому Кубку України або етапі Кубку України.

За пропозицію затвердити Положення про комісію атлетів  Федерації фехтування України й провести вибори комісію атлетів Федерації  на Кубку України або етапі Кубку України голосували:
« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утримався» - 0;

У пункті «різне» Шевчук О. М. запропонувала придбати міжнародні ліцензії спортсменам - першим 4 спортсменам за рейтингом у вікових категоріях: юніори й дорослі, а також суддям ФІЄ.
Члени Президії заперечили - у кожного виду зброї своя ситуація, і однаковий принцип не підійде.
Запропонували виділити 8 ліцензій кожному виду зброї й доручити старшим тренерам погодити з головним тренером і подати списки на покупку ліцензій ФІЄ.

За пропозицію виділити 8 ліцензій кожному виду зброї й доручити старшим тренерам погодити з головним тренером і подати списки на покупку ліцензій ФІЄ, а також купити ліцензії суддям ФІЄ голосували:

« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 0;

Гайдай П. Д. запропонував делегувати для участі у виборному Конгресі ФІЄ, який відбудеться у м. Москві 26 – 27 листопада Віце-президента Федерації Гутцайта В. М. та відповідального секретаря Шевчук О. М.
Станкевич В. В. запропонував подати кандидатуру на вибори в технічну (SEMI) ФІЄ  комісію інженера, винахідника та одного з розробників безпровідної системи реєстрації у фехтуванні та інших предметів обладнання та інвентарю з фехтування Сергія Вєрчікова.

За дані пропозиції голосували:

« За» - 18;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 0;

Шевчук О. М. доповіла, що надійшло прохання Федерації фехтування Одеської області клопотати перед Мінмолодьспортом про присвоєння Президентові Федерації фехтування Одеської області М. М. Балану звання «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України».
Гутцайт В. М. просив підтримати це клопотання. Микола Миколайович дійсно багато зробив для фехтування у Одесі, завдяки його діяльності стали можливі міжнародні турніри в Одесі, які згодом набули статусу етапів Кубка світу, а також він сприяв відкриттю клубу Мушкетер, у якому зараз тренуються шаблісти,у тому числі члені збірної команди України О. Кравацька, А. Ягодка та інші.

За пропозицію клопотати перед Мінмолодьспортом про присвоєння Президентові Федерації фехтування Одеської області М. М. Балану звання «Заслужений працівник фізичної культури й спорту України» голосували:

« За» - 15;
« Проти» - 0;
«Утрималися» - 3;

Ухвалили:

1.    Скликати звітно-виборну Конференцію Федерації фехтування України на 15 грудня 2016 р.
2.    Оголосити конкурс на посади головного та старших тренерів національних збірних команд України у всіх видах зброї;
3.    Провести конкурс на посади головного та старших тренерів національних збірних команд України у всіх видах зброї наприкінці листопада 2016 р.;
4.    Розробити і затвердити Президією Положення про проведення конкурсу на посади головного та старших тренерів національних збірних команд України у всіх видах зброї, склад конкурсної комісії і графік проведення співбесід з кандидатами;
5.    Оголосити про формування тренерських рад і формувати склад з тих тренерів, які висловлять готовність працювати в тренерських радах, а також зібрати пропозиції по роботі тренерської ради;
6.    Затвердити рішення Виконкому від 30.08.2016:

-    Зібрати заявку у потребі в електрофіксаторах. Провід та котушки лишити в федерації для тренувань національної збірної команди України та НТЗ;
-    Вимагати у Федерації фехтування Туреччини офіційне підтвердження наявності в Ірини Щукли громадянства Туреччини й копії цивільного й закордонного паспорта Ірини Щукли, виданих Турецькою Республікою;
-    Доручити головному тренерові визначити перспективи участі збірних команд по видах зброї в етапах Кубків світу, Гран-Прі, які відбудуться до 31 грудня 2016 року і спільно зі старшими тренерами збірних команд України з видів зброї, тренерськими радами визначити склад учасників з урахуванням участі в делегаціях спортсменів віку Ю23 і юніорів.
-    Оплатити мита й оформлення вантажу – матеріальної допомоги ФІЄ  (15 електрофіксатрорів, 5 котушок та 20 мотків проводу) за рахунок ФФУ. Зібрати заявку у потребі в електрофіксаторах. Провід та котушки лишити в федерації для тренувань національної збірної команди України та НТЗ.
-    Затвердити пропозиції щодо розподілу грошових винагород та клопотати перед Мінмолодьспортом про призначення грошових винагород призерам Олімпійських Ігор, їх тренерам, фахівцям, що брали участь у підготовці.
-    Клопотати перед Мінмолодьспортом і наполягати про державні нагороди чемпіонам світу 2015 р. – збірній команді України з фехтування на шпагах серед чоловіків, а також старшому тренерові національної збірної команди Володимиру Станкевичу (звання «Заслужений працівник фізичної культури й спорту»).
-    Подати кандидатуру Віце-Президента ФФУ Гутцайта В.М. на вибори в комісію суддів FIE на виборному конгресі ФІЄ, який відбудеться 26-27 листопада 2016 року у м. Москва

7.    Затвердити Положення про комісію атлетів  Федерації фехтування України і провести вибори комісії атлетів  на Кубку України або етапі Кубку України.
8.    Виділити 8 ліцензій кожному виду зброї й доручити старшим тренерам погодити з головним тренером і подати списки на покупку ліцензій ФІЄ, а так само купити ліцензії суддям ФІЄ.
9.    Делегувати для участі у виборному Конгресі ФІЄ, який відбудеться у м. Москві 26 – 27 листопада Віце-президента Федерації Гутцайта В. М. та відповідального секретаря Шевчук О. М.
10.    Подати кандидатуру на вибори в технічну (SEMI) ФІЄ  комісію інженера, винахідника та одного з розробників безпровідної системи реєстрації у фехтуванні та інших предметів обладнання та інвентарю з фехтування Сергія Вєрчікова.
11.    Клопотати перед Минмолодьспортом про присвоєння Президентові Федерації фехтування Одеської області М. М. Балану звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».