XXVІІ Універсіада в Казані: надії, що не виправдалися Електронна адреса
Понеділок, 08 липня 2013 12:38

7 червня на XXVІІ Всесвітній Універсіаді в Казані стартували змагання фехтувальників. Треба сказати, що від української збірної всі очікували медального початку, адже на попередній Універсіаді, що проходила у 2011 році в Шеньчжені, наші фехтувальники стали першими в загальнокомандному заліку, завоювавши цілих 6 нагород. Як і два роки тому програму відкривали дівчата шпажистки й чоловіки шаблісти, але, на жаль ні Андрію Ягодці, який взяв індивідуальне золото у 2011, ні Олені Кривицькій, яка тоді ж завоювала срібло, не вдалося повторити сої попередні успіхи, і більше того – у цей день ми взагалі залишилися без нагород.

Серед шпажисток найкращим результатом стало 13 місце Анфіси Почкаловой, яка, треба віддати їй належне, усього одним уколом поступилася в 1/8 фіналу майбутній чемпіонці універсіади кореянці А Лам Шин (14:15). А от Олені Кривицькій і Ксенії Пантелеєвій не вдалося цього разу  потрапити й в 1/16 фіналу. З однаковим рахунком 10:15 дівчата поступилися свої суперницям – Кривицька – румунці Симоні Поп (10:15), а Пантелєєва – росіянці Яні Звєрєвій.

Щаблем пізніше завершила свій виступ Анастасія Івченко, дорогу якої перепинила естонка Юлія Зуйкова (10:15).

У змаганнях шаблістів одного бійця – Дмитра Бойко – ми втратили ще в попередньому турі, а от Андрій Ягодка, Дмитро Пундик й Євген Стаценко впевнено дійшли до 1/8 фіналу, де одночасно склали зброю. Поразки Стаценко й Пундика стали ще більш прикрими, коли стало зрозуміло, що якби  хлопці виграли у своїх суперників, то у чвертьфіналі вони б зустрілися між собою, і одна медаль би гарантовано була в активі України. Однак удача була явно не на нашій стороні в цей день, і Пундик програв росіянинові Веніаміну Решетнікову (10:15), який у підсумку завоював срібло, Стаценко не впорався з німцем Максиміліаном Кіндлером (7:15), а Ягодка з рахунком 13:15 поступився грузинському спортсменові Сандро Базадзе.

Шпага жіноча:Шабля чоловіча: