Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
ЧС 2014 Казань: Ольга Харлан знову найсильніша спортсменка планети Електронна адреса
П'ятниця, 18 липня 2014 19:57

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/ekm/2014-kazan-kharlan-stat.jpg
Українська фехтувальниця Ольга Харлан підтвердила звання найсильнішої шаблістки планети, завоювавши золоту нагороду чемпіонату світу з фехтування 2014, який проходить у ці дні в столиці Татарстану Казань.

Без особливих проблем перемігши японку Мамі Ітон (15:9), кореянку Джису Юн (15:10), туніску Аззу Бесбес (15:7) і росіянку Софію Вєліку (15:9), Ольга Харлан пройшла в півфінал, де її чекала ще одна господарка турніру Єкатєріна Дьяченко. Треба сказати, що саме цю спортсменку Ольга перемогла у фіналі торішнього чемпіонату світу в Будапешті й у фіналі Чемпіонату Європи 2014 у Страсбурзі. Втім, на відміну від Страсбурга, сьогодні перемога далася Ользі безсумнівно легше – жодного разу українка не дозволила своїй опонентці вирватися перед, і на хвилинну перерву суперниці йшли з рахунком 8:2 на користь Харлан, а завершився двобій з рахунком 15:7.

У фіналі Ользі протистояла дворазова олімпійська чемпіонка американка Маріель Загуніс. Напевно, це був самий цікавий і самий напружений двобій за весь сьогоднішній день, адже суперниці були фактично рівні за силами. За бій лідер мінявся три рази, однак серйозно за справу Ольга узялася тільки тоді, коли на табло загорівся рахунок 11:11. Отут нашій спортсменці вдалося остаточно захопити ініціативу й більше не випускати її зі своїх рук, дозволивши собі помилитися всього лише раз. Підсумок фінального бою – 15:12 на користь Харлан і перша медаль у скарбничці України на чемпіонаті світу 2014 у Казані.

Ще три українки, які сьогодні також захищали честь нашої країни, склали зброю в 1/32 фіналу. Олена Кравацька поступилася росіянці Софії Вєлікой (11:15), Олена Вороніна програла угорці Норі Гарам (8:15), а Ольга Жовнір не впоралася з росіянкою Діною Галіакбаровою (11:15)

Паралельно з жіночими змаганнями за нагороди чемпіонату світу боролися чоловіки шаблісти. Тут титул найсильнішого спортсмена планети завоював росіянин Ніколай Ковальов, який у півфіналі обіграв румуна Тіберіу Долнічяну (15:9), а у фіналі здобув перемогу над корейцем Бонгілом Гу (15:7). Другу бронзову нагороду завоював Алєксєй Якімєнко (Росія).

Що ж стосується українських спортсменів, то Дмитро Бойко і Євген Стаценко завершили боротьбу в 1/32 фіналу. Бойко програв італійцеві Альдо Монтано (6:15), а Стаценко поступився німцеві Максу Хартунгу (5:15) . На щабель далі товаришів по команді вдалося просунутися Андрію Ягідці й Дмитру Пундику. У 1/16 фіналу Ягодка поступився майбутньому власникові бронзової нагороди чемпіоната світу Алєксєю Якімєнко (12:15), а Пундик, як і Стаценко, не впорався з Хартунгом (14:15).

 

 

 Технічні результати: 
 Шабля жіноча (особисті):Шабля чоловіча (особисті):
1. Ольга Харлан (Україна)
2. Маріель Загуніс (США)
3. Єкатєріна Дьяченко (Росія)
3. Яна Єгорян (Росія)
40. Олена Кравацька (Україна)
41. Ольга Жовнір (Україна)
45. Олена Вороніна (Україна)

1. Ніколай Ковальов (Росія)
2. Бонгіл Гу (Корея)
3. Тіберіу Долнічяну (Румунія)
3. Алєксєй Якімєнко (Росія)
23. Дмитро Пундик (Україна)
25. Андрій Ягідка (Україна)
53. Євгеній Стаценко (Україна)
56. Дмитро Бойко (Україна)