Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
ЕКС 2016 Афіни: Друге золото в сезоні й олімпійська ліцензія Електронна адреса
Понеділок, 01 лютого 2016 13:10

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/ekm/2016-sabre-w-athens.jpg
Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Вороніна й Олена Кравацькая завоювали другу золоту нагороду сезону 2015-2016.

Для перемоги в командному турнірі, який відбувся у ці вихідні в столиці Греції, українські шаблістки послідовно обіграли Німеччину (45:29), Польщу (45:39), Францію (45:44) і Росію (45:44) .

І півфінальна й фінальна зустрічі виявилися вкрай напруженими для наших дівчат – в обох випадках українки програвали  в рахунку весь двобій, і «рятувати ситуацію» довелося Ользі Харлан у фінальному дев'ятому бою, з чим Оля успішно впоралася, принісши, щоправда, чимало хвилювань своїм уболівальникам, адже обидві зустрічі завершилися з перевагою всього в один удар на користь України – 45:44.

Етап кубку світу в Афінах є передостаннім командним етапом Олімпійського відбору для жіночої шаблі. Остаточний розподіл командних ліцензій у Ріо буде відомо 21 лютого після турніру в Сінт-Нікласі (Бельгія). Втім, відносно двох команд – збірних України й Росії все й так зрозуміло – свої командні ліцензії в змаганнях шаблісток ці країни вже завоювали.

Росіянки на даний момент очолюють олімпійський рейтинг – за період із квітня 2015, коли стартував олімпійський відбір, вони стали чемпіонками Європи та Свтіуру, завоювали золото на одному етапі кубка світу й двічі піднімалися на другу сходинку п'єдесталу пошани етапів кубка світу.  Таким чином, російська збірна має у своєму активі 396 очок, що на 20 очок більше, ніж в українок, які за той же проміжок часу завоювали два срібла й два золота на етапах кубка світу, однак трішки гірше виступили на Чемпіонаті Європи – бронза й Чемпіонаті Світу – срібло.

Втім, пора б уже й підійти до самого відбору. Згідно із критеріями олімпійського відбору командні ліцензії у фехтуванні завойовують ті команди, які до закінчення олімпійського відбору будуть займати перші 4 позиції у світовому рейтингу. Наступні 4 ліцензії будуть віддані кращим командам від кожної зони – Європа, Азія й Океанія, Америка й Африка, які займають місця з 5 по 16 у світовому рейтингові. 

В олімпійському рейтингу наша команда перебуває на другій позиції, маючи у своєму активі 376 очок. Найближчий конкурент України  Франція має всього лише 288 очок, а це означає, що наздогнати українок  у Бельгії француженкам ні як не вдасться, адже максимальна кількість очок, які можна заробити на етапі кубка миру – 64, а розрив між Україною й Францією цілих 88, а з цього,  у свою чергу, випливає, що українки вже завоювали свій квиток у Ріо.

Додамо пари слів і про результати індивідуального турніру, який передував командним змаганням. Тут у нас були шанси відразу на дві медалі  – у вісімку найсильніших крім Ольги Харлан пройшла ще й Галина Пундик. Але, на жаль, обидві представниці України склали зброю у чвертьфіналі. Харлан поступилася американській спортсменці ІбтІхай Муххамад ( 15:12), а Пундик – росіянці Єкатєрінє Дьяченко (15:12).

 Технічні результати: 
Шабля жіноча (особисті):Шабля жіноча (командні):
1. Маріель Загуніс (США)
2. Софія Вєлікая (Росія)
3. Єкатєріна Дьяченко (Росія)
3. Ібтіхай Муххамад (США)
5. Ольга Харлан (Україна)
8. Галина Пундик (Україна)
28. Олена Кравацька (Україна)
30. Ольга Жовнір (Україна)
43. Аліна Комащук (Україна)
93. Олена Вороніна (Україна)
1. Україна
2. Росія
3. Франція