Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
КС 2017 Ванкувер: Українські шпажисти взяли срібло Електронна адреса
Понеділок, 20 лютого 2017 11:51
Національна команда України з фехтування на шпагах у складі Богдана Нікішина, Володимира Станкевича, Анатолія Герея і Максима Хвороста завоювала срібні нагороди Кубка світу в канадському Ванкувері.

У турі прямого вибування українська збірна стартувала під 3-м номером кваліфікації. В 1/16 фіналу українські шпажисти здобули розгромну перемогу над естонською командою з рахунком 45:26, а після вибили з боротьби ізраїльтян - 45:40.

В 1/2 турнірної таблиці Нікішин, Хворост, Герей і Станкевич зустрілися зі збірною Італії. Варто зазначити, що саме італійці залишили українських фехтувальників без фіналу Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. Енріко Гароццо, Паоло Піццо, Марко Фішера і Андреа Сантареллі завжди були не найзручнішими противниками для наших шпажистів. У минулому сезоні національна команда України чотири рази зустрічалася з італійцями на міжнародних турнірах і жодного разу не виграла.

Однак у Ванкувері Нікішин, Станкевич, Хворост і Герей зуміли поквитатися зі своїми суперниками. У вирішальному бою Нікішин - Гароццо лідер української збірної на пріоритеті вирвав путівку у фінал для своєї команди. Таким чином, українці здобули перемогу з мінімальною перевагою - 40:39.

У боротьбі за золото турніру українські шпажисти фехтували з чехами, які зуміли зробити справжню сенсацію, вигравши в попередньому турі у 1-го номера світового рейтингу збірної Франції з рахунком 45:44. Протягом усієї зустрічі українці і чеські фехтувальники йшли на рівних. Все вирішилося в останньому бою Богдан Нікішин - Річард Покорний, де лідер чехів завдав на п'ять уколів більше, ніж наш шпажист, і завершив поєдинок із загальним рахунком 40:35. Таким чином, Герей, Хворост, Нікішин і Станкевич могли тішитися лише сріблом командної першості. Варто зазначити, що такий же результат українці показали і в 2015 році у Ванкувері.
Технічні результати:
Шпага чоловіча (командні):
1.Чехія
2. Україна
3. Італія