Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
alt
alt

Студия классического фехтования и сценического боя «Brette»

ЧЄ 2017 Тбілісі: Збірна України вперше з 2010 року здобула срібло Старого світу Електронна адреса
Субота, 17 червня 2017 01:59
Українські шпажисти Богдан Нікішин, Максим Хворост, Анатолій Герей і Володимир Станкевич стали срібними призерами чемпіонату Європи в грузинському Тбілісі. Це срібло стало першим з часів континентальної першості в Лейпцигу в 2010 році. До Тбілісі українці не підіймалися вище третього місця на турнірі з фехтування на шпагах такого масштабу.

В 1/8 фіналу збірна України здобула впевнену перемогу над фінами з рахунком 45:24, а після Нікішин, Герей, Хворост і Станкевич поквитались з угорцями за Олімпійські ігри в Ріо, перемігши опонентів 45:39.

За вихід у фінал чемпіонату українські фехтувальники боролися з чехами. Протягом всього бою українці відставали, але у вирішальному поєдинку Нікішин - Покорний нашому шпажисту вдалося на останній хвилині повністю перевернути хід зустрічі, відігравши шість уколів, при цьому зазнати лише двох. Таким чином рахунок протистояння став 18:14 на користь національної команди України, а Нікішин, Герей, Хворост і Станкевич вийшли у фінал.

У фінальному бою дня зійшлися збірні України та Росії. З самого початку українські шпажисти дали опонентам можливість створити собі гандикап у рахунку і не могли позбутися від цього розриву до самого кінця зустрічі. Завершувати поєдинок знову вийшов Нікішин, який холоднокровно завдав за 18 секунд до кінця протистояння сім уколів і отримав від Павла Сухова п'ять. Однак рахунок все ще залишався на користь росіян - 29:28. Лідеру національної команди України необхідно було зробити лише один «чистий» укол, щоб перевести бій в овертайм, але російський шпажист, працюючи «другим номером», не дав українцеві відновити статус-кво - зустріч закінчилася чотирма «дублями» і перемогою російської збірної з мінімальним перевагою - 33:32.

Технічні результати:
Шпага чоловіча (командні):
1. Росія
2. Україна
3. Чехія