ЧС 2017 Лейпциг: Харлан втретє в кар'єрі виграла світову першість Електронна адреса
Неділя, 23 липня 2017 00:24
Лідер збірної України з фехтування на шаблях Ольга Харлан втретє в кар'єрі виграла чемпіонат світу.

У фіналі українка здобула перемогу над Аззою Бесбес з Тунісу з розгромною перевагою - 15: 5. Варто відзначити, що Бесбес стала справжньою сенсацією світової першості в Лейпцигу. Представниця Тунісу ніколи раніше не піднімалася на найвищу сходинку п'єдесталу пошани на міжнародних турнірах FIE і не проходила далі 1/4 турнірної таблиці на чемпіонатах світу.

Щодо Харлан, то українська шаблістка провела відмінний турнір. В 1/32 Ольга здобула перемогу над своєю співвітчизницею Ольгою Жовнір, завершивши бій з рахунком 15:7, далі вибила з боротьби польку Богну Йозвьяк, обігравши суперницю 15:9, а в 1/8 фіналу виграла в італійки Росселли Грегоріо з рахунком 15:12. Саме Грегоріо в командній першості на етапі Кубка світу в Тунісі розібралася з української шаблісткою у вирішальному поєдинку, перемігши опонентку з рахунком 12:4. Тепер же Харлан взяла реванш.

У наступному раунді українка виявилася сильнішою за японку Норіко Тамура, закінчивши бій з рахунком 15:9, а після взяла ще один реванш, але вже у француженки Сесілії Берде, якій Харлан програла на чемпіонаті світу в Тбілісі 12:15. Цього разу українська фехтувальниця здобула впевнену перемогу з рахунком 15:10.

Для Харлан це вже третє золото чемпіонату світу. До цього українка вигравала турніри такого масштабу в Казані (2014) і Будапешті (2013).

Відзначимо, що за збірну України в Лейпцигу також виступали дебютантки Юлія Бакастова і Олена Прокуда. Бакастова склала зброю в 1/16 фіналу, програвши майбутній володарці срібла Бесбес з рахунком 13:15, а Прокуда завершила свою участь етапом раніше - в 1/32 турнірної таблиці українка не впоралася з іспанкою Лючією Мартін-Португес - 7:15.