ГП 2017 Канкун: Ольга Харлан виграла перший Гран-прі сезону Електронна адреса
Неділя, 17 грудня 2017 18:52
Лідер збірної України з фехтування на шаблях Ольга Харлан стала переможницею першого Гран-прі сезону, який пройшов у мексиканському Канкуні.

Українка стартувала відразу в турі прямого вибування під другим номером посіву. В 1/32 фіналу Харлан здобула перемогу над кореянкою Сеоною Ванг (15:12), в наступному раунді вибила з боротьби росіянку Ольгу Нікітіну (15: 6), а в поєдинку за потрапляння в топ-8 виявилася сильнішою китаянки Ян Хен'ю (15: 12).

Далі нашій фехтувальниці попалася ціла плеяда з призерок і переможців Олімпійських ігор. В 1/4 турнірної таблиці українка з перевагою в два удари обіграла чемпіонку Лондона-2012 Кім Чжі Йон з Південної Кореї (15:13), а після розібралася з володаркою золота Ріо-де-Жанейро-2016 Яною Єгорян з Росії, перемігши суперницю з мінімальною перевагою - 15:14.

У фіналі турніру українська шаблістка зійшлася у двобої з Аріанною Ерріго з Італії. Якщо вихід Харлан у фінал ще можна було спрогнозувати, то потрапляння туди Ерріго стало справжньою сенсацією, адже італійка більшу частину своєї спортивної кар'єри виступала виключно у фехтуванні на рапірах. Зараз італійська рапіристка має у своєму активі срібло Олімпійських ігор-2012, два золота, одне срібло і три бронзи чемпіонатів світу, а п'єдестал у Канкуні став для неї першим на змаганнях з фехтування на шаблях.

Хоч у попередніх боях італійка змогла перемогти перший номер світового рейтингу Анну Мартон з Угорщини (15:14) і дворазового призера світової першості Сесилію Берде з Франції (15:14), здолати Ольгу Харлан Ерріго було не під силу. Останній поєдинок змагального дня залишився за українкою, яка виграла у своєї суперниці з рахунком 15: 6.

Таким чином, Харлан перемогла на другому міжнародному турнірі поспіль. Раніше в середині листопада цього року українська шаблістка стала переможницею етапу Кубка світу в бельгійському Сінт-Нікласі.

Відзначимо, що в Мексиці збірну України також представляли Аліна Комащук та Юлія Бакастова, проте їм не вдалося подолати стартовий поєдинок в 1/32 фіналу. Комащук не впоралася з італійкою Росселлою Грегоріо (16: 6), а Бакастова поступилася японці Рісі Такашима (15: 5).