ЮОІ 2018 Буенос-Айрес: Чорній виграла перше золото для України Електронна адреса
Вівторок, 09 жовтня 2018 18:59

Українська шпажистка Катерина Чорній завоювала для України перше золото на Юнацьких Олімпійських іграх в аргентинському Буенос-Айресі.

17-річна українка успішно подолала груповий етап, після чого стартувала в 1/8 фіналу з перемоги над Тамілою Мурідовою з Казахстану (10:15). У наступному поєдинку вибила з боротьби венгерку Кінгу Декані, обігравши суперницю з перевагою в один укол - 14:13. У півфіналі наша шпажистка виявилася сильнішою чешки Вероніки Білешової (15:11), а у фінальному бою здолала чинну чемпіонку світу серед кадетів Се Кейлінь Сінь Янь з Гонконгу, завершивши зустріч з рахунком 11: 9 на свою користь.

Таким чином Чорній стала першою спортсменкою в історії українського фехтування, яка здобула медаль на юнацькій Олімпіаді.

Нагадаємо, що в 2010 році в Сінгапурі шаблістка Аліна Комащук зупинилася за крок від бронзи, посівши четверте місце, а шпажист Роман Свичкар показав 12-й результат. Чотири роки по тому в китайському Нанкіні шпажистка Інна Бровко посіла 8-е місце.