Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
EFC COMEX встановив нові правила для отримання суддівських ліцензій «C» Електронна адреса
Понеділок, 25 червня 2018 21:41

Шановні федерації!

Повідомляємо, що EFC COMEX встановив нові правила для отримання суддівських ліцензій «C». Підставою для внесення змін до правил є проведення суддівського іспиту FIE. Оновлені положення дозволять отримати більше досвіду та покращать підготовку кандидатів до іспиту.

Нижче ви знайдете правила, запропоновані суддівською комісією EFC під час зустрічі у Варшаві та затверджені EFC Comex:

1. Ліцензія "С" буде присвоюватись лише кандидатам, які на п’яти змаганнях отримають оцінки 4 або 5 (за шкалою 5 балів) протягом двох сезонів. Для отримання відповідної оцінки під час підготовки суддів використовуються наступні критерії:

- 5 відмінно: без помилок;
- 4 дуже добре: хороше суддівство з незначними помилками;
- 3 досить добре: потрібне вдосконалення навичок;
- 2 задовільно / слабко: потрібно значно покращити навички;
- 1 провал: Не варто займатись суддівством в даний момент. Потрібно
поліпшити базові поняття та навички.

2. Суддя, який отримає низькі бали (1 або 2) два рази, не допускається до суддівства на поточний сезон.

3. Для оцінки суддів доступні усі змагання EFC CC. Таким чином, кандидати можуть вибирати для себе відповідні змагання.

4. Порядок оцінювання описано в протоколі проекту:

Він складається з обов'язкової участі суддів на організованому семінарі, який проводиться за 1 годину до початку відповідних змагань. EFC забезпечує свого делегата на кожні змагання EFC CC. Цей делегат спостерігає за роботою
суддів на доріжках. Семінар в основному зосереджений на обміні досвіду між делегатами та суддями змагань, однак,  суддів-кандидатів також можуть запитувати про деякі правила під час семінару. Делегат може використовувати паузу після кваліфікаційного туру для чергової зустрічі з суддями. Крім того, делегат може звертатися до суддів навіть під час змагань, якщо вони
вільні, для висловлення своєї думки про їх суддівство. По завершенню змагань делегати розробляють лист з оцінками, який надсилається президенту суддівської комісії EFC та генеральному секретарю EFC.

5. Делегат EFC співпрацює з технічним директоратом змагань і має право пропонувати суддів для групового туру, а також відлучати деяких суддів, які є не компетентними на даному етапі. Однак делегат може тільки радити технічному директорату, а не вирішувати за нього!

6. Комісія суддів EFC особисто інформує кожного кандидата про деталі його оцінювання для подальшого вдосконалення його суддівства та підготовки його до того, щоб стати суддею FIE. Оскільки ця інформація особиста, вона не буде відкрито публікуватись.

7. Згідно з рішенням EFC, лише судді з категорією «C» можуть допускатися на іспити організовані FIE. В кінці кадетського сезону відбувається присвоєння ліцензії EFC. Враховуючи, що іспити FIE можуть проводитись в будь-яку дату сезону, суддівська комісія EFC може переглянути отримані нотатки на отримання ліцензії «C» на вимогу відповідної національної федерації в інші строки, якщо було виконано усі необхідні критерії.

Повідомляємо вас, що найближчий суддівський екзамен FIE буде організовано у вересні 2019 року. Як тільки буде визначена конкретна дата, вона буде негайно повідомлена у інформаційному листі.

Генеральний секретар EFC

Jacek SLUPSKI

Завантажити лист мовою оригіналу.