Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
Герої спортивного року 2013: Фехтувальники – лауреати у чотирьох номінаціях Електронна адреса
Четвер, 24 квітня 2014 13:59

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/lichnosti/alina.jpg
23 квітня в Києві відбулася церемонія «Герої спортивного року», у рамках якої визначалися кращі особистості українського спорту за підсумками 2013 року.

Для фехтувальників ця церемонія ознаменувалася 6 номінаціями, у 4 з яких майстри клинка стали володарями заповітних статуеток.

Першою «героїчну нагороду» одержала шаблістка Аліна Комащук. У номінації «Олімпійська надія» 21-літня Аліна, яка на даний момент має у своєму активі 5 золотих медалей чемпіонатів світу  –  командне золото 2009 року серед юніорів, особисте золото 2010 року серед кадетів, командне золото 2010 року серед юніорів, особисте золото 2013 року серед юніорів і командне «доросле» золото 2013 року  й одну бронзову нагороду 2013 року в командних змаганнях серед юніорів, а також 6 медалей чемпіонатів Європи, серед яких командна юніорська бронза 2009 року, особиста й командна кадетська бронза 2010 року, юніорська особиста бронза й командне срібло 2012 року й доросле командне срібло 2013 року,  обійшла чемпіона світу з сучасного п’ятиборства в індивідуальній першості серед юніорів Дениса Павлюка й чемпіонку й бронзову призерку чемпіонату світу з плавання серед юніорів (200 м, 100 м брас), чемпіонку Європи з плавання серед юніорів (200 м брас) Вікторію Солнцеву.

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/lichnosti/herous-2013-team-1.jpg
Далі колекція «Спортивних Оскарів», отриманих фехтувальниками, поповнилася званням «Команди спортивного року», яку одержала жіноча збірня з фехтування на шаблях – Ольга Харлан, Галина Пундик, Олена Вороніна й Аліна Комащук. У 2013 році наші чудові шаблістки стали власницями командного срібла чемпіонату Європи й командного золота чемпіонату світу. Протистояли дівчатам у цій номінації жіноча збірна з біатлону – срібні призерки чемпіонату світу в естафеті й жіноча збірна з синхронного плавання – бронзові призерки чемпіонату світу з синхронного плавання у вільній і технічній програмі в змаганнях серед груп.

До речі кажучи «команду» фехтувальники одержали в п'ятий раз за історію церемонії «Герої спортивного року». Уперше почесний титул був завойований збірною командою чоловічої шаблі на Героях 2006 року, а далі  збірна команда українських шаблісток послідовно одержувала звання кращої в 2007, 2008 і в 2009 роках.

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/lichnosti/herous-2013-skorohod-1.jpg
Хвиля розчарування прокотилася по ряду, де сиділи фехтувальники, коли оголосили переможницю номінації сенсація року – чемпіонку світу з легкій атлетики (семиборство) Анну Мельніченко, адже саме на нагороду в цій номінації претендував рапірист Ростислав Герцик, якому в 2013 році, уперше із часів Сергія Голубицкого, удалося завоювати бронзову медаль чемпіонат світу з фехтування на рапірах.

Однак довго засмучуватись фехтувальникам не довелося, адже на черзі була номінація «Тренер року», нагороду в якій одержав Артем Скороход – особистий тренер Ольги Харлан. Нагорода особливо цінна тим, що опоненти в Артема були більш ніж гідні – Віктор Бондаренко – особистий тренер чемпіона світу і Європи з стрибків у висоту Богдана Бондаренко, і Григорій Шамрай – старший тренер жіночої збірної команди України з біатлону, тренер чемпіонки світу з біатлону Олени Підгрушної і призерок чемпіонату світу з біатлону Віти Семеренко й Валентини Семеренко.

 

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/lichnosti/herous-2013-kharlan-1.jpg
Не вдалося фехтувальникам одержати третю в історії церемонії «Героїв спортивного року» нагороду «Спортсменка року». Із трьох претенденток – Ольги Харлан, Анни Мельниченко й Олени Підгрушної, заповітну статуетку одержала Підгрушна – чемпіонка світу, срібна й бронзова призерка чемпіонату світу з біатлону (спринт, естафета, гонка переслідування). Нагадаємо, що до цієї церемонії Ольга Харлан уже ставала кращою спортсменкою 2009 року, а Яна Шемякіна одержала це ж почесне звання в 2012 році.

Втім, спереду залишалося найголовніше  звання – Героя українського спорту 2013 року. Переможець у цій номінації визначався Інтернет-голосуванням, взяти участь у якому міг будь-який бажаючий, і українські вболівальники «Героєм українського спорту» визнали Ольгу Харлан, тим самим довівши, що фехтування є одним з найпопулярніших видів спорту України, а Ольга одержала не тільки спортивне, але й всенародне визнання.