Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
Герої спортивного року 2009: церемонія несподіванок Електронна адреса
Четвер, 08 квітня 2010 16:11

alt7 квітня 2010 року в Жовтневому палаці міста Києва відбулася всеукраїнська урочиста церемонії «Герої спортивного року 2009» Для НФФУ на цій церемонії трапилося відразу 2 приємні несподіванки: Президентові НФФУ Сергію Міщенко вручили спеціальну нагороду «За відданість справі», і збірну жіночої шаблі третій раз підряд визнали командою року.

Про те, що Сергій Олександрович здійметься на сцену Жовтневого не здогадувався ніхто, а більше всіх, як виявилося, здивувався сам Міщенко. Справа в тому, що на відміну від інших, у номінацій «За відданість справі» не були заздалегідь оголошені номінанти, тому кому дістанеться нагорода навіть приблизно спрогнозувати було не можна. Вручаючи символічну статуетку й призи від спонсорів Сергію Олександровичу Президент Олімпійської Академії України Марія Булатова й Олімпійський чемпіон з фехтування Григорій Крісс теплими словами відзначили більш ніж тринадцятилітній внесок Міщенко в розвиток фехтування на Україні на посту Президента НФФУ й побажали й далі з такою же завзятістю продовжувати свою справу.

Другою несподіванкою стало вручення збірній  жіночої шаблі в складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик  й Ольги Жовнір – чемпіонкам світу, чемпіонкам Європи в командній першості й власницям Кубку Світу звання «команди року». Не очікували нагороди фехтувальниці з двох причин: по-перше, протягом  попередніх трьох років шабельна збірня вигравала цю номінацію, а по-друге,  жіноча четвірка з академічного веслування (Світлана Спирюхова, Тетяна Колесникова, Анастасія Коженкова, Яна Дементьєва) були також чемпіонками Світу і Європи 2009, правда Кубка Світу вони не вигравали. Фехтувальниці настільки зраділи й розгубилися одночасно, що після одержання нагород довго не могли прямо на сцені вирішити, кому ж говорити урочисту промову. У підсумку слова подяки організаторам заходу, батькам і тренерам сказала Галина Пундик.

Звання «спортсменки року» по праву одержала Ольга Харлан. Чемпіонка світу в командній першості, срібна призерка чемпіонату світу в індивідуальній першості, чемпіонка Європи в індивідуальній і командній першостях, чемпіонка світу серед юніорів в індивідуальній і командній першості з фехтування на шаблях  саме  в момент церемонії ставила черговий рекорд. У цей день Ольга Харлан у четвертий раз поспіль стала чемпіонкою Світу серед юніорів. На світовій першості в Баку Ользі вдалося побити давній рекорд шпажиста Жака Бордена із Франції, який так само ставав чотириразовим чемпіоном юніорської світової першості, однак його перемоги йшли не підряд. Спочатку Жак переміг в 1962 році, а потім ще три рази підтвердив звання чемпіона світу – в 1964, 1965 й 1966 роках. Ольга перемагала на Першості Світу серед із 2007 року: спочатку в турецькому Бєлєку, потім в італійському Ачіріалі (2008), в 2009 в ірландському Белфасті й, нарешті, в 2010 у столиці Азербайджану Баку. Одержувати нагороду за Олю приїхала її мати Ірина. Як зізналися ведучі церемонії Олександр Мащенко й Олена Говорова, перед відльотом у Баку Ользі сказали, що вона виграла «спортсменку року» і записали в аеропорту її відео звернення, однак з технічних причин подивитися на Олю й почути її слова подяки глядачам, на жаль, не вдалося.

А от номінація «кращий тренер року» Валерію Штурбабіну – старшому тренерові жіночої збірної України з фехтування на шаблях – чемпіонок світу і Європи в командній першості, особистому тренерові чемпіонки світу Ольги Жовнфр, чемпіонки світу, чемпіонки й бронзової призерки чемпіонату Європи Галини Пундик не дісталася. Що ж, Анатолій Ломаченко – тренер чемпіона світу з боксу Василя Ломаченка, якому вручили нагороду – дійсно гідний суперник, а в нас усе ще попереду.