Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
ПРО спорт. Про дитинство. Про успіхи! Електронна адреса
Середа, 26 травня 2010 02:00

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/prezentacita-pro-fextovanie/prezentaciya-knigi-1.jpg
22 травня в книгарні  «Читайка»  на Суботнику говорили ПРО спорт.   Національний Олімпійський Комітет, видавництво «Грані-Т»  представили книги  спортивної серії «Життя видатних дітей».    Навесні  2010 року в книжковому просторі України з'явилися книги  про дитинство  українських олімпійців:  ПРО   баскетбол, легку атлетику, художню гімнастику, найближчим часом   буде видана книга ПРО фехтування, головними героями якої є Григорій Крісс, Вадим Гутцайт, Володимир Смірнов, Сергій Голубицький й Ольга Харлан.

Автори й спортивні журналісти Григорій Палій й Олександр Мащенко  розповіли про героїв книг, про складні й забавні ситуації.  Гостею зустрічі була героїня однієї із книг, фехтувальниця в минулому, а нині прес-секретар НФФУ Дарія Недашковська. 

ПРО складності.  У кожного спортсмена, у кожної дитини бувають періоди, коли  є бажання кинути тренування. Іноді не витримують навантажень навіть батьки.    І наші олімпійські чемпіони теж проходили через такі труднощі.  І кожний виходив з таких криз по-своєму. Як приклад, автор  Олександр Мащенко  привів ситуацію з  дитинства Сергія Бубки.    Через травму  батьки вирішили, що синові потрібно  припинити заняття в секції.  «Учи математику, в інститут надійдеш! Кому потрібний твій спорт?!»  Звичайно, кинути  заняття через якусь невдачу й батьківське нерозуміння   не уявлялося можливим. І молодий Бубка продовжував тренуватися, всупереч батьківським заборонам.   Так наполегливість юного хлопчика й віра  тренера в  здатності учня подарували нам олімпійського чемпіона, одного із кращих спортсменів світу  – Сергія Бубку.   

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/prezentacita-pro-fextovanie/prezentaciya-knigi-2.jpg
Про жіночність і цілеспрямованість розповіла Дарія Недашковська: «На доріжці немає хлопчиків і дівчаток, немає чоловіків і жінок.  Є тільки спортсмени. І тільки  бажання перемоги, віра у свої сили допомагають  досягати мети».  А в житті дівчата-спортсменки, у тому числі фехтувальниці, дійсно ніжні  й гарні.   Наприклад, важко віритися що тендітні дівчата-фехтувальниці Оля Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик та Оля Жовнір  змогли досягти  таких видатних результатів. І дійсно стати зоряною командою та чемпіонками Олімпійських ігор.

Творчий процес.  Не завжди в авторів була можливість спілкуватися саме зі спортсменами.  Найчастіше через щільний графік тренувань, часті поїздки в  олімпійців не залишається часу на зустрічі.   Але автори знайшли гідний вихід,  і працюючи над книгами зустрічалися  з мамами спортсменів.  Наприклад, Вікторія Безсонова згадувала дитинство своєї дочки Ганни.  Нескінченні змагання й строгі дієти, несправедливість суддів, заздрість і замилування.  Чого тільки коштує довгий довжелезний список бронзових і срібних нагород  яскравої спортсменки, виступу якої,  безумовно,  гідні золота!   Через все це Ганна Безсонова  пройшла легко й граціозно.   Тому що хотіла бути переможцем, тому що хотіла  з кожного свого виступу створювати шедевр.

Проте, на відміну від інших видів спорту герої книги про фехтування усі знайшли час для зустрічі із автором Олександром Мащенко, та змогли розповісти йому безліч цікавих історій зі свого життя. А Оля Харлан, навіть знайшла реальні відеозаписи своїх поєдинків на змаганнях, що й лягло в основу однієї з історій.
Маленьким спортсменам  автори книг побажали цілеспрямованості,  гарних тренерів, і віри в перемогу.  І як писав Сергій Бубка: «Перемагайте! Перемагайте в чесних змаганнях серед гідних учасників. Це і є  дійсне  щастя!»

Партнери  «Суботників» – книжковий портал «Буквоїд», літературний конкурс  «Коронація слова», видавництво   «Грані-Т»
Інформаційна підтримка – «Главред», «Профіль», «Газета по-киевски», співтовариство блогов  «Сумно.ком»

 За матеріалами "Читайка".