Сьогодні, 1 березня, у конференц-залі Міністерства молоді та спорту у Києві відбулася позачергова Конференція Федерації фехтування України, яку було скликано відповідно до рішення Президії від 23 грудня 2022 року у зв’язку зі складанням Вадимом Марковичем Гутцайтом повноважень Президента Федерації.
У заході взяли участь делегати відокремлених підрозділів Федерації в областях України та м.Києві, серед яких тренери збірних команд, представники дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, клубів, уславлені українські фехтувальники, зокрема олімпійський чемпіон-1964 Григорій Крісс та бронзовий призер Ігор-1972 Сергій Парамонов.
В ході засідання учасники заслухали звіт Вадима Гутцайта про діяльність Федерації з 2 грудня 2021 року по 28 лютого 2023 року і одноголосно визнали роботу керівних органів задовільною.
«Останній рік став найважчим в історії незалежної України, – наголосив експрезидент ФФУ, міністр молоді та спорту, президент НОК України, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт. – Весь український спорт існує в надзвичайно важких умовах – в умовах війни, яку російська федерація веде проти України та Українського народу. Але спорт не зупинився. Завдяки самовідданості наших спортсменів і тренерів, допомозі держави та інших національних федерацій фехтування, окремих громадян, українських фехтувальників за кордоном, підготовка та змагальна діяльність фехтувальників України продовжується!».
Головним питанням на порядку денному було обрання нового президента Федерації фехтування України. Перед голосуванням делегати конференції мали можливість ознайомитись з програмою кандидата Михайла Ігоровича Ілляшева.
«Федерація – це громадська організація, яка складається з людей, яких об‘єднує фехтування. – відзначив у своїй вступній промові Михайло Ілляшев. – Це тренери, спортсмени, батьки дітей-спортсменів, постачальники та виробники фехтувального екіпірування, керівники ДЮСШ, ШВСМ, колишні спортсмени, всі, хто небайдужий до фехтування. Вона налічує сотні людей. Саме їх спільна діяльність повинна забезпечити сталий розвиток цього виду спорту в Україні».
Після представлення програми тривало жваве обговорення і звучали цікаві запитання та пропозиції щодо підвищення рівня проведення національних змагань та забезпечення якісного суддівства, функціонування сайту та роботи з потенційними спонсорами, міжнародного співробітництва, розвитку дитячого спорту, розбудови клубної системи, а також залучення до занять фехтуванням ветеранів та аматорів.
Делегати одноголосно обрали новим президентом cтроком на чотири роки Михайла Ілляшева.
Новообраний президент наголосив, що своїм першочерговим завданням, вважає впровадження «правил гри», «впровадження означає не тільки їх розробку (або коригування), а й забезпечення їх дотримання», а серед основних напрямків діяльності назвав «популяризація фехтування, для залучення якнайбільшої кількості людей для занять ним, а також забезпечення якісного процесу тренувань та виступів елітної категорії спортсменів та тренерів, орієнтованих на досягнення найвищих спортивних результатів».
Михайло Ігорович подякував делегатам за довіру і висловив сподівання на плідну співпрацю задля розвитку фехтування в Україні.