Щасливим виявився для нашої збірної четвертий день чемпіонату світу з фехтування серед кадетів та юніорів, що проходить в ОАЕ. На третю сходинку п’єдесталу в особистій юніорській першості зійшла рапіристка Катерина Буденко. Відзначимо, що у поєдинку за вихід у медальну четвірку вона одним уколом перемогла подругу по збірній Ольгу Сопіт. Остання другий рік поспіль входить до вісімки найсильніших юніорок на світовій першості! Також нагадаємо, що дівчата були у складі квартету, який торік здобув командну бронзу ЮЧС. В індивідуальному ж заліку нашій представниці вперше за роки незалежності вдалося потрапити до числа призерів в жіночій рапірі на юніорському чемпіонаті світу.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/7-2-1024x577.jpg)
По-різному розпочиналися сьогоднішні змагання для наших дівчат. Сопіт виграла усі шість боїв у групі, отримала сьомий номер у посіві, і доволі впевнено здолала перших двох суперниць в олімпійці, де стартувала з 1/32.
Буденко, вигравши три з п’яти боїв, розташувалася за підсумками попереднього раунду під номером 63. Після перемоги в 1/64 над єгиптянкою Малак Хамза (15:7) 20-річна киянка вже у наступному турі зустрілася з другим номером посіву і четвертим світового юніорського рейтингу Цандер Родс зі США і перемогла (15:11). Далі учениця Олени і Тамари Кольцових змусила скласти зброю Ліор Друк з Ізраїлю (15:11).
Поєдинки за вихід у вісімку для українських рапіристок були важкими, і хоча розвивалися за різними сценаріями, завершилися хеппі-ендом з перемогою в один укол. Буденко, поступаючись 6:9, змогла взяти гору над Хійорі Накаде з Японії (15:14). Cопіт спочатку заволоділа ініціативою (5:1), потім дозволила суперниці Карлотті Феррарі з Італії вийти вперед (5:7). Але поступаючись в кінцівці (11:13), зрівняла рахунок і у додаткову хвилину вирвала путівку в 1/4 (14:13), що вже гарантувало медаль Україні!
Адже турнірна сітка склалася таким чином, що боротися у півфіналі нашим дівчатам випало одна з одною. Буденко практично весь поєдинок була на крок-два попереду подруги по команді, але та не здавалася. Поступаючись 8:12, Сопіт не лише зрівняла рахунок, але й двічі вийшла вперед 13:12, 14:13. Але фортуна була сьогодні на боці Буденко (15:14).
У півфіналі нашій спортсменці протистояла Лорен Скраггс – чемпіонка світу серед кадетів та юніорів-2019. Здолати титуловану американську рапіристку виявилося надскладним завданням для Катерини (7:15).
Завтра, 6 квітня, медалі світової першості розіграють рапіристи та рапіристки в кадетській категорії.
Рапіра, юніорки (особисті) | Рапіра, юніори (особисті) |
1. Лорен Скраггс (США) 2. Юзуха Такеяма (Японія) 3. Кароліна Страчбері (Великобританія) 3. Катерина Буденко (Україна) | 1. Казукі Імура (Японія) 2. Ан Хьон Бін (Корея) 3. Анас Анан (Франція) 3. Чейз Еммер (США) |
…6. Ольга Сопіт (Україна) …17. Аліна Полозюк (Україна) …48. Крістіна Петрова (Україна) | …65. Євген Лазаренко (Україна) …126. Андрій Черкашин (Україна) …133. Єлізар Дирда (Україна) …137. Михайло Боднар (Україна) |
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/278011963_5040230896024714_3129986097849450617_n-1020x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/00-1024x814.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/0-1-1024x628.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/1-3-935x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/2-3-826x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/3-3-862x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/4-3-1024x742.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/5-1-1024x646.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/6-2-1024x725.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/8-1-1024x866.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/9-1-847x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/11Bondar-985x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/12-1024x820.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/13-1024x759.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/277803251_5039986566049147_783219700157692232_n-1024x884.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/278019941_5040231129358024_7499879520246171618_n-1024x717.jpg)