Сьогодні, 9 квітня, на чемпіонаті світу з фехтування, що проходить в ОАЕ, відбулися особисті змагання кадетів у шпазі. Україні вони принесли одразу дві нагороди! Анна Максименко стала віцечемпіонкою світу, Максим Перчук – бронзовим призером. Відзначимо, що востаннє наші представники в кадетській шпазі сходили на світовий п’єдестал пошани в індивідуальному заліку серед дівчат у 2015 році, коли бронзу виборола Алла Грищук, серед хлопців у 2010-му, коли медаллю також ґатунку відзначився Роман Свічкар.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/6-6-1024x768.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/7-7-1024x768.jpg)
Для наших майбутніх медалістів різним вийшов початок змагань на доріжках спорткомплексу «Хамдан». Максименко виграла п’ять з шести боїв у групі й під сьомим номером розпочала боротьбу в олімпійці. Там вихованка Зоряни Семеряк та Андрія Орліковського взяла гору над Магдою Луною Мегя зі Швейцарії (15:12), Анастасією Пилінової з Литви (15:7) та американкою Ясмін Хаміс (15:10).
А якби Олександра Романова, яка завершила груповий раунд з другим показником серед усіх учасниць, не поступилася одним уколом Майї Патрі з Угорщини (14:15), як і в жіночій рапірі ми могли стати свідками українського чвертьфіналу. Втім, 14-річна львів’янка поквиталася з угорською шпажисткою за поразку подруги по команді (15:9) і вийшла у півфінал, де проявивши супер витримку та холоднокровність, виграла кінцівку у рівному бою з японкою Мізукі Хомма (15:12). Зупинити сьогодні нашу шпажистку вдалося лише у фіналі, де її протистояла бронзова медалістка цього чемпіонату серед юніорів Алейна Ертюрк з Туреччини (11:15).
Також зауважимо, що за крок від вісімки другий день поспіль зупинилася наймолодша у нашій команді Емілі Конрад, яка після перемоги одним уколом над італійкою Елеонорою Орсо (15:14), поступилася в 1/8 Канделі Лозано з Іспанії (11:15).
Максим Перчук після не найвдалішого початку (три перемоги у шести боях в групі), віднайшов своє фехтування в олімпійці. Перемігши в 1/64 Кента Ійокі зі США (15:13), учень Руслана Тимошенка зустрівся з першим номером посіву Левом Майстренком. Поєдинок двох українських шпажистів завершився на користь Перчука з рахунком 15:12. Далі 15-річний киянин змусив скласти зброю естонця Олівера Лаасіка (15:13) та Георгія Тіннікова з Казахстану (15:9).
На шляху до п’єдесталу Перчуку залишалося здолати лише одного суперника Александра Лю. Американець більшу частину чвертьфінального поєдинку був попереду на два-три уколи. Вперше вперед наш фехтувальник вийшов лише у третьому періоді (13:12). І навіть попри те, що суперник знову зумів відігратися (13:14), не здався і нагородою стала перемога, а разом з нею і нагорода ЧС-2022 (15:14).
За протилежним сценарієм розвивався півфінальний бій Перчука проти третього за сьогодні для нього суперника зі США Семюела Імрека. Перший чистий укол американський шпажист зумів завдати лише у другому періоді, коли рахунок був вже 12:6 на користь представника України. Проте далі майбутній чемпіон зумів підібрати ключик до нашого спортсмена і таки вирвав перемогу (14:15). А це означало, що наш друга медаль у восьмий змагальний день буде бронзова.
Завтра, 10 квітня, командні змагання в юніорській шпазі завершать програму чемпіонату світу в ОАЕ.
РЕЗУЛЬТАТИ:
Шпага, кадетки (особисті) | Шпага, кадети (особисті) |
1. Алейна Ертюрк (Туреччина) 2. Анна Максименко (Україна) 3. Хайлін Чен (Гонконг) 3. Мізукі Хомма (Японія) | 1. Семюел Імрек (США) 2. Алон Сарід (Ізраїль) 3. Фабіо Мастромаріно (Італія) 3. Максим Перчук (Україна) |
…9. Олександра Романова (Україна) …16. Емілі Конрад (Україна) | …33. Лев Майстренко (Україна) …38. Антоніо Помченко (Україна) |
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/0-4-1024x1001.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/1-5-1024x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/2-7-1024x975.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/3-9-1024x547.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/4-7-1024x726.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/5-5-1022x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/8-5-1024x676.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/9-4-1024x640.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/10-1-1024x580.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/11-1-1024x847.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/12-1-1024x696.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/13-1-1024x615.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/14-1024x603.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/15-1024x680.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/16-1024x962.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/17-1020x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/18-1024x1012.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/19-1024x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/20-1024x930.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/21-1024x783.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/22-1024x696.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/23-1024x914.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/278228912_5051104238270713_661859965554752609_n-1024x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/278202689_5051104074937396_8594492928647640506_n-1024x1024.jpg)