Сьогодні, 29 травня, на чемпіонаті Європи серед спортсменів до 23-х років у столиці Естонії були розіграні останні три комплекти нагород. Українські шпажисти Нікіта Кошман, Андрій Деркач, Віталій Свистіль та Андрій Опанасенко, здобувши срібло, принесли Україні другу нагороду у Таллінні. Відзначимо, що для усіх чотирьох це перша медаль у кар’єрі на молодіжному Євро.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/285424884_6024655794227535_1829631624266711758_n-1024x665.jpg)
Вихованці харківської школи фехтування два Андрія Деркач та Опанасенко, уродженець Львова, який представляє Київ Віталій Свистіль, а також столичний шпажист Нікіта Кошман, розпочали виступ у командному турнірі переконливою перемогою в 1/8 над Іспанією (45:32). Після чого змусили скласти зброю других сіяних поляків (43:33). Відзначимо, що остаточний рахунок не відображає того напруженого протистояння, у якому здобувалася ця перемога. «+6», які були у нас після сьомого бою, перед останнім скоротилися до «+2» (30:28). Але Кошману вдалося стримати чемпіона Європи серед кадетів та юніорів в команді Войцеха Любєнєцкі (в їх очній дуелі – 13:5).
У півфіналі проти австрійців наші спортсмени зробивши собі гандикап у три уколи за першу серію боїв, далі лише нарощували перевагу, яка у підсумку вилилася у перемогу з рахунком 45:35.
У головному поєдинку дня українці зустрілися з Францією, кольори якої захищали чемпіон і бронзовий медаліст в особистій першості Ліліан Нгефак та Артюр Філіпп відповідно. Здолати перший номер посіву нашим хлопцям не вдалося (33:45). Але нагороду вони забезпечили собі раніше.
Нагадаємо, що востаннє у чоловічій шпазі український квартет сходив на п’єдестал ЧЄ U-23 у Пловдіві-2016. Тоді срібними призерами стали Володимир Станкевич, Ян Сич, Роман Свічкар та Юрій Тараненко.
***
Українські шаблістки посіли шосте місце, рапіристи – десяте.
Наша команда у жіночій шаблі у складі Софії Головкіної, Валерії Гнідашевої та Олександри Бондар стартувала з 1/8, продемонструвавши справжню волю до перемоги у поєдинку з Болгарією. Поступаючись на екваторі зустрічі 19:25, українки до останнього бою зуміли перевернути рахунок на свою користь (40:38), відзначимо зусилля Гнідашевої, яка виграла свою мікродуель в Атанасової – 10:2. Бондар натомість встояла під натиском чемпіонки Європи серед юніорів-2020 і бронзової медалістки Таллінна Йоанни Ілієвої (45:42).
В 1/4 наші шаблістки, на жаль, нічого не змогли вдіяти з представницями Німеччини (25:45). Після цього у нижній частині сітки вони впевнено перемогли Румунію (45:28), поступилися Польщі (25:45) і посіли у підсумку шосте місце.
В одному уколі від Топ-8 зупинилися наші рапіристи Євген Лазаренко, Ігор Юрін, Богдан Пнівчук та Даниїл Гойда. Після не надто вдалого початку зустрічі проти іспанців (7:10), зусиллями Пнівчука, який виграв свій бій 8:1, нам, здавалося, вдалося переломити хід боротьби (15:11). Але ініціатива і далі переходила від однією команди до другої, в останньому поєдинку, на жаль, залишившись за представниками Іспанії (44:45) .
Далі українці перемогли Словаччину (45:31), поступилися Австрії (31:45) та завершили турнір на 10-му місці.
РЕЗУЛЬТАТИ:
Шпага, чоловіки (командні) | Рапіра, чоловіки (командні) | Шабля, жінки (командні) |
1. Франція 2. Україна (Нікіта Кошман, Віталій Свистіль, Андрій Опанасенко, Андрій Деркач) 3. Естонія | 1. Франція 2. Німеччина 3. Польща | 1. Угорщина 2. Іспанія 3. Франція |
…10. Україна (Євген Лазаренко, Ігор Юрін, Богдан Пнівчук, Даниїл Гойда) | …6. Україна (Софія Головкіна, Валерія Гнідашева, Олександра Бондар) |
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/1-20-1024x739.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/2-17-891x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/3-17-1024x830.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/1-21-1024x723.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/8-9-1024x650.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/3-18-1024x740.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/7-9.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/9-7.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/5-13-1024x1012.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/4-15-1024x966.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/4-11-1024x753.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/7-8-1024x550.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/5-9-884x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/6-9-1024x770.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/8-8-995x1024.jpg)