Українські фехтувальники через війну в країні до головного старту сезону готувалися у різних куточках Європи. Ми зібрали для вас новини про те, як проходив тренувальний процес наших команд у різних видах зброї напередодні чемпіонату світу у Каїрі.
Шпага жіноча
Як і перед континентальною першістю, яка, нагадаємо, принесла нашій жіночій шпазі золото і бронзу, команду запросили до себе на збір колеги з Ізраїлю.
Там, на базі Інституту імені Вінгейта, наші дівчата під керівництвом головного тренера збірної Наталії Конрад та старшого тренера команди Богдана Нікішина тренувалися разом з ізраїльською національною збірною у кліматичних умовах близьких до тих, що чекають на них у столиці Єгипту.
На зборі перебували новоспечена чемпіонка Європи Влада Харькова, ще дві учасниці майбутнього ЧС-2022 Юлія Свистіль та Інна Бровко, а також Анастасія Спас, Анна Деркач, Дар’я Варфоломеєва, плюс наші юні зірочки Емілі Конрад та Анна Максименко.
Готувалася за індивідуальним планом і приєднається до команди вже у Каїрі олімпійська чемпіонка Яна Шемякіна.
Шпага чоловіча
До столиці Єгипту українські шпажисти вирушили з Олімпійського навчально-спортивного центру «Конча-Заспа». Про те, як проходила підготовка, про стан команди після чемпіонату Європи та перспективи у Каїрі, пресслужбі НФФУ розповів старший тренер чоловічої шпаги Володимир Станкевич:
«25 червня, в суботу, ми повернулися з чемпіонату Європи й одразу заїхали на базу в Конча-Заспу. Вже з понеділка почався тренувальний процес. Перші три дні займалися загальною фізичною підготовкою та відпрацьовували пересування, а далі вже пішли фехтувальні тренування.
Ми мали запрошення на шість-сім днів до Швейцарії. Але з огляду на те, скільки зараз може зайняти дорога туди й назад, вирішили, що доцільніше використати цей час для роботи. Окрім того, якщо туди могли виїхати максимум шість спортсменів, то тут у нас на зборі були задіяні 14.
Тож ми мали достатню вибірку для спарингу, а також умови для відновлення спортсменів, дякуємо за це нашій федерації, а також, звичайно, медико-відновлювальному центру в Конча-Заспі. Це дуже важливо, як показав останній чемпіонат Європи. Невеликий проміжок часу, який був між ним та Кубком світу у Тбілісі, де ми виступили досить вдало, накопичення втоми, як фізичної, так і психологічної через щільний графік змагань цього сезону, з рештою далися взнаки в Анталії.
Звичайно, ми підкоригували підготовку. Наскільки добре нам це вдалося, якраз і покаже чемпіонат світу. У Каїрі безумовно на нас чекає дуже важливий старт, але ще важливішими будуть змагання наступного року, на яких вже йтиме боротьба за потрапляння на Олімпіаду.
Здавалося, що після завершення кар’єри Богдана Нікішина та Анатолія Герея нам не буде ким заповнити команду, але зараз ми навіть маємо вибір і не знаємо кого міняти. Тож веземо п’ять спортсменів у Каїр, у якості запасного – молодий Нікіта Кошман.
Нині наша команда на етапі становлення на дорослі рейки стабільного результату, тому її ще трішки хитає. Хлопці мають набрати певний обсяг стресових боїв, в яких загартовується спортивний характер, щоб дати ту надійність, яка дозволить боротися за ліцензію у Париж-2024».
Шабля жіноча
Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан та її подруги по команді тренувалися на базі клубу Virtus Scherma в італійській Болоньї, яка за останні кілька місяців стала другою домівкою для шаблісток збірної України.
“Мали по одному тренуванню на день, – розповідає старший тренер жіночої шаблі Євгеній Стаценко. – Намагалися так само приділяти багато часу і відновленню, щоб до змагань підійти у найкращих кондиціях. Тут на зборі п’ять спортсменок: Ольга Харлан, Юлія Бакастова, Олена Вороніна, Олена Кравацька та юна Софія Головкіна. Тренувалися усі разом, також долучалися представниці інших італійських клубів”.
Відзначимо, що наприкінці червня, невдовзі після завершення чемпіонату Європи, який, нагадаємо, приніс команді бронзу, підопічні Євгенія Стаценка та Андреа Теренціо взяли участь в інтернаціональному зборі в Олімпійському центрі Тірренії. Там впродовж чотирьох днів наші шаблістки мали можливість перевірити свої сили у боях з представницями Франції, Греції, Румунії, Канади та Італії. Тож мали дуже добрий спаринг.
Шабля чоловіча
Команда українських шаблістів у складі новоспечених віцечемпіонів Європи Андрія Ягодки, Юрія Цапа, Василя Гумена та Богдана Платонова готувалася до чемпіонату світу на спортивній базі неподалік від Кельна (Німеччина).
«Німеччина – одна з топових команд світового рейтингу у чоловічій шаблі, ми були зацікавлені у можливості готуватися разом з нею. – розповідає старший тренер українських шаблістів Дмитро Пундик. – Вдячні, що німецькі колеги відгукнулись на запит та запросили нас до себе. Тут чотири наші шаблісти, основний склад німецької збірної плюс резерв, загалом 12-15 спортсменів. Кожного дня мали по два тренування».
Рапіра жіноча
Перед чемпіонатом світу українських рапіристок прийняли на збір наші угорські колеги на олімпійській базі «Тата», що за 60 км від Будапешта.
За словами старшого тренера нашої жіночої рапіри Ольги Лелейко, там її підопічні мали усе необхідне для якісного тренувального процесу, а також комфортні умови для проживання та харчування, база затишна та зустріла команду гостинно.
Катерина Ченцова, Аліна Полозюк, Ольга та Світлана Сопіт (наймолодша спортсменка Крістіна Петрова приєдналася до команди трішки пізніше) тренувалися разом з рапіристками Великої Британії, Румунії та Угорщини. Тож мали такий необхідний спаринг.
Рапіра чоловіча
Команда українських рапіристів на чолі з Сергієм Гаравським на головний старт сезону вирушає з Польщі, де й провела основний етап підготовки до Каїру-2022.
“Ми готувалися у Центрі спортивної підготовки “Олімпія” у Рибніку. – розповідає старший тренер чоловічої рапіри Сергій Гаравський. – Наші польські колеги люб’язно надали нам зал, забезпечили умовами необхідними для тренувань, за що ми дуже вдячні.
Окрім того, ми побували на інтернаціональному зборі, в якому брали участь збірні Угорщини, Польщі, Австрії, Великої Британії, а також окремі представники інших країн. Загалом близько тридцяти спортсменів зібралося, тож мали добрий спаринг.
Клод Юнес, Ростислав Герцик, Андрій Погребняк, Даниїл Гойда – всі наші хлопці здорові і налаштовані на боротьбу. Зробимо усе можливе, щоб показати гідний результат і потішити вболівальників!”
Національна федерація фехтування України щиро дякує усім нашим колегам в інших країнах, які допомогли в організації підготовки української збірної до чемпіонтату світу в Каїрі.