Вчора, 27 червня, на ІІІ Європейських іграх у Кракові були розіграні останні два комплекти особистих нагород. І в обох видах на п’єдестал зійшли представники України. Ольга Харлан стала чемпіонкою серед шаблісток, здобувши першу велику індивідуальну перемогу з січня 2020 року, коли вона виграла Гран-прі у Монреалі. Володимир Станкевич, який до того мав у своїй колекції особисті медалі на Кубках світу та командні на чемпіонаті Європи-2017 та Всесвітній Універсіаді-2015 став бронзовим призером у змаганнях шпажистів.
Наша олімпійська чемпіонка стартувала з п’яти перемог у шести боях групового раунду і вийшла з «пулі» з другим номером посіву олімпійки, де у перших двох поєдинках змусила скласти зброю Нісанур Ербіл з Туреччини (15:10) і болгарку Йоанну Ілієву (15:13), яка перед тим вибила з боротьби іншу українку Олену Кравацьку (15:6).
Далі українка успішно пройшла випробування італійською шаблею: в 1/4 в особі досвідченої Роселли Грегоріо (15:13), в 1/2 – молодшої подруги останньої по срібній команді чемпіонату Європи-2022 Елоізи Пассаро (15:12). У поєдинку за золото Харлан дала урок майстерності 19-річній румунці Ілінці Пантіс (15:3).
Нагадаємо, що вісім років тому нашій титулованій шаблістці вдалося стати чемпіонкою Європейських ігор у Баку-2015 разом з подругами по команді Аліною Комащук, Оленою Кравацькою та Ольгою Жовнір. Але особистий турнір тоді для неї не склався. Тож цього разу відбувся яскравий реванш і довгоочікуване повернення на найвищу сходину п’єдесталу. Востаннє Ольга перемагала в особистих змаганнях на Гран-прі Монреаля у січні 2020 року.
Володимир Станкевич вийшов з групи з п’ятьма перемогами у шести боях, і далі виграв ще чотири поєдинки в олімпійці. Спочатку взяв гору над Аугустом Ліндстрьомом Йенсеном з Данії (15:8), в 1/16 не залишив шансів австрійцю Йозефу Марінгеру (15:3), в 1/8 змусив скласти зброю Якко Пааволайнена (15:12). До п’єдесталу залишався лише один крок, і наш спортсмен його зробив, перемігши Макса Рода з Португалії (15:8). У півфіналі на 28-річного киянина чекало друге випробування португальською шпагою в особі Мігела Фразао. Відпустивши суперника на пару уколів в кінці першої трихвилинки, він майже наздогнав молодого португальця, який став головною несподіванкою турніру, у другому періоді (9:10). Але нанести хоча б один «чистий» укол нашому спортсмену не вдалося, тож на «дублях» суперник оформив перемогу (15:14).
Вітаємо з бронзовим успіхом Володимира Станкевича, та його тренерів – батька Володимира Станкевича-старшого та Максима Лісова. Пишаємося нашою спортивною династією!
Дякуємо нашій неймовірній Ользі Харлан, яка вчергове довела, що для того, хто вірить, бореться і не здається, немає нічого неможливого. Українці – нація переможців і сьогодні ми усі в цьому ще раз переконалися. Низький уклін особистому тренеру чемпіонки Юрію Марченку, й усім фахівців, які беруть участь у її підготовці, зокрема Євгенію Стаценку та Андреа Теренціо. Вітаємо усю збірну України!
Шабля, жінки (особисті) | Шпага, чоловіки (особисті) |
1. Ольга Харлан (Україна) 2. Ілінка Пантіс (Румунія) 3. Елоіза Пассаро (Італія) 3. Теодора Гунтура (Греція) | 1. Трістан Тюлен (Голландія) 2. Мігел Фразао (Португалія) 3. Мануель Баргес (Іспанія) 3. Володимир Станкевич (Україна) |
…22. Олена Кравацька (Україна) …27. Аліна Комащук (Україна) …32. Юлія Бакастова (Україна) | …15. Ігор Рейзлін (Україна) …18. Євген Макієнко (Україна) …54. Ян Сич (Україна) |