Головна / новини / змагання / ЄКЦ 2023 Нюрнберг: український рапірист Данило Матяш увійшов у топ-16, Мілана Степовик посіла 34-те місце

Німецький Нюрнберг 25-26 листопада прийняв етап Європейського кадетського циклу з фехтування на рапірах. Зокрема, від України на цих змаганнях було 11 представників, а загалом дівочі та юнацькі індивідуальні турніри зібрали понад 520 учасників.

Найкращий результат серед українських фехтувальників показав львів’янин Данило Матяш. Він виграв п’ять боїв із шести в групі й кваліфікувався до туру прямого вибування з 39-ої позиції.

Далі ж в 1/64 фіналу 15-річний українець переміг Єкаба Озоліна (15:11) з Латвії, був сильнішим за представника Сингапуру Цзинь Яо Лемуеля Хуана (15:11) й француза Евана Дармані (15:7). В 1/8-й Матяша зупинив майбутній срібний призер змагань – американець Конрад Ло. Він переміг українського рапіриста з рахунком 15:3, відтак Данило завершив виступ на 16-й позиції.

До слова, ще двоє українців увійшли до топ-32 – Іван Жигурський і Гліб Мухопад. На стадії 1/16-ої Гліб поступився майбутньому володарю «бронзи» – американцю Рою Грехему (10:15), а Іван не впорався з іншим представником США – Річардом Лі (4:15). Таким чином Жигурський став 23-м, а Мухопад – 22-м.

У дівочому турнірі виступила лише одна українська фехтувальниця – киянка Мілана Степовик. 16-річна українка виграла всі бої в групі, після чого отримала 23-й номер посіву. В 1/64 фіналу вона впевнено перемогла Орсолю Ньекі (15:6) з Угорщини, однак далі поступилась іншій угорці – Богларці Маркуш (10:15). Відтак київська фехтувальниця завершила виступ на 34-й позиції.

Щодо командних змагань, то тут українське представництво було лише в юнацькій першості. Найдалі зуміла пройти українська команда в складі Андрія Сімонова, Данила Матяша, Івана Жигурського й Володимира Бачика.

Українці стартували одразу в 1/16-й, де перемогли збірну «Велика Британія-3» (45:23), а в наступній зустрічі поступились першій команді Австрії (39:45) і таким чином стали 15-ми з 49-ти колективів-учасників. Ще одна збірна «Україна-2», яку представили Ростислав Романюк, Олександр Дівін, Денис Олінський та Яніслав Корецький, посіла 35-те місце в підсумковому заліку.

Рапіра, кадети (особисті)Рапіра, кадетки (особисті)