Збірна з фехтування на шпагах у складі Анни Максименко, Емілі Конрад, Аліни Дмитрук і Олександри Романової здобула золоті нагороди першого юніорського Кубка світу у 2024 році.
В італійському Удіне українки стартували з перемоги над 12-м номером посіву – Китаєм (45:42), а у чвертьфіналі з мінімальною перевагою вирвали звитягу над угорками. Зокрема, у завершальному поєдинку одна з лідерок «синьо-жовтих» Емілі Конрад завдала опонентці дев’ять уколів проти її чотирьох і таким чином завершила зустріч з розривом в один пункт на користь України – 41:40.
У протистоянні ж за вихід у фінал українські фехтувальниці були сильнішими за польок. Максименко, Конрад, Романова та Дмитрук закінчили бій із таким же рахунком, як із Китаєм – 45:42. Ба більше, сценарій цієї зустрічі був схожим на 1/8 фіналу – на початковій стадії українки повели в рахунку й зуміли втримати лідерську позицію до самого завершення поєдинку.
У фіналі, своєю чергою, українські шпажистки зійшлись в бою з господарками змагань – італійками, які в цьому сезоні вже виграли дві командні «бронзи» юніорських Кубків світу.
У вирішальному протистоянні українки зі старту вийшли вперед, однак їхню перевагу в п’ять уколів зуміла суттєво зменшити Аніта Коррадіно, яка перемогла Аліну Дмитрук з рахунком 5:1 і скоротила загальне відставання італійської збірної до мінімуму – 24:25. Попри це, у передостанньому бою Максименко збільшила розрив до двох пунктів, а Конрад втримала мінімальну перевагу й таким чином поставила «золоту» крапку на турнірі в Удіне – 33:32.
До слова, це «золото» стало першою медаллю для українських шпажисток на рівні юніорських Кубків світу в сезоні 2023/24 років. При цьому жіноча збірна України з фехтування на шпагах загалом востаннє вигравала «золото» на такому рівні ще у 2017 році. Тоді на Кубку світу у фінському Еспоо Дар’я Варфоломєєва, Інна Бровко, Катерина Чорній і Наталія Степанян так само перемогли Італію у фіналі й стали першими.
Зауважимо, що цього ж змагального дня, 5-го січня, близькими до п’єдесталу в Удіне були й українські шпажисти Даніїл Мазур, Максим Перчук, Роман Самойлов і Дмитро Плаксін. Вони посіли п’яте підсумкове місце, поступившись Угорщині (39:45) у зустрічі за вихід у півфінал і перемігши після цього Китай (45:40) та Іспанію (45:38).
Шпага, юніорки (командні) | Шпага, юніори (командні) |
1. Україна (Аліна Дмитрук, Анна Максименко, Олександра Романова, Емілі Конрад) 2. Італія 3. Польща | 1. Італія 2. Єгипет 3. Угорщина 5. Україна (Даніїл Мазур, Максим Перчук, Роман Самойлов, Дмитро Плаксін) |