Головна / новини / змагання / ЧЄ 2024 Базель: Дарія Миронюк відкриває лік нашим медалям і приносить Україні другу в історії жіночої рапіри нагороду на чемпіонатах Європи!

На шляху до історичної нагороди учениця Алли та Дмитра Миронюків здолала сьогодні двох подруг по команді: в 1/16 – Ольгу Сопіт (15:7), а в 1/4  – Аліну Полозюк (15:13), яка перед тим вибила з боротьби чинну чемпіонку світу Аліче Вольпі з Італії (15:14). Зупинити Дарію вдалося лише у фіналі дворазовій чемпіонці світу в індивідуальному заліку, володарці повної колекції олімпійських медалей 36-річній італійці Аріанні Ерріго, для якої золото Базеля-2024 стало 20-ю в кар’єрі нагородою ЧЄ!

Відзначимо, якщо для Ерріго це був 13-й чемпіонат Європи, то для Миронюк – лише другий. Цього сезону наша молода рапіристка вже встигла стати чемпіонкою України,  співавторкою бронзового успіху команди на Кубку світу в Гонконгу,  а також здобути дві медалі – особисте золото та командне срібло на молодіжному ЧЄ, який проходив на початку червня в Анталії. Тепер в її колекції є ще й титул віцечемпіонки Європи!

У Базелі Миронюк розпочала змагальний день з п’яти перемог в шести боях групової стадії і вийшла під 11-м номером посіву одразу в 1/16. Там на неї чекала перша з двох за сьогодні зустрічей з подругами по команді, а саме Ольгою Сопіт. Поступаючись 3:6, вона зуміла відновити статус-кво 7:7, а потім завдала вісім уколів поспіль і перемогла – 15:7.

В 1/8 Миронюк вдруге за день зустрілася в австрійкою Олівією Вольгемут. І, як і в групі, де їхнє протистояння закінчилося з рахунком 5:1, святкувала перемогу – 15:11.

А далі на нас чекав український чвертьфінал! Адже тим часом в цій же гілці турнірної сітки Аліна Полозюк теж перемогла свою суперницю у поєдинку за вхід у вісімку, і ні кого-небудь, а чинну чемпіонку світу Аліче Вольпі. Опинившись у ролі наздоганяючої (1:3), наша рапіристка не знітилася і змогла перевернути рахунок (13:11). Але й титулована італійка так просто здаватися не збиралася і завдала трьох уколів поспіль (13:14). Проте останнє слово було за Полозюк (15:14).

А це означало, що Україна вже гарантувала собі першу медаль в Базелі. Залишалося лише дізнатися, якого вона буде ґатунку і хто стане її володаркою. Переможницею з напруженого українського дербі у чвертьфіналі особистих змагань в жіночій рапірі вийшла Миронюк, яка поступаючись в кінцівці 10:12, вирвалася вперед (14:12) і перемогу вже не віддала (15:13).

У рівній боротьбі пройшла перша трихвилинка півфіналу Дарії проти чемпіонки Європейських ігор-2023 Юлії Валчик-Клімашик з Польщі. А в другій нашій рапіристці вдалося відірватися (11:6). Суперниця зуміла скоротити розрив до мінімуму (11:10), але укол, який нанесла Миронюк за сім секунд до останньої перерви (12:10) по суті визначив подальшу долю поєдинку. Після того, як спортсменка отримала цінні настанови від Лариси Павленко і повернулася на доріжку, солювала тільки вона (15:11).

Початок фіналу став холодним душем для легендарної Аріанни Ерріго. Миронюк повела 8:2 і продовжила лідирувати й після перерви (10:4). Але далі досвідчена італійка таки зуміла підібрати ключик до молодої української суперниці й перевернула бій (10:15). Тож в неї – золото, а в Дарії Миронюк – срібло, здобувши яке вона стала 20-ю представницею України, що зійшла на п’єдестал пошани чемпіонату Європи в особистій першості.

Наші шаблісти завершили сьогдоні боротьбу в особистих змаганнях на стадії 1/16. Андрію Ягодці пройти далі не дозволив Кшиштоф Качковскі🇵🇱 – 12:15. На шляху Юрія Цапа став титулований італієць,  віцечемпіон Токіо-2020 в індивідуальному заліку Луїджі Самеле🇮🇹 – 11:15.