Головна / новини / змагання / ЧЄ 2024 Базель: Українські шаблістки –віцечемпіонки Європи!
ЧЄ 2024 Базель: Українські шаблістки –віцечемпіонки Європи!

В Базелі українська четвірка, сіяна під третім номером, стартувала одразу з 1/4 поєдинком проти болгарок – бронзових призерок Кубка світу в Афінах. Власне там і відбулася наша остання зустріч з ними – у півфіналі ми перемогли 45:34.

У Базелі суперниці зі старту захопили лідерство зусиллями своєї найтитулованішої спортсменки Йоанни Ілієвої (1:5). Але досить швидко ці «-4» наші шаблістки перетворили на «+8» (20:12). Володарка олімпійської ліцензії і бронзи ЧС-2022 здійснила ще одну відчайдушну спробу відігратися – у п’ятому бою, який виграла 9:5 (і загальний рахунок став 25:21). Але більше ніж на два удари українки суперницям наблизитися так і не дозволили. А Ольга Харлан була невблаганною в останньому бою – 45:42.

У непростому півфінальному протистоянні підопічні Євгенія Стаценка та Андреа Теренціо здолали чемпіонок світу в командній першості останніх двох років представниць Угорщини. І це при тому, що перші п’ять боїв залишилися за суперницями і ми поступалися (18:25). А далі вражаючий камбек видала Ольги Харлан, яка виграла свою мінідуель в Анни Мартон – 12:2 і перетворила “-7” на “+3”, а потім, виходячи на заключний бій з мінімальним відставанням (39:40) оформила переможні  45:41.

У фіналі українки схрестили зброю з першим номером світового рейтингу Францією, яка не заявила на ці змагання, вирішивши поберегти перед Олімпіадою, одну зі своїх лідерок Сару Бальзер. Француженки від самого початку заволоділи ініціативою, але наші шаблістки не відпускали їх більше ніж на три удари, неодноразово по ходу першої половини зустрічі зрівнюючи рахунок.

Переломним став шостий бій, який Аліна Комащук виграла у Сари Нутчі 8:3 і рахунок з 22:25 став 30:28. ЇЇ зусилля підтримала Олена Кравацька, яка перемогла Сесілію Бердер 5:3 (35:31). Підтягнула свою команду на відстань одного удару перед останнім боєм бронзова медалістка Олімпіади в Токіо Манон Апіті-Брюне (40:39). А далі вже вище згадана Нутча кинула усі сили на те, щоб реваншуватися за попередню невдачу і таки змогла це зробити. Долю зустрічі визначив один удар і він був на користь француженки – 44:45.

Срібло, здобуте у Базелі, стало для Ольги Харлан 22-ю медаллю ЧЄ, для Аліни Комащук – п’ятою, для Олени Кравацької – четвертою, для Юлії Бакастової – третьою.

Фото BizziTeam / FIE / EFC.

У чоловічій шпазі наш квартет у складі Романа Свічкаря, Євгена Макієнка, Володимира Станкевича та Нікіти Кошмана стартував з переконливої перемоги в 1/8 над командою Ізраїлю (45:31), далі у рівній боротьбі за вхід в четвірку поступився чинним чемпіонам світу італійцям (36:40).

У нижній частині сітки підопічні Володимира Станкевича-старшого зазнали поразки від команди двох медалістів особистих змагань в Базелі Гергея Шіклоші та Тібора Андрашфі – Угорщині (33:35) і перемогли на пріоритеті Нідерланди (32:31).