Бронзою в особистих змаганнях шаблістка Ольга Харлан відкрила лік українським медалям на XXXIII Літніх Олімпійських іграх в Парижі. Для самої Ольги ця нагорода стала п’ятою в кар’єрі, а сама вона першою українською спортсменкою в історії, що виборола медалі на чотирьох Олімпіадах! Також вона зрівнялася за кількістю олімпійських нагород з рекордсменкою України за цим показником Яною Клочковою!
Ольга Харлан розпочала свій турнірний шлях поєдинком 1/16 проти бронзової медалістки чемпіонату світу-2022 в команді Сіхомі Фукусіма. Поступаючись на початку зустрічі 1:3, українка завдала трьох ударів поспіль (4:3) і більше лідерства вже не втрачала – 15:9. Розфехтувавшись в бою з японкою, наша шаблістка далі знесла зі свого шляху (15:6) чемпіонку Європи і віцечемпіонку світу-2022 Анну Башту – ексросіянку, що з 2019 року виступає під прапором Азербайджану, яка в попередньому раунді перемогла Ян Хеньюй, позбавивши Ольгу шансу поквитатися з китаянкою за прикру поразку на старті олімпійського турніру в Токіо-2020.
В 1/4 Харлан так само не залишила шансів чинній чемпіонці світу в команді й бронзовій медалістці в індивідуальному заліку (2015) Анні Мартон з Угорщини. Після холодного душу, який українка влаштувала суперниці на початку (7:1), остання оговтатися вже не змогла (15:7).
Поступившись у півфіналі другому номеру світового рейтингу, віцечемпіонці Олімпіади в Токіо-2020 в команді, господарці доріжки Сарі Бальзер (7:15), яку просто неймовірно підтримував весь Grand Palais, наша титулована шаблістка у поєдинку за бронзу схрестила зброю з молодшою на 10 років дебютанткою Олімпіади кореянкою Чхве Се Бін. Поступаючись 5:11, Харлан завдала сім ударів поспіль і вийшла вперед 12:11. Кінцівка пройшла у рівній боротьбі, переможницею з якої вийшла саме Харлан (15:14).
Одразу після перемоги у бронзовому поєдинку з цим історичним успіхом спортсменку привітали мама, сестра та племінник, колеги по збірній, президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев, президент НОК України Вадим Гутцайт, президент МОК Томас Бах, а також подруги по золотій команді Пекіна-2008 Галина Пундик та Олена Хомрова, які вболівали за неї у Парижі.
Вітаємо й ми нашу неперевершену шаблістку, її тренерів Андреа Теренціо, Євгенія Стаценка, Юрія Марченка, рідні для неї Миколаїв і Київ, а також всю УКРАЇНУ! Дякуємо нашим захисникам та захисницям, яким і присвятила свій виступ на Олімпіаді Ольга Харлан!
In photo: 1. APITHY-BRUNET Manon FRA
2. BALZER Sara FRA
3. KHARLAN Olga UKR
Photo Eva Pavia/BizziTeam
***
Відзначимо, що завдяки командній олімпійській ліцензії українська збірна була представлена в особистій першості трьома спортсменками. В 1/16 склали зброю наші віцечемпіонки Олімпіади-2016 в командній першості.
Аліна Комащук не змогла підібрати ключик до першого номера збірної Південної Кореї Чон Ха Йон (8:15). Олена Кравацька, яка з огляду на позицію в рейтингу стартувала на турнірі з 1/32, де взяла гору над досвідченою француженкою Сауссен Будіаф, яка представляє Алжир (15:8), зупинилася в одному удары від Топ-16. Одеська шаблістка від самого початку змусила чемпіонку світу останніх двох років Місакі Емуру себе наздоганяти – 4:0. Але змогла переломити бій і на перерву пішла вже за рахунку 8:7 на свою користь. Далі вони з японською суперницею йшли удар в удар, але останній вирішальний виявився за Емурою (14:15).
Попереду у наших шаблісток командні змагання, які відбудуться 3 серпня на доріжках Grand Palais.
Шабля, жінки (особисті) | |
1. Манон Апіті-Брюне (Франція) 2. Сара Бальзер (Франція) 3. Ольга Харлан (Україна) 4. Чхве Се Бін (Республіка Корея) 26. Аліна Комащук (Україна) 32. Олена Кравацька (Україна) | 1/32 фіналу Олена Кравацька🇺🇦 – Сауссен Будіаф🇩🇿с – 15:8 1/16 фіналу Ольга Харлан🇺🇦 – Сіхомі Фукусіма🇯🇵 – 15:9 Чон Ха Йон🇰🇷 – Аліна Комащук🇺🇦 – 15:8 Місакі Імура🇯🇵 – Олена Кравацька🇺🇦 – 15:14 1/8 фіналу Ольга Харлан🇺🇦 – Анна Башта🇦🇿 – 15:6. 1/4 фіналу Ольга Харлан🇺🇦 – Анна Мартон🇭🇺 – 15:7 1/2 фіналу Сара Бальзер🇫🇷 – Ольга Харлан🇺🇦 – 7:15 Бій за бронзу Ольга Харлан🇺🇦 – Чхве Се Бін🇰🇷 – 15:14 |