Команда шаблісток у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової здобула ЗОЛОТО і принесла Україні першу медаль найвищого ґатунку на XXXІІІ Літніх Олімпійських іграх в Парижі. Відзначимо, що це був третій командний фінал для нашої жіночої шаблі в історії Олімпіад і друге золото після нагороди такого ж ґатунку в Пекіні-2008 та срібла в Ріо-2016.
Підопічні Андреа Теренціо та Євгенія Стаценка стартували на турнірі перемогою в чвертьфіналі над збірною Італії. Наша команда заволоділа ініціативою від початку (15:11), але суперниці по ходу протистояння таки змогли відігратися зусиллями ветерана італійської збірної Ірен Веккі, яка вийшла на заміну і виграла сьомий двобій в Олени Кравацької з рахунком 10:4 і вивела свою команду вперед (35:34). Проте вже в наступному протистоянні Аліна Комащук повернула Україні лідерство – 40:36. А останнє слово сказала Ольга Харлан (45:37).
У півфіналі на «синьо-жовтих» чекала зустріч з японками, які перед тим вибили з боротьби чемпіонок світу останніх двох років представниць Угорщини (45:37).
З дев’яти боїв цього командного протистояння підопічні Андреа Теренціо та Євгенія Стаценка програли лише один, але блискавично відігралися, перевернувши рахунок з 17:20 на 25:22. Свій внесок зробила в це і дебютантка Ігор Юлія Бакастова, яка замінила у сьомому бою Кравацьку. Лідерства наші більше не втрачали і лише нарощували оберти. Ольга Харлан поставила для команди переможну крапку, не залишивши жодного шансу чемпіонці світу останніх двох років в особистому заліку Місакі Емурі – 45:32!
У поєдинку за золото українки схрестили зброю з представницями Республіки Корея, яким у півфіналі вдалося взяти гору над першим номером посіву, господарками Ігор спортсменками Франції (45:36).
Саме молода команда під керівництвом І Гук Хьона, вигравши поєдинок за бронзу, не пустила наших дівчат на п’єдестал, останнього чемпіонату світу в Мілані (45:32). Втім тоді після сумнозвісної й драматичної історії з хеппі-ендом (нагадаємо, що під час особистих змагань через відмову від рукостискання з нейтральною спортсменкою з країни-агресорки лідерку нашої збірної спочатку дискваліфікували, але потім відтермінували це рішення, а згодом і зовсім скасували) і четверте місце було насправді дивом, створеним через піт, біль і неймовірні зусилля наших дівчат! Відтоді українська шабля, яка починала цей олімпійський відбір на 18-му місці в світовому рейтингу, стала значно сильнішою.
Ледь не від самого початку фіналу у Grand Palais нам довелося наздоганяти спритних кореянок, у яких з бронзового складу Ігор у Токіо-2020, куди ми взагалі не відібралися командою, залишилася тільки Юн Чжи Су і ту вже посадили на лаву запасних. Після четвертого бою розрив сягнув шести ударів (14:20). Але далі Ольга Харлан у протистоянні з Чхве Се Бін, яке стало повторенням поєдинку за особисту бронзу Олімпіади-2024, показала, хто на доріжці господар (9:5) і скоротила розрив до двох ударів – 23:25.
Коли лідерка нашої команди виходила на заключний бій, ми програвали 37:40. Майже дежавю з олімпійським Пекіном, де вона починала вирішальне протистояння проти команди Китаю за рахунку 36:40. Тоді, нагадаємо, долю золота визначив один удар. Цього разу до валідольної кінцівки не дійшло. Ольга просто «задавила» авторитетом й своєю майстерністю молоду Чон Ха Йон і через 16 років після тріумфу в Пекіні принесла собі друге в кар’єрі, а Україні перше в Парижі золото Олімпіади (45:42).
Відзначимо, що для Юлії Бакастової це перша олімпійська медаль, для Аліни Комащук та Олени Кравацької, які були у складі срібної команди зразка-2016 – друга, для Ольги Харлан – шоста🥇🥇🥈🥉🥉🥉 і вона вийшла на перше місце🔝 за кількістю олімпійських нагород в історії незалежної України!
Першими з ПЕРЕМОГОЮ спортсменок привітали президент НОК України, олімпійський чемпіон з фехтування на шаблях Вадим Гутцайт, президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев та головний тренер збірної України Наталія Конрад.
Вітаємо і ми наших неперевершених шаблісток, тренерів команди Андреа Теренціо, Євгенія Стаценка, особистих наставників співавторок цього тріумфу, рідні для них Миколаїв, Київ, Одесу, Нетішин, а також всю УКРАЇНУ! Дякуємо нашим захисникам та захисницям, яким і присвятили свою перемогу Харлан і Ко!
Шабля, жінки (командні) | |
1. УКРАЇНА (Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька, Юлія Бакастова) 2. Республіка Корея (Чон Ха Йон, Чхве Се Бін, Юн Чжи Су, Чон Ин Хє) 3. Японія (Місакі Емура, Сіхомі Фукусіма, Сера Озакі, Ріса Такасіма) | 1/4 фіналу Україна🇺🇦 – Італія🇮🇹 – 45:37 1/2 фіналу Україна🇺🇦 – Японія🇯🇵 – 45:32 Фінал Україна🇺🇦 – Республіка Корея🇰🇷 – 45:42 |