Четверо фехтувальників представили Україну на Всесвітній гімназіаді, що офіційно стартувала 24 жовтня урочистою церемонією відкриття на Національному стадіоні Бахрейну в місті Ріффа. Срібну нагороду вдалося здобути для нашої збірної шпажисту Максиму Гулі.
Вихованець Зоряни Семеряк і Андрія Орліковського, вигравши всі шість боїв в групі, очолив посів олімпійки, де взяв гору ще над трьома суперниками. Зокрема перемогою в чвертьфіналі над Матеусом Брандтом з Бразилії (15:10) гарантував собі місце на п’єдесталі. А далі за вхід у двійку здолав Мірхатая Маммадова з Азербайджану (15:11). Поступився Максим лише у фіналі – другому номеру посіву Лі Рану з Китайського Тайбею (7:15).
***
На восьмому місці завершив особисті змагання єдиний представник України в рапірі серед хлопців Андрій Сімонов.
Вихованець ДЮСШ «Армієць» здобув дві перемоги (в чотирьох боях) групової стадії й виграв свій перший поєдинок у турі прямого вибування – в Саєда Аль-Шуайбі з Оману (15:11). Після чого за вхід в четвірку зустрівся з першим номером посіву Лю Божанєм. Протистояння завершилося на користь представника Китаю (13:15).
***
В особистій першості серед рапіристок ми були представлені двома спортсменками. Близькою до п’єдесталу була Світлана Бризгалова. Вихованка Олімпійського фахового коледжу імені Івана Піддубного виграла всі шість боїв в групі й очолила посів олімпійки. В четвірку її не пустила Альхаям Аль-Блоші з ОАЕ (11:15), яка раундом раніше змусила скласти зброю ще одну представницю України Аглаю Борисову з ДЮСШ «Армієць» (15:11).
Шпага, хлопці (особисті) | Рапіра, хлопці (особисті) | Рапіра, дівчата (особисті) |
1. Лі Ран (Китайський Тайбей) 2. Максим Гула (Україна) 3. Мірхатай Маммадов (Азербайджан) 3. Емін Сафарбаєв (Азербайджан) | 1. Садра Хоссейні (Іран) 2. Ахмед Кескес (Оман) 3. Фаріс Аль-Блоші (ОАЕ) 3. Лю Божань (Китай) | 1. Лулу Чжен (Китай) 2. Ісраа Альсійабі (Оман) 3. Альхаям Аль-Блоші (ОАЕ) 3. Валентіна Марконі Бассо (Бразилія) |
8. Андрій Сімонов🇺🇦 | 5. Світлана Бризгалова🇺🇦 9. Аглая Борисова🇺🇦 |