Сьогодні, 14 квітня, у скарбничці нашої збірної з’явилася друга нагорода кадетсько-юніорського чемпіонату світу, що триває в китайському Усі. Медальну естафету в новоспеченого бронзового призера юніорських змагань шпажистів Максима Перчука підхопила його колега по зброї Аліна Дмитрук, яка здобула срібло в особистій першості серед кадеток. Таким чином другий рік поспіль церемонія нагородження у цьому виді не обійшлася без синьо-жовтого прапора. Нагадаємо, що в Ер-Ріяді-2024 на п’єдесталі були одразу дві українки: на найвищій сходинці Анна Максименко, на третій – Емілі Конрад. До речі, завтра всі вони разом знову фехтуватимуть вже у складі команди!

Photo Eva Pavia #bizziteam

Photo Eva Pavia #bizziteam

Просто нестримною була сьогодні на доріжках Міжнародного виставкового центру Тайху Аліна Дмитрук. Вигравши всі шість боїв, вона очолила рейтинг після групового етапу, який зібрав 123 учасниці з 53 країн.
На шляху до п’єдесталу 16-річна львів’янка провела в олімпійці чотири поєдинки, з яких три виграла з різницею щонайменше сім уколів. Найскладніше їй дався бій за вхід в 16 проти Наталі Коуфалової🇨🇿. Чеська спортсменка всю зустріч не відпускала Аліну більше ніж на два уколи, а в кінці, поступаючись 13:14, зуміла зрівняти рахунок. Проте перемогу українка не віддала (15:14).
Переконливо вигравши наступні дві зустрічі проти Кароли Калоджурі🇮🇹 (15:7) та Лі Ре На🇰🇷 (15:8), Дмитрук гарантувала собі першу в кар’єрі нагороду чемпіонату світу, а Україні другу в Усі!
На досягнутому учениця Андрія Орліковського та Зоряни Семеряк не зупинилася, і у поєдинку за вхід у двійку дала справжній майстер-клас Ву Хайді з Гогконгу🇭🇰 (15:4), яка у попередньому раунді в напруженій боротьбі здолала іншу українську шпажистку Валерію Білоус-Гріджак (15:14).
Білоус-Гріджак, яка також є вихованкою львівської школи фехтування, у підсумку завершила дебютний для себе чемпіонат світ на високому п’ятому місці, записавши собі в актив перемогу в 1/8 одним уколом над «нейтральною» Софією Армагановою❌ (15:14).

Photo Augusto Bizzi

Photo Augusto Bizzi

Photo Augusto Bizzi
У напруженому фіналі Аліна Дмитрук спочатку заволоділа ініціативою (4:1), але в другій трихвилинці її суперниці дворазовій віцечемпіонці Європи серед кадеток і юніорок у складі команди Угорщини Лотті Хорват🇭🇺 вдалося зрівняти рахунок (8:8). Все вирішилося у третьому і заключному періоді, який завершився на користь Хорват (15:11)
Срібло Усі стало першою нагородою на чемпіонатах світу для Дмитрук, яка є чинною чемпіонкою Європи серед кадеток в особистому заліку і чотириразовою в командному (U-17 та U-20)!
***
Найкращим результатом для наших хлопців стало сьогодні 11-те місце ще одного вихованця Львівської академії фехтування Максима Гули. Він вийшов з групи з п’ятьма перемогами в шести боях і провів після цього ще три поєдинки в олімпійці, два з яких завершилися з мінімальною різницею – 15:14. В 1/32 проти Васілеіоса Цокаса🇬🇷 на користь представника України, в 1/8 – на користь його суперника, другого номера посіву Енді Чженга🇺🇸.

Photo Luca Pagliaricci / Bizzi Team

Photo Augusto Bizzi

Photo Eva Pavia #bizziteam
Шпага, кадетки (особисті) | Шпага, кадети (особисті) |
1. Лотті Хорват (Угорщина)🇭🇺 2. Аліна Дмитрук🇺🇦 3. Александра Кравец (Ізраїль) 3. Ву Хайді (Гонконг) ____________________ 5. Валерія Білоус-Гріджак🇺🇦 50. Маргарита Ангарська🇺🇦 | 1. Натаніель Віммер (США) 🇺🇸 2. Єлісєй Пісарєв (AIN)❌ 3. Ніколо Соннесса (Італія)🇮🇹 3. (Саймон) Цзюньчже Шань (Канада)🇨🇦 ______________________ 11. Максим Гула🇺🇦 46. Арсеній Бондарчук🇺🇦 79. Арсеній Карапиш🇺🇦 |
Фінал Лотті Хорват🇭🇺 – Аліна Дмитрук🇺🇦 – 15:11 1/2 Аліна Дмитрук🇺🇦 – Ву Хайді🇭🇰 – 15:4 1/4 Аліна Дмитрук🇺🇦 – Лі Ре На🇰🇷 – 15:8 Ву Хайді🇭🇰 – Валерія Білоус-Гріджак🇺🇦 – 15:14 1/8 Аліна Дмитрук🇺🇦 – Карола Калоджурі🇮🇹 – 15:7 Валерія Білоус-Гріджак🇺🇦 – Софія Армаганова❌ – 15:14 1/16 Аліна Дмитрук🇺🇦 – Наталі Коуфалова🇨🇿 – 15:14 Валерія Білоус-Гріджак🇺🇦 – Люсія Абахо Сальседо🇪🇸 – 15:12 1/32 Аліна Дмитрук🇺🇦 – Саша Саламех🇱🇧 – 15:5 Валерія Білоус-Гріджак🇺🇦 – Барбаре Мебуке🇬🇪 – 15:9 Ханна Терхес🇭🇺 – Маргарита Ангарська🇺🇦 – 15:13 1/64 Маргарита Ангарська🇺🇦 – Дііпанші Дііпанші🇮🇳 – 15:9 | 1/8 Енді Чженг🇺🇸 – Максим Гула🇺🇦 – 15:14 1/16 Максим Гула🇺🇦 – Фотіос Мінос – 14:11 1/32 Максим Гула🇺🇦 – Васілеіос Цокас🇬🇷 – 15:14 Кай Чіт Кьортіс Чуй🇭🇰 – Арсеній Бондарчук🇺🇦 – 15:12 1/64 Арсеній Бондарчук🇺🇦 – Лакшман Мохан🇲🇾 – 15:10 Чхве Чхан Йон🇰🇷 – Арсеній Карапиш🇺🇦 – 15:14 |