Золоту крапку поставила команда шпажисток у виступах нашої збірної на кадетсько-юніорському чемпіонаті світу, що сьогодні, 15 квітня, завершився в китайському Усі. Емілі Конрад, Аліна Дмитрук, Анна Максименко та Валерія Білоус-Гріджак зійшли на найвищу сходинку п’єдесталу пошани і принесли Україні першу за 15 років нагороду найвищого ґатунку в командних змаганнях на світовій першості в категорії U-20.

Photo Eva Pavia #bizziteam

Photo Luca Pagliaricci / Bizzi Team

Photo Eva Pavia #bizziteam

Photo Augusto Bizzi

Востаннє ми мали золото, коли шаблістки Ольга Харлан, Олена Вороніна, Аліна Комащук та Олена Кравацька тріумфували в Баку-2010. Відзначимо, що досі лише нашим представникам у шабельному фехтуванні вдавалося святкувати перемогу в команді. Золото шпажисток стало шостою командною нагородою найвищого ґатунку для українського фехтування на ЮЧС
Українські шпажистки, сіяні під п’ятим номером, у статусі чемпіонок Європи серед юніорок останніх двох років, розпочали сьогодні свій турнірний шлях в Усі в 1/16 з перемоги над Бразилією🇧🇷 (45:25).
Далі підопічні Максима Хвороста вийшли переможницями із непростого поєдинку 1/8 проти Канади🇨🇦 на чолі з новоспеченою чемпіонкою світу серед юніорок Джулією Йін. Маючи перевагу в шість уколів на екваторі зустрічі, вони “дозволили” суперницям скоротити розрив до мінімуму перед останнім боєм (24:25). Але наш фінішер Анна Максименко встояла під натиском дворазової медалістки дорослих Кубків світу, учасниці Олімпіади в Парижі Сяо Жуйень (41:37).
Поєдинок за вхід в четвірку в Усі став повторенням фіналу нещодавнього юніорського чемпіонату Європи і знову українки святкували перемогу над Угорщиною🇭🇺. Наша четвірка від самого початку заволоділа ініціативою, по ходу зустрічі її перевага сягала дев’яти уколів, і не опускалася менш ніж до чотирьох до сьомого бою, де новоспеченій віцечемпіонці світу серед юніорок Бланці Віраг Надь вдалося скоротити розрив до мінімуму (33:32). Але далі Аліна Дмитрук взяла яскравий реванш за вчорашню поразку у фіналі кадетських змагань у Лотті Хорват (38:34). Анна Максименко, отримавши від подруги по команді досить комфортні “+4”, оформила вихід у півфінал (45:36)!
У поєдинку за вхід у двійку українки змусили скласти зброю чинних чемпіонок світу американок🇺🇸. Наші шпажистки весь час були попереду, але суперниці не відпускали нас більше, ніж на чотири уколи. На фінішний відрізок ми вийшли з цифрами на табло 31:27. В заключному бою наша перевага спочатку вперше сягнула “+5”, а потім зменшилася до мінімуму. Але час спливав. Ясмін Хаміс при 44:43 кинулася в атаку, але отримала чистий укол у відповідь від Максименко (45:43)! Відзначимо, що в останньому протистоянні, яке завершилося з рахунком 14:16 була завдана третина від усіх уколів за зустріч!

Photo Eva Pavia #bizziteam

Photo Eva Pavia #bizziteam

Photo Eva Pavia #bizziteam
У фіналі наш квартет фехтував проти збірної Китаю🇨🇳, якій безумовно хотілося завершити домашній чемпіонат світу на золотій ноті. Хотілося настільки, що господарки доріжки навіть змогли перетворити «+4», які ми мали по ходу другого бою (8:4), на «-4» на початку бою п’ятого (12:16), в якому вперше вийшла на доріжку Білоус-Гріджак, замінивши Конрад. Але пропустивши два уколи на початку, вона досить швидко оговталася і змогла звести свою дуель в нічию, хоча ми все ще програвали 15:17. Але вже в наступному протистоянні Максименко знову вивела нас вперед (19:18). Коли ж вона повернулася на доріжку аби завершити зустріч, подруги по команді передали їй «+4». З тим, щоб довести поєдинок до логічної перемоги у Анни проблем не виникло (45:34).
Таким чином наші шпажистки здобули для України першу командну медаль на юніорському чемпіонаті світу з Каїра-2021, коли володарками історичного бронзового досягнення в рапірі стали Катерина Буденко, Крістіна Петрова, Ольга Сопіт та Аліна Полозюк. І третю за всю історію саме в жіночій шпазі після 🥈🥈 двох срібних нагород в команді на чолі з тоді ще майбутньою олімпійською чемпіонкою Яною Шемякіною у 2005 та 2006 роках.
Для Анни Максименко це четверта в кар’єрі медаль🥇🥇🥈🥉 кадетсько-юніорського чемпіонату світу, для Емілі Конрад🥇🥉 і Аліни Дмитрук🥇🥈 – друга, для Валерії Білоус-Гріджак🥇 – перша!
Дебютною нагородою стало це золото і для Максима Хвороста як для старшого тренера команди! Як спортсмен він сам свого часу тричі сходив на п’єдестал КЮЧС!
Додамо, що троє з чотирьох наших новоспечених чемпіонок світу є вихованками Львівської академії фехтування, зокрема Андрія Орліковського та Зоряни Семеряк. Це Анна Максименко, Аліна Дмитрук та Валерія Білоус-Гріджак, яка також тренується у «Dynamo Fencing Club» в Канаді. Емілі Конрад – киянка, учениця і дочка чемпіонки світу та Європи, головного тренера збірної України Наталії Конрад.

Photo Eva Pavia #bizziteam

Photo Augusto Bizzi

Photo Augusto Bizzi
Шпага, юніорки (командні) | |
1. Україна🇺🇦 (Емілі Конрад, Аліна Дмитрук, Анна Максименко, Валерія Білоус-Гріджак) 2. Китай🇨🇳 3. США🇺🇸 | 1/16 Україна🇺🇦 – Бразилія🇧🇷 – 45:25 1/8 Україна🇺🇦 – Канада🇨🇦 – 41:37 1/4 Україна🇺🇦 – Угорщини🇭🇺 – 45:36 1/2 Україна🇺🇦 – США🇺🇸- 45:43 Фінал Україна🇺🇦 – Китай🇨🇳 – 45:34 |