Головна / новини / змагання / ЧУ 2025 Київ: Золотий сюрприз від Аліни Дмитрук, сьомий поспіль титул для Клода Юнеса, чемпіонський хет-трик Юрія Цапа
ЧУ 2025 Київ: Золотий сюрприз від Аліни Дмитрук, сьомий поспіль титул для Клода Юнеса, чемпіонський хет-трик Юрія Цапа

Другий рік поспіль перемогу в жіночій шпазі святкував Львів. 16-річна Аліна Дмитрук підхопила чемпіонську естафету в своєї подруги по команді Анни Максименко, яка сенсаційно виграла передолімпійський чемпіонат України-2024, а сьогодні увійшла в Топ-8!

Відзначимо, що обидві спортсменки щойно повернулися зі світової першості в Китаї, де у складі команди вибороли золото, і одразу після національного чемпіонату вирушають на молодіжний ЧЄ у Таллінн.

Дмитрук, яка є чинною чемпіонкою Європи і віцечемпіонкою світу серед кадеток в особистому заліку, розпочала свій виступ на дорослій національній першості з п’яти перемог в шести боях групи, не зумівши здолати лише одну суперницю олімпійську чемпіонку Лондона-2012 Яну Шемякіну.

Відзначимо, що на шляху до фіналу учениця Андрія Орліковського і Зоряни Семеряк змусила скласти зброю двох учасниць Олімпіади-2024: в 1/8 чемпіонку Європейських ігор Джоан Фейбі Бежуру (15:6), в 1/4 – чемпіонку Європи Владу Харькову (15:12), а у півфіналі перемогла іншу вихованку львівської школи фехтування, призерку чемпіонату світу досвідчену Ксенію Пантелєєву (15:9). Цікаво, що саме остання згодом за дорученням їхнього спільного тренера давала Аліні цінні поради у фіналі проти Інни Бровко, який завершився з рахунком (15:12).

Третю сходинку п’єдесталу пошани з Пантелєєвою розділила триразова медалістка чемпіонату світу й учасниця чотирьох Олімпіад Олена Кривицька, яка за вхід в четвірку перемогла на той момент чинну чемпіонку України Максименко (15:11), але у півфіналі поступилася Бровко (12:15).

***

Другий комплект нагород третього дня чемпіонату України в Києві розіграли в особистій першості рапіристи. Сьомий рік поспіль змагання у цьому виді завершилися перемогою Клода Юнеса.

35-річний львів’янин розпочав свій виступ в олімпійці з 1/16, де переміг чемпіона України серед кадетів і юніорів, земляка Даніїла Матяша (15:8). В 1/8 вибив з боротьби першого номера українського рейтингу киянина Дмитра Чучукала (15:10), в 1/4 взяв гору над одним з найстарших учасників чемпіонату Віталієм Лавриненком (15:5), який перед тим вийшов переможцем із запеклої дуелі з Михайлом Ілляшевим (15:12).

Навряд в Україні є ще хоч один вид спорту, який може похизуватися тим, що в його національній першості бере участь президент федерації й не тільки! Раніше у змаганнях шпажистів виступив Ігор Рейзлін – бронзовий призер Олімпіади в Токіо-2020, який вже завершив спортивну кар’єру і став старшим тренером збірної України.

У напруженому півфіналі, впродовж якого шальки терезів кілька разів схилялися то в один, то в другий бік, Клод Юнес переміг Андрія Погребняка (15:12). У фіналі вихованець Сергія Гаравського зустрів гідний опір, але все ж взяв гору над Богданом Пнівчуком (15:10).

Відзначимо, що срібло, яке у підсумку виборов 23-річний киянин, стало для нього першою в кар’єрі нагородою на дорослому чемпіонату України.  

Бронзу з досвідченим Погребняком, який таким чином 15-й рік поспіль зійшов на п’єдестал пошани ЧУ, розділив чинний чемпіон України серед юніорів Єлізар Дирда, який у своєму півфіналі поступився Пнівчуку (11:15).  

***

Останніми найсильніших в особистій першості на чемпіонаті України в Києві визначили шаблісти. Змагання завершилися перемогою Юрія Цапа, який вже мав у своїй колекції два чемпіонські титули (2019, 2022).

32-річний шабліст з Миколаєва виграв цього сезону Кубок України та Всеукраїнські змагання найсильніших, і під першим номером в національному рейтингу стартував на чемпіонаті України. Підопічний Артема Скорохода та Юрія Марченка виграв всі бої у групі, а потім впевнено переміг ще двох суперників в олімпійці, увійшовши таким чином до четвірки найсильніших.

У півфіналі Цап взяв реванш в Андрія Ягодки за минулорічну поразку в поєдинку за золото ЧУ (15:13), а у фіналі, який перетворився на миколаївське дербі, переміг В’ячеслава Дзюбу (15:8).

Третє місце з Ягодкою, який 12-й рік поспіль не сходить з п’єдесталу пошани національної першості, розділив Дмитрій Колобаєв, який у своєму півфіналі поступився Дзюбі (11:15). Зауважимо, що для останніх двох це перші в кар’єрі медалі на дорослому ЧУ.    

Шпага, жінки (особисті)Рапіра, чоловіки (особисті)Шабля, чоловіки (особисті)
1. Аліна Дмитрук (Львів)
2. Інна Бровко (Київ)
3. Ксенія Пантелєєва (Львів)
3. Олена Кривицька (Київ)
1. Клод Юнес (Львів)
2. Богдан Пнівчук (Київ)
3. Андрій Погребняк (Київ)
3. Єлізар Дирда (Миколаїв)
1. Юрій Цап (Миколаїв)
2. В’ячеслав Дзюба (Миколаїв)
3. Андрій Ягодка (Одеса)
3. Дмитрій Колобаєв (Київ)