Сьогодні, 21 січня, відбулися змагання третього дня чемпіонату України, що проходить на доріжках столичної КМШВСМ. Особисті нагороди розіграли шпажистки, рапіристи та шаблісти.



Другий рік поспіль перемогу в жіночій шпазі святкував Львів. 16-річна Аліна Дмитрук підхопила чемпіонську естафету в своєї подруги по команді Анни Максименко, яка сенсаційно виграла передолімпійський чемпіонат України-2024, а сьогодні увійшла в Топ-8!
Відзначимо, що обидві спортсменки щойно повернулися зі світової першості в Китаї, де у складі команди вибороли золото, і одразу після національного чемпіонату вирушають на молодіжний ЧЄ у Таллінн.
Дмитрук, яка є чинною чемпіонкою Європи і віцечемпіонкою світу серед кадеток в особистому заліку, розпочала свій виступ на дорослій національній першості з п’яти перемог в шести боях групи, не зумівши здолати лише одну суперницю олімпійську чемпіонку Лондона-2012 Яну Шемякіну.
Відзначимо, що на шляху до фіналу учениця Андрія Орліковського і Зоряни Семеряк змусила скласти зброю двох учасниць Олімпіади-2024: в 1/8 чемпіонку Європейських ігор Джоан Фейбі Бежуру (15:6), в 1/4 – чемпіонку Європи Владу Харькову (15:12), а у півфіналі перемогла іншу вихованку львівської школи фехтування, призерку чемпіонату світу досвідчену Ксенію Пантелєєву (15:9). Цікаво, що саме остання згодом за дорученням їхнього спільного тренера давала Аліні цінні поради у фіналі проти Інни Бровко, який завершився з рахунком (15:12).
Третю сходинку п’єдесталу пошани з Пантелєєвою розділила триразова медалістка чемпіонату світу й учасниця чотирьох Олімпіад Олена Кривицька, яка за вхід в четвірку перемогла на той момент чинну чемпіонку України Максименко (15:11), але у півфіналі поступилася Бровко (12:15).





***
Другий комплект нагород третього дня чемпіонату України в Києві розіграли в особистій першості рапіристи. Сьомий рік поспіль змагання у цьому виді завершилися перемогою Клода Юнеса.
35-річний львів’янин розпочав свій виступ в олімпійці з 1/16, де переміг чемпіона України серед кадетів і юніорів, земляка Даніїла Матяша (15:8). В 1/8 вибив з боротьби першого номера українського рейтингу киянина Дмитра Чучукала (15:10), в 1/4 взяв гору над одним з найстарших учасників чемпіонату Віталієм Лавриненком (15:5), який перед тим вийшов переможцем із запеклої дуелі з Михайлом Ілляшевим (15:12).
Навряд в Україні є ще хоч один вид спорту, який може похизуватися тим, що в його національній першості бере участь президент федерації й не тільки! Раніше у змаганнях шпажистів виступив Ігор Рейзлін – бронзовий призер Олімпіади в Токіо-2020, який вже завершив спортивну кар’єру і став старшим тренером збірної України.
У напруженому півфіналі, впродовж якого шальки терезів кілька разів схилялися то в один, то в другий бік, Клод Юнес переміг Андрія Погребняка (15:12). У фіналі вихованець Сергія Гаравського зустрів гідний опір, але все ж взяв гору над Богданом Пнівчуком (15:10).
Відзначимо, що срібло, яке у підсумку виборов 23-річний киянин, стало для нього першою в кар’єрі нагородою на дорослому чемпіонату України.
Бронзу з досвідченим Погребняком, який таким чином 15-й рік поспіль зійшов на п’єдестал пошани ЧУ, розділив чинний чемпіон України серед юніорів Єлізар Дирда, який у своєму півфіналі поступився Пнівчуку (11:15).





***
Останніми найсильніших в особистій першості на чемпіонаті України в Києві визначили шаблісти. Змагання завершилися перемогою Юрія Цапа, який вже мав у своїй колекції два чемпіонські титули (2019, 2022).
32-річний шабліст з Миколаєва виграв цього сезону Кубок України та Всеукраїнські змагання найсильніших, і під першим номером в національному рейтингу стартував на чемпіонаті України. Підопічний Артема Скорохода та Юрія Марченка виграв всі бої у групі, а потім впевнено переміг ще двох суперників в олімпійці, увійшовши таким чином до четвірки найсильніших.
У півфіналі Цап взяв реванш в Андрія Ягодки за минулорічну поразку в поєдинку за золото ЧУ (15:13), а у фіналі, який перетворився на миколаївське дербі, переміг В’ячеслава Дзюбу (15:8).
Третє місце з Ягодкою, який 12-й рік поспіль не сходить з п’єдесталу пошани національної першості, розділив Дмитрій Колобаєв, який у своєму півфіналі поступився Дзюбі (11:15). Зауважимо, що для останніх двох це перші в кар’єрі медалі на дорослому ЧУ.





Шпага, жінки (особисті) | Рапіра, чоловіки (особисті) | Шабля, чоловіки (особисті) |
1. Аліна Дмитрук (Львів) 2. Інна Бровко (Київ) 3. Ксенія Пантелєєва (Львів) 3. Олена Кривицька (Київ) | 1. Клод Юнес (Львів) 2. Богдан Пнівчук (Київ) 3. Андрій Погребняк (Київ) 3. Єлізар Дирда (Миколаїв) | 1. Юрій Цап (Миколаїв) 2. В’ячеслав Дзюба (Миколаїв) 3. Андрій Ягодка (Одеса) 3. Дмитрій Колобаєв (Київ) |