Українська команда з фехтування на шпагах у складі Ігоря Рейзліна, Богдана Нікішина, Романа Свічкаря та Анатолія Герея на шостому місці завершила свій виступ в олімпійському Токіо. Зустріч з представниками Китаю в 1/4 фіналу, яка закінчилася з рахунком 35:45, стала вирішальною для українців у боротьбі за нагороди Ігор ХХХІІ Олімпіади.
Ігор Рейзлін до того ж отримав травму, і далі фехтувати йому доводилося практично на одній нозі й силі волі. Але оскільки ми вже скористалися правом заміни, єдиним виходом – було знятися зі змагань. Проте команда наполягла на продовженні боротьби. Після поразки від китайців наші хлопці провели ще два поєдинки: виграли в Італії (45:39) і поступилися Франції (39:45), посівши у підсумку шосте місце.
▶️▶️▶️Старший тренер чоловічої збірної команди України з фехтування на шпагах Володимир Станкевич так прокоментував виступ своїх підопічних:
«Я не знімаю з себе відповідальності за поразку у чвертьфіналі від Китаю. Ви ж знаєте, якщо команда програє, то винен, звичайно, тренер. Адже він не зміг знайти потрібні слова і застосувати той підхід у підготовці, який би забезпечив перемогу над китайською командою, яка не входила до числа фаворитів.
Ми в принципі непогано розпочали поєдинок. Але наймолодший спортсмен у нашій команді Роман Свічкар не зміг впоратися насамперед з психологічною напругою. Він приніс у першому бою мінус, і другий свій поєдинок програв. Будемо сподіватися, що він переживе цю невдачу, зробить з неї висновки й стане ще сильнішим. Адже, повторюся, він ще молодий спортсмен і у нього все попереду.Хлопці намагалися ліквідувати відставання, але суперник дуже зібрано та дисципліновано працював на утримання рахунку. І хоча ми зробили заміну, випустивши потім замість Свічкаря Анатолія Герея. І він на якийсь момент скоротив розрив і дав нам надію. Але китайці змогли переломити бій і не дали розвинути його старання.
Ми знали, що Герей краще фехтує з представниками Китаю, аніж Свічкар. І завжди у зустрічі з ними ми покладалися саме на нього. Але правила олімпійського турніру дуже суворі, вони передбачають лише одну заміну. І ми не могли просто так внести корективи у початкову заявку на командні змагання, їх повинна була розпочинати та трійка, яка брала участь в особистій першості. Якби ми вчинили інакше, то це означало б, що не дай Боже якась травма, і команда не змогла б продовжити боротьбу взагалі. Тож тактично перед нами стояло дуже складне завдання.
На разі можемо лише щиро попросити вибачення у всіх, хто вболівав і розраховував на нас. Будемо намагатися не опускати руки, продовжимо боротися. Дякую усім, хто переживає та підтримує».
ℹ️На останок відзначимо, що поборотися за нагороди, склавши зброю вже у чвертьфіналі, не змогла жодна команда з Топ 4 світового рейтингу FIE, включно з Україною. До четвірки ж увійшли одразу три представники Азії. Перемогу сенсаційно святкували японські шпажисти під керівництвом українського фахівця Олександра Горбачука. Вони кваліфікувалися на головний старт п’ятиріччя лише завдяки квоті, яку отримали як господарі Ігор і вибороли перше олімпійське золото в історії фехтування Японії🎌🥇🏆.
Шпага чоловіча (командні змагання) |
1. Японія (Кокі Кано, Масару Ямада, Сатору Уяма, Казуясу Мінобе) |
2. ОКР (Сєргєй Біда, Павєл Сухов, Сєргєй Ходос, Нікіта Глазков) |
3. Корея (Пак Сан Йон, Квон Йон Чжун, Сон Чже Хо, Ма Се Гон) |
6. Україна (Ігор Рейзлін, Богдан Нікішин, Роман Свічкар, Анатолій Герей) |