Сьогодні, 4 квітня, у болгарському Пловдиві у боротьбу за нагороди юніорського чемпіонату світу вступили рапіристки та рапіристи, які визначили найсильніших в особистій першості. Найкращим результатом для України стало дев’яте місце Максима Коржового. Відзначимо також потрапляння до Топ 16 чинної віцечемпіонки Європи серед юніорів Крістіни Петрової.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/339088275_522563650074201_2074846272636130225_n-1024x989.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/339109163_566570228620983_1121737886026577885_n-1024x826.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/339286442_1664596597287015_8359210343786990981_n-1024x756.jpg)
Коржовой розпочав турнір, вигравши усі шість боїв у групі й отримавши другий номер у посіві. В олімпійці підопічний Ірини Зикової та Лариси Павленко стартував з перемоги в 1/64 над Муслімбеком Мірзаолімовим з Узбекистану (15:7). Далі 19-річний миколаєвець взяв гору над іспанцем Сахелеєм Браво (15:7) та Раяном Адулем з Італії (15:8). Проте у вкрай напруженому поєдинку за вхід у вісімку поступився Матеушу Квятковскі з Польщі (13:15).
Відзначимо також Євгена Лазаренка, який в 1/32 програв майбутньому володарю бронзи Самарту Кумбла зі США (7:15).
Крістіна Петрова вийшла з групи з п’ятьма перемогами у шести боях під номером 21. Відзначимо, що на третьому місці при посіві розташувалася інша українка Ольга Сопіт, яка проте поступилася у першому поєдинку олімпійки майбутній бронзовій медалістці Чжан Юньцзя з Канади (10:15).
Петровій вдалося пройти далі, вигравши перші три зустрічі у турі прямого вибування – проти Чаянутфат Шіннакердчоке з Тайланду (15:10), француженки Маріон Россо (15:8) та угорки Луци Колочай (15:13). У поєдинку за вхід у вісімку 18-річна вихванка Максима Петрова та Олексія Бризгалова не здалася навіть за рахунку 4:10 і зуміла завдати п’ять уколів поспіль. Але коли нашій рапіристці нарешті вдалося наблизитися до американської суперниці Лорен Скраггс (9:10), та знову зуміла відірватися 9:13. Скраггс перемогла Петрову з рахунком 10:15 і у підсумку другий рік поспіль зійшла на п’єдестал юніорської світової першості, тільки цього разу на другу сходинку, а не на першу як торік.
Завтра, 5 квітня, особисті нагороди чемпіонату світу у кадетській віковій категорії розіграють рапіристи та рапіристки.
Рапіра, юніорки (особисті) | Рапіра, юніори (особисті) |
1. Цандер Родес (США) 2. Лоренс Скраггс (США) 3. Аурора Грандіс (Італія) 3. Чжан Юньцзя (Канада) | 1. Даміано Ді Веролі (Італія) 2. Цзен Чжаожань (Китай) 3. Самарт Кумбла (США) 3. Гергьо Семеш (Угорщина) |
…15. Крістіна Петрова (Україна) …33. Ольга Сопіт (Україна) …43. Анастасія Єрофеєнко (Україна) …94. Анна Твардовська (Україна) | …9. Максим Коржовой (Україна) …57. Євген Лазаренко (Україна) …93. Єлизар Дирда (Україна) …133. Олег Кокоровець (Україна) |