Медальний хет-трик зробили українські фехтувальники сьогодні, 22 лютого, у другий день кадетського чемпіонату Європи у столиці Естонії. Одразу дві українки зійшли на п’єдестал в особистих змаганнях шпажисток. 15-річна киянка Емілі Конрад (тренер Наталія Конрад) обміняла минулорічну бронзу на золото-2023. Вихованка Львівської академії фехтування Анна Максименко (тренери – Зоряна Семеряк і Андрій Орліковський) додала до звання віцечемпіонки світу серед кадеток бронзу континентальної першості.
На третю сходинку п’єдесталу зійшов в особистих змаганнях з фехтування на рапірах 16-річний вихованець ДЮСШ «Армієць» Андрій Черкашин. Відзначимо, що до цього найбільшим досягненням підопічного Алли та Дмитра Миронюків була бронза на етапі ЄКЦ у Варшаві-2022.
***
Конрад і Максименко виграли п’ять з шести боїв у своїх групах і розташувалися у посіві олімпійки відповідно під номерами 9 і 11, відтак отримали можливість стартувати одразу з 1/32.
Емілі більш ніж впевнено здолала першу суперницю Анну Платкову з Латвії (15:2), а от долю наступних двох поєдинків вирішив один укол. 15-річній киянці знадобилося чимало витримки і характеру, аби вирвати перемогу у наднапружених кінцівках у володарки срібної нагороди попередньої континентальної першості у складі команди Іспанії Елени Лінарес Урбіни (15:14) та медалістки етапів ЄКЦ Міхаль Коен з Ізраїлю (15:4).
У чвертьфіналі Емілі зустрілася з чинною чемпіонкою Європи серед кадеток і бронзовою медалісткою серед юніорок Гретою Гачайі. Проте шансів угорській шпажистці не залишила (15:8), так само як і у наступному поєдинку за вихід у фінал Чагла Айтекін з Німеччини (15:14).
Після цього Емілі здобула впевнену та красиву перемогу у головному двобої дня на Софією Просіною з Латвії (15:6), взявши тим самим у суперниці реванш за поразку в 1/2 подруги по команді Анни Максименко (12:15).
Відзначимо, що на шляху до п’єдесталу вихованка Львівської академії фехтування змусила скласти зброю румунку Наталію Константіні (15:11), Софію Зав’ялову з Литви (15:11), британку Габріель Холланд (15:10) та угорку Лотті Хорват (15:9).
***
Андрій Черкашин виграв спочатку шість боїв у групі, а потім ще чотири в олімпійці, при посіві якої він отримав третій номер. Стартував 16-річний вихованець ДЮСШ «Армієць» в основній сітці з перемоги над Лукою Рамішвілі з Грузії (15:5), далі взяв гору над Гійомом Ватсоном з Франції (15:10) та австрійцем Максіміліаном Хюбнером (15:8).
За драматичним сценарієм розвивався чвертьфінальний бій проти чеха Лева Міхаіла Холі. Український рапірист від самого початку був попереду, його перевага доходила до чотирьох уколів (11:7). Але суперник, якому знадобився медичний тайм-аут за рахунку 14:12, після повернення на доріжку зумів відновити статус-кво. Проте останнє слово залишилося за Черкашиним (15:14).
У півфіналі Андрій зустрівся з першим номером посіву угорцем Маттіа Рубіном. Поступаючись після першої трихвилинки 5:9, він майже наздогнав суперника 10:11, але у кінцівці той виявився вправнішим – 11:15.
***
В особистій першості серед шаблістів двом українцям вдалося пробитися до Топ-32. Даніїл Скороход, здолавши у першому бою олімпійки грека Синодіноса Пашалідіоглу (15:12), одним ударом програв Маттео Оттавіані з Італії (14:15). Ігоря Олишевця після перемоги над іспанцем Мануелем Рамоном Лопесом (15:12) зупинив майбутній бронзовий призер змагань Енес Талга Календер з Туреччини (9:15) .
Наші вітання спортсменам та усьому тренерському штабу збірної України. У цей складний час ви продовжуєте здобувати нагороди й підтримувати медальні традиції українського фехтування!
Дякуємо нашим захисникам за мужність, стійкість і за те, що попри війну ми маємо можливість представляти нашу державу на міжнародних змаганнях і гордо підіймати синьо-жовтий прапор над п’єдесталом!
Шпага, кадетки (особисті) | Рапіра, кадети (особисті) | Шабля, кадети (особисті) |
1. Емілі Конрад (Україна) 2. Софія Просіна (Латвія) 3. Анна Максименко (Україна) 3. Чагла Айтекін (Німеччина) | 1. Маттіа Рубін (Угорщина) 2. Ейтан Лембергер (Ізраїль) 3. Маттіа Де Крістофаро (Італія) 3. Андрій Черкашин (Україна) | 1. Оскар Вайда (Угорщина) 2. Касіян Киду (Румунія) 3. Том Кудерк (Франція) 3. Енес Талга Календер (Туреччина) |
…32. Устіна Огон (Україна) …45. Поліна Спиридонова (Україна) | …38. Микита Асташов (Україна) …39. Максим Левицький (Україна) …61. Артем Коржовой (Україна) | …25. Даніїл Скороход (Україна) …31. Ігор Олишевець (Україна) …43. Андрій Фещенко (Україна) …46. Даніїл Абросімов (Україна) |