Сьогодні, 26 травня, були розіграні перші три комплекти командних нагород чемпіонату Європи U-23 у столиці Угорщини. На срібній ноті завершили змагання українські рапіристки! Ольга Сопіт, яка напередодні святкувала перемогу в особистій першості, тепер зійшла на другу сходинку п’єдесталу разом з подругами по команді Аліною Полозюк, Крістіною Петровою та Дарією Миронюк. Срібло, яке вибороли підопічні Ольги Лелейко у Будапешті, стало першою командною нагородою у цьому виді зброї для України в історії молодіжного чемпіонату Європи!
Відзначимо також, що за крок від п’єдесталу зупинилися сьогодні наші шаблісти Василь Гумен, Тимур Терзі, Богдан Боговін та В’ячеслав Дзюба. Команда шпажисток посіла шосте місце.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/1-6.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/2-4-1024x602.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/349328874_600753358818701_2118887684995176271_n-1024x815.jpg)
Сіяна під другим номером, четвірка наших рапіристок розпочала свій турнірний шлях поєдинком 1/4 проти Польщі. Програючи до п’яти уколів по ходу зустрічі, підопічні Ольги Лелейко зуміли скоротити відрив до «-2», зокрема завдяки зусиллям новоспеченої чемпіонки Європи Ольги Сопіт, яка виграла передостанній бій – 5:3. Вийшовши на доріжку за рахунку 31:33, наш фінішер Аліна Полозюк одразу відновила статус-кво (33:33) і навіть вийшла вперед 35:34. Александрі Вєчорек вдалося знову відірватися 37:39. Проте далі було соло нашої рапіристки (43:39). 40-й укол суперниці на останніх секундах вже нічого не змінив. 43:40 – перемога України.
За протилежним сценарієм розвивався півфінальний поєдинок українок проти Румунії. Проте кінцівка вийшла така ж напружена. Маючи по ходу зустрічі дев’ять уколів переваги, наші дівчата підпустили суперниць на небезпечну відстань. Полозюк виходила на заключний бій знову за рахунку 33:31, тільки цього разу на користь України. Емілії Корбу вдалося перевернути цифри на табло на 34:35. Але наша рапіристка її не відпустила, а потім перехопила ініціативу (40:37). За двадцять з копійками секунд, що залишалися до завершення основного часу, румунка наздогнати її не змогла (41:40).
У фіналі українським рапіристкам протистояли представниці Франції. Вони від самого початку взяли переможний темп і збити його нашим дівчатам попри усі намагання так і не вдалося, тож у підсумку – 28:45. Франція – чемпіон. Україна – з історичним сріблом!
***
Команда шаблістів впевнено виграла стартову зустріч проти Австрії (45:25). У чвертьфіналі підопічні Олександра Красовського зустрілися з Іспанією. Програючи після п’ятого бою 21:25, вони швидко відігралися і взяли такий темп, якому суперники на чолі з бронзовим призером особистих змагань Сантьяго Мадрігалем вже нічого протиставити не змогли (35:35).
В 1/2 наші шаблісти одразу відпустили збірну Румунії, за яку фехтували Раду Ніту і Александру Змау, які напередодні розіграли особисте турніру. Проте слід віддати українцям належне, вони не здалися навіть за рахунку 17:35. Спочатку Боговін видав неймовірні 12:5 у протистоянні з Матеєм Кіду. А потім Гумен, фехтуючи з новоспеченим чемпіоном Європи Раду Ніту, зробив марш-кидок на 10:1 і скоротив різницю до двох ударів (39:41). Але більшого новоспечений чемпіон Європи йому не дозволив (40:45).
У поєдинку за бронзу українці зійшлися з другим номером посіву Італією. Першу половину бою їм вдавалося не відпустити суперників більше ніж на чотири удари, але у другій все ж поступилися (36:45).
***
Також сьогодні за командні нагороди боролися представниці фехтування на шпагах Емілі Конрад, Анна Максименко, Олександра Лазаренко та Людмила Гайдай. Дівчата стартували з впевненої перемоги в 1/8 над Чехією (45:28), але у наступному поєдинку зазнали поразки від майбутніх чемпіонок шпажисток Франції (23:45). У турнірі за 5-8 місця підопічні Ернеста Яцика перемогли Бельгію (45:24) і поступилися Німеччині (43:45).
Рапіра, жінки (командні) | Шабля, чоловіки (командні) | Шпага, жінки (командні) |
1. Франція 2. Україна (Ольга Сопіт Аліна Полозюк, Крістіна Петрова, Дарія Миронюк) 3. Італія | 1. Франція 2. Румунія 3. Італія | 1. Франція 2. Польща 3. Італія |
4. Україна (Василь Гумен, Тимур Терзі, Богдан Боговін, В’ячеслав Дзюба) | …6. Україна (Емілі Конрад, Анна Максименко, Олександра Лазаренко, Людмила Гайдай) |