Медальним дублем у шпазі завершили українські фехтувальники виступи на чемпіонаті Європи серед молоді в турецькій Анталії. Спочатку наш чоловічий квартет виборов бронзу, а згодом чемпіонську крапку поставили Емілі Конрад, Анна Максименко, Аліна Дмитрук і Поліна Кулешова. Золото, яке вони здобули, стало для України четвертою нагородою на турецьких фехтувальних доріжках, першою командною медаллю найвищого ґатунку в історії чемпіонатів Європи U-23 і 25-ю загалом!
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/447436672_878068537692972_8087355550197879007_n-1024x573.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/447489023_878068747692951_4125821602897656529_n-1024x927.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/2-1-785x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/447437033_878069117692914_1014603977868793347_n-1024x662.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/4-1-1024x807.jpg)
Наша четвірка за середнім віком (16,75) була наймолодшою серед усіх 15-ти команд-учасниць, що змагалися в жіночій шпазі в Анталії!
Емілі Конрад, Анна Максименко, Аліна Дмитрук і Поліна Кулешова стартували з 1/8, де перемогли команду Чехії. На рівних з українками суперниці протрималися лише першу серію боїв, яка завершилася на їхню користь з рахунком 14:15. Але невдовзі наші спортсменки показали, хто на доріжці господар – 45:30. У чвертьфіналі “синьо-жовті” одразу взялася за справу і після холодного душу на початку (10:1), представниці Литви оговтатися вже не змогли (45:28).
Далі був вкрай напружений півфінал проти першого номеру посіву збірної Італії. Рівна боротьба у першій серії боїв (15:14), відрив від суперниць у другій (28:23) і нервовий заключний бій, до якого українська команда підійшла з «+5». Новоспечена чемпіонка Європи серед молоді в особистому заліку Гайя Кафоріо зробила все, що могла, але Емілі Конрад вистояла, й обопільний укол за п’ять секунд до завершення часу зафіксував перемогу України (45:44).
У фіналі командної першості наша четвірка схрестила зброю з ще чинними на той момент чемпіонками континенту серед молоді представницями Франції. Перша половина бою минула у рівній боротьбі, команди не відпускали одна одну більш ніж на два-три уколи. Критичний момент, здавалося, настав, коли Анн Еммануель Віллажуа у сьомому бою перевернула рахунок з 30:27 та 33:35.
Проте Анна Максименко, яка вийшла на доріжку передостанньою з українок дуже швидко ліквідувала розрив і вивела нашу команду вперед (40:37). Відчайдушні спроби бронзової медалістки особистої першості в Анталії Осіан Франсійон відігратися відбила Емілі Конрад (45:43), додавши таким чином до особистого золота молодіжної першості континенту минулого року командне зразка 2024! Для усіх інших співавторок перемоги це перша в кар’єрі медаль на ЧЄ U-23!
Відзначимо, що досі за всю історію в жіночій шпазі на молодіжному Євро ми мали лише одну командну медаль – срібло Інни Бровко, Дар’ї Варфоломеєвої, Влади Харькової та Анни Деркач у Пловдиві-2019.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/447422088_878068641026295_4391485777016674534_n-1021x1024.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/447429019_878068727692953_6113587860078546888_n-1024x718.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/447056488_878069224359570_507188842319298758_n-644x1024.jpg)
***
У чоловічій шпазі наша команда, сіяна під номером 7, у складі Андрія Опанасенка, Нікіти Кошмана, Михайла Краснюка та Максима Перчука розпочала турнір з перемоги над Болгарією (45:37). В 1/4 українці зустрілися з другою сіяною Італією на чолі з переможцем особистої першості в Анталії Філіппо Армалео та бронзовим медалістом Енріко П’ятті Поступаючись на початку чвертьфіналу чотирма уколами (6:10), наші шпажисти зуміли не лише наздогнати суперників, але й розвинути успіх до “+9” перед заключним боєм. Нікіта Кошман поставив переможну крапку (45:36) і вивів команду в 1/2.
За іншим сценарієм розвивався півфінальний поєдинок українців проти збірної Франції. Заволодівши ініціативою від початку зустрічі, наші шпажисти змусили суперників себе наздоганяти. Вдалося це зробити лише в заключному бою чемпіону Європи серед молоді-2023 Кедріку Жан Жозефу. У підсумку поєдинок завершився з перевагою в один укол, на жаль, на користь французів (44:45).
У поєдинку за третє місце український квартет взяв гору над командою Швейцарії, кольори якої захищали двоє віцечемпіонів Європейських ігор у Кракові-2023 Тео Брошар та Адрієн Фавр. Вже на старті зустрічі українці зробили собі гандикап у три уколи (8:5). До п’ятого бою суперникам, щоправда, вдалося відновити статус-кво на табло (20:20). Але другий ривок нашої команди швейцарська четвірка пережити вже не змогла. Отримавши на заключний бій від товаришів по команді «+4», Андрій Опанасенко впевнено довів зустріч до перемоги – 45:36, вигравши свою мінідуель у Фавра з рахунком 15:10 і зробивши собі чудовий подарунок на День народження. Сьогодні йому виповнилося 21.
Відзначимо, що для Опанасенка та Кошмана, які були віцечемпіонами Європи U-23 у складі команди у Таллінні-2022, це друга в кар’єрі медаль молодіжного Євро, для Краснюка і Перчука – перша.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/447246833_878067144359778_9029906965453808818_n-1024x576.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/3-1-1024x854.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/06/1-1-1024x979.jpg)
***
У командних змаганнях в жіночій шаблі Україну представляли Олександра Бондар, Дар’я Гонцова, Вікторія Коротченко та Майя Величко. Поступившись у поєдинку за вхід у вісімку Польщі (39:45), у нижній частині сітки наша четвірка провела лише одну зустріч, у якій перемогла Нідерланди (45:28) і посіла у підсумку 9-те місце.
Шпага, жінки (командні) | |
1. Україна (Емілі Конрад, Анна Максименко, Поліна Кулешова, Аліна Дмитрук) 2. Франція 3. Польща | 1/8 фіналу Україна🇺🇦 – Чехія🇨🇿 – 45:30 1/4 фіналу Україна🇺🇦 – Литва🇱🇹 – 45:28 1/2 фіналу Україна🇺🇦 – Італія🇮🇹 – 45:44 Фінал Україна🇺🇦 – Франція🇫🇷 – 45:43 |
Шпага, чоловіки (командні) | |
1. Угорщина 2. Франція 3. Україна (Нікіта Кошман, Михайло Краснюк, Андрій Опанасенко, Максим Перчук) | 1/8 фіналу Україна🇺🇦 – Болгарія🇧🇬 – 45:37 1/4 фіналу Україна🇺🇦 – Італія🇮🇹 – 45:36 1/2 фіналу Франція🇫🇷 – Україна🇺🇦 – 45:44 За 3-тє місце Україна🇺🇦 – Швейцарія🇨🇭 – 45:36 |
Шабля, жінки (командні) | |
1. Болгарія 2. Туреччина 3. Франція 9. Україна (Олександра Бондар, Дар’я Гонцова, Вікторія Коротченко, Майя Величко) | 1/8 фіналу Україна🇺🇦 – Польща🇵🇱 – 45:39 За 9-10 місця Україна🇺🇦 – Нідерланди 🇳🇱 – 45:28 |