У Києві визначились переможці чемпіонату України з фехтування на рапірах серед дорослих. Загалом на доріжки в столиці 20 листопада вийшли 38 фехтувальниць і 50 фехтувальників із п’яти областей України.
У жінок перше місце посіла киянка Ольга Сопіт, для якої це була дебютна перемога на чемпіонаті України – раніше вона двічі ставала бронзовою призеркою (2019, 2022).
На шляху до дебютного «золота» національної першості вихованка ДЮСШ «Армієць» не зазнала жодної поразки в групі й відібралась до туру прямого вибування з першого місця. В 1/16 фіналу Сопіт впевнено виграла в іншої киянки Анни Ільїної (15:1), після чого вибила з боротьби ще одну київську рапіристку – Аглаю Борисову (15:2).
У наступних трьох поєдинках на 20-річну Сопіт очікували вже представниці збірної України. Так, у бою за потрапляння в четвірку найсильніших Ольга перемогла «динамівку» Катерину Буденко (10:9), після чого так само з мінімальною перевагою здолала лідерку всеукраїнського рейтингу – Аліну Полозюк (5:4) із Миколаєва.
У фіналі на Сопіт очікувала ще одна «армійка» Анна Тараненко, яка стадією раніше в напруженому поєдинку виграла в четвертого номера національного рейтингу – Катерини Ченцової (15:14) з Києва. У боротьбі ж за золоту нагороду Тараненко поступилась Сопіт із розривом у дев’ять пунктів – 6:15.
Щодо чоловічих змагань, то в них перемогу здобув Клод Юнес зі Львова. Це «золото» стало вже п’ятим поспіль для Клода на чемпіонаті України: до цього він вигравав його в 2022, 2021, 2020 і 2019 роках.
У груповому раунді львів’янин стартував із шести перемог із шести можливих і відтак потрапив у «олімпійку» як другий номер посіву. Уже в 1/16-й він виграв у ще одного львівського рапіриста Миколи Ничипуренка (15:7), а далі записав до свого активу звитяги над миколаївським фехтувальником Михайлом Гуріним (15:6) і Павлом Гуменом (15:7) із Закарпаття.
Тим часом в іншій частині турнірної таблиці киянин Андрій Погребняк так само впевнено рухався до фіналу. Він стартував у турі прямого вибування під першим номером, спочатку виграв у львів’янина Євгена Сметани (15:5) й Олега Кокоровця (15:6) із Києва. А в поєдинку за вихід у топ-4 здолав члена національної збірної України – Ростислава Герцика (15:13) зі Львова.
Уже в медальних поєдинках Юнес був сильнішим за миколаївського рапіриста Артема Струшляка (15:8), а Погребняк – за львів’янина Даниїла Гойду (15:10). А у фінальному протистоянні перемогу з мінімальною перевагою вирвав представник Львова. Бій завершився на користь Юнеса з рахунком 15:14.
Національна федерація фехтування України дякує нашому партнеру – мультибрендовому магазину фехтувального екіпірування та аксесуарів «Masque» – за допомогу в проведенні змагань і подарунки для призерів.
Рапіра, жінки (особисті) | Рапіра, чоловіки (особисті) |
1. Ольга Сопіт (Київ) 2. Анна Тараненко (Київ) 3. Аліна Полозюк (Миколаїв) 3. Катерина Ченцова (Київ) | 1. Клод Юнес (Львів) 2. Андрій Погребняк (Київ) 3. Артем Струшляк (Миколаїв) 3. Даниїл Гойда (Львів) |