Сьогодні, 22 квітня, були розіграні останні три комплекти нагород чемпіонату України, який впродовж чотирьох днів проходив на доріжках столичнї КМШВМ. Змагалися в командній першості шпажистки, рапіристи та шаблісти.



Першими найсильніших у заключний день визначили команди шпажисток. Четвертий рік поспіль на найвищу сходинку п’єдесталу пошани у цьому виді зійшов Львів, який як і торік представляли юні Анна Максименко та Аліна Дмитрук, чемпіонки України в особистому заліку 2024 і 2025 років відповідно, досвідчені Анастасія Івченко та Ксенія Пантелєєва.
У фіналі вони зустрілися з першою командою Києва у зірковому складі Джоан Фейбі Бежури, Влади Харькової, Олени Кривицької та Інни Бровко. Столичні шпажистки повели 5:4, але далі Анна Максименко вивела львівський квартет вперед (9:5). Наступні три бої пройшли у рівній боротьбі, киянкам не вдавалося відновити статус-кво, але й більше ніж на три-чотири уколи вони суперниць не відпускали. Максименко отримавши від подруг по команді перед другим своїм виходом на доріжку «+3», перетворила їх на «+6». Повернути інтригу зустрічі в останньому колі київські шпажистки не змогли (45:33).
У поєдинку за третє місце вихованки столичного «Армійця» попри всі зусилля олімпійської чемпіонки Яни Шемякіної, яка принесла своїй команді «+6», таки взяли гору над Києвом 2 (45:40).



***
Другий комплект нагород заключного дня чемпіонату України в Києві розіграли в командній першості шаблісти. Третій рік поспіль золото в одному й тому ж складі виборов Миколаїв, а саме Юрій Цап, Богдан Боговін, В’ячеслав Дзюба та Даніїл Скороход.
Гідний опір склали миколаївцям у фіналі кияни, які поступаючись 14:20 після четвертого бою зусиллями Василя Гумена спочатку скоротили розрив до «-3», а потім завдяки Олексію Стаценку, який замінив Красновида, навіть вийшли вперед (35:34). Проте Боговін і Цап у заключних двох боях повернули лідерство рідному Миколаєву (45:41).
Бронзовими призерами стали представники Черкас, які у поєдинку за третє місце виявилися сильнішими за одеситів (45:30).



***
Командними змаганнями рапіристів завершився чемпіонат України в Києві. Впевнено захистив чемпіонський титул у цьому виді зброї Львів, у складі якого відбулася лише одна заміна у порівнянні з ЧУ-2024: до Клода Юнеса, Даниїла Гойди, та Максима Гаравського замість Богдана Лісового приєднався 16-річний Яніслав Корецький, якого можна привітати ще й зі здобуттям звання Майстра спорту України.
Відзначимо, що вперше за багато років протистояли львів’янам у фіналі не столичні рапіристи, а представники Миколаєва, який сьогодні найкраще з 12 команд відфехтував груповий етап і таким чином прожеребився першим.
Львів і Київ зустрілися у півфіналі. Після рівної боротьби на початку, вирішальним стало повторення вчорашнього особистого фіналу. Клод Юнес знову переміг Богдана Пнівчука і цього разу набагато впевненіше (7:0), перетворивши «-2» своєї команди на «+5». Оговтатися суперники вже не змогли (45:34).
Як і у півфіналі, у поєдинку за золото ключовим виявився п’ятий за ліком бій, який Юнес виграв 6:1, збільшивши перевагу своєї команди з «+2» до «+7». Після чого львів’яни оформили чемпіонство (45:33).
У поєдинку за третє місце Київ 1 переміг Київ 2 з рахунком 45:19.



Шпага, жінки (командні) | Рапіра, чоловіки (командні) | Шабля, чоловіки (командні) |
1. Львів 1 (Аліна Дмитрук, Анна Максименко, Ксенія Пантелєєва, Анастасія Івченко) 2. Київ 1 (Джоан Фейбі Бежура, Інна Бровко, Олена Кривицька, Влада Харькова) 3. Армієць (Маргарита Ангарська, Марія Волошина, Поліна Кулешова, Марія Новікова) | 1. Львів (Максим Гаравський, Даниїл Гойда, Яніслав Корецький, Клод Юнес) 2. Миколаїв 1 (Єлізар Дирда, Микита Асташов, Михайло Гурін, Максим Коржовой) 3. Київ 1 (Олег Кокоровець, Андрій Погребняк, Богдан Пнівчук, Дмитро Чучукало) | 1. Миколаїв (Богдан Боговін, Даніїл Скороход, Юрій Цап, В’ячеслав Дзюба) 2. Київ 1 (Василь Гумент, Дмитрій Колобаєв, Роман Красновид, Олексій Стаценко) 3. Черкаси 1 (Даніїл Абросімов, Станіслав Закутній, Ігор Маркунін, Ілля Сидоренко) |