Жіноча збірна України з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької, Юлії Бакастової й Аліни Комащук посіла друге місце на Кубку світу в Афінах.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/409108859_799039965591320_6003222071112882293_n-1024x569.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/430201362_799039742258009_3776885363298706728_n-1024x886.jpg)
В 1/8 фіналу українки виграли в Китаю (45:30), після чого вибили з боротьби Угорщину (45:31), а завдяки перемозі над Болгарією (45:34) вперше з травня минулого року пробились до фіналу на такому рівні.
У вирішальному ж протистоянні українські фехтувальниці зустрілись із француженками, які є першим номером світового рейтингу FIE у командній першості. Представниці Франції зі старту вийшли в лідерки і, зрештою, зуміли втримати перевагу в рахунку до самого завершення зустрічі.
Так, французькі шаблістки здобули перемогу з рахунком 45:30, а українські – першу медаль сезону в командному турнірі Кубка світу. До цього Харлан, Кравацька, Бакастова та Комащук посіли четверте місце на змаганнях в Алжирі та п’яте – у Лімі.
Загалом жіноча збірна України востаннє фехтувала у фіналі Кубка світу в травні 2023 року в грузинському Батумі. Тоді «синьо-жовті» вперше з 2016-го вибороли «золото» на такому рівні.
Попереду в шаблісток – останній етап у межах олімпійської кваліфікації до Парижа-2024. Якраз на Кубку світу в бельгійському Сінт-Нікласі, що пройде 15-17 квітня, стануть відомі всі володарки командних путівок на Ігри.
Шабля, жінки (командні) |
1. Франція 2. Україна (Ольга Харлан, Аліна Комащук, Юлія Бакастова, Олена Кравацька) 3. Болгарія |