Сьогодні, 27 серпня, в Олімпійському домі у Києві був великий фехтувальний день. Дворазова олімпійська чемпіонка шаблістка Ольга Харлан отримала від НОК України рекордну 14-ту статуетку «Найкращої спортсменки місяця» за досягнення в липні та вже разом з іншими співавторками перемоги в Парижі-2024 Оленою Кравацькою, Аліною Комащук та Юлією Бакастовою була нагороджена спеціальною відзнакою «Найкраща команда серпня».
«Щиро дякую за ті емоції, які спочатку Ольга Харлан своєю бронзою в особистих змаганнях, а згодом команда своєю перемогою, подарували всій країні. Це був ковток свіжого повітря, який був так потрібен людям в час війни!» – наголосив у своїй вітальній промові президент НОК України Вадим Гутцайт, відзначивши злагоджену роботу всієї української фехтувальної збірної, а також італійського тренера Андреа Теренціо, який разом з нашими шаблістками пройшов цей складний шлях до золота Парижа-2024.
Вручаючи нагороду Ользі Харлан, президент НОК України Вадим Гутцайт нагадав, що їх поєднує довгий шлях з багатьма досягненнями та випробуваннями, і наголосив, що вона є прикладом професійності для всіх українських спортсменів та символом незламності України.
Ольга Харлан, яка є абсолютною рекордсменкою серед українських спортсменів за кількістю почесних нагород від НОК щиро побажала успіху своєму головного конкуренту гімнасту Олегу Верняєв, у доробку якого таких статуеток – 12, подякувала за високе визнання і зауважила: «Віра і робота – це те, що принесло цей результат. Після невдачі в Токіо я сказала собі, що наступного разу все буде по іншому, без поразок не буває перемог. В Парижі я відчувала, що зі мною була кожна з дівчат, наша команда, тренери Андреа Теренціо та Євгеній Стаценко, вболівальники на трибунах і вся Україна. Я дуже вдячна всім за підтримку, це також і ваша медаль, без всіх вас її б не було».
Усі присутні, серед яких був і спеціально запрошений гість – олімпійський чемпіон Токіо-1964 Григорій Крісс, мали можливість переглянути найяскравіші моменти золотого поєдинку українських шаблісток в Парижі-2024.
«Дякую, що повертаєте нас в той момент, коли ми перемогли! – взяла слово від імені команди Аліна Комащук. – Навіть зараз коли дивимося відео, таке враження, що це якісь інші дівчата на доріжці, а не ми. Просто потрапити на Олімпіаду здавалося чимось неймовірним, а про золото ми боялися навіть мріяти. І досі не можемо повірити, що нам це вдалося».
Окремо за підготовку найкращої спортсменки та команди олімпійських чемпіонок було відзначено Федерацію фехтування України в особі президента Михайла Ілляшева.
Михайло Ігорович, подякувавши за відзнаку, нагадав про те, наскільки складним був шлях до олімпійського п’єдесталу, про підготовку в умовах війну і драматичний чемпіонат світу в Мілані, а також системну та наполегливу боротьбу за недопущення російських і білоруських спортсменів до змагань, яка з рештою дала результат, адже останніх не було на фехтувальних доріжках Олімпіади-2024.
«Було дуже складно, але здолавши всі ці труднощі ми стали тільки сильнішими, – підкреслив Михайло Ілляшев. – В Парижі наші дівчата зробили велику справу – для себе, для країни й для розвитку фехтування. І я сподіваюся, що так само як колись Юлія Бакастова, яка, подивишись Олімпіаду в Пекіні-2008, взяла в руки шаблю, багато дівчат та хлопців прийдуть на фехтування після медалей в Парижі».
***
Також у рамках церемонії було відзначено чемпіонку світу з фехтування на шпагах серед кадеток Анну Максименко та її особистого тренера Андрія Орліковського. 17-річна львівська шпажистка, яка вже другий рік поспіль стає «Найкращою юною спортсменкою квітня в Україні», вперше брала участь у нагородженні безпосередньо в Олімпійському домі в Києві.
«У тебе є все для успіху. – наголосив, вручаючи нагороду, Вадим Гутцайт, – І головне – тренер, який підготував олімпійську чемпіонку в особистих змаганнях Яну Шемякіну. Ми всі віримо в твоє велике майбутнє».
Нагородження завершилося фотосесією та спілкуванням з представниками ЗМІ.